Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha a strandon készült képeken...

Ha a strandon készült képeken idegenek is vannak, ki kell takarnom az arcukat, mielőtt posztolom?

Figyelt kérdés

2018. jún. 13. 12:23
1 2
 1/13 anonim válasza:
92%
Jogilag igen mivel nem járultak hozzá, hogy szerepeljenek rajta.
2018. jún. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
80%
Jogilag szerintem igen, de igazából szerintem nem csinálnának ügyet belőle, ha meglátnák, max megkérnének, hogy vedd le. Ha a fészre rakod ott betudod állítani, hogy ne nyilvános legyen csak a ismerősök lássák, kevés az esélye hogy az idegenek megtalálják a képet, és hogy annyira szemetek legyenek, hogy feljelentsenek végette, még kevesebb. Én pl meglátnék magamról egy előnytelen képet, persze csak háttérszereplő lennék, nem csinálnák ügyet belőle. Viszont ha valaki lefotózna titokba és kiposztolna, akkor jelenteném a képet és irnék az illetőnek. De ugy h csak háttérben van valaki az teljesen más :)
2018. jún. 13. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%

Én vagy levágnám (arra a Paint is jó, ha olyan a kép), vagy elhomályosítanám (szerintem ehhez se kell feltétlenül Photoshop, valami -a Paintnél azért nagyobb tudású, de a másik említett programnál jóval egyszerűbb program is elég kell legyen ehhez).


Amúgy asszem van egy olyan passzusa valamelyik törvénynek (most ne várd el, hogy megkeressem, hogy melyik törvény, milyen paragrafus, hányadik bekezdés, stb.), hogy nyilvános helyen azzal, hogy nem szólsz a felvétel készítésekor egyértelműen a készítőnek, hogy hagyjon fel ezzel a magatartásával (magyarul, ne tartsa Rád az objektívet), azzal egyértelműen beleegyezését adja, hogy rajta lehet.

2018. jún. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%
* beleegyezésedet adod, hogy rajta lehetsz. Magyarul tudomásul veszed.
2018. jún. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
36%

Nem tudom, hogy változott-e ez azóta, de elvileg ez úgy van meghatározva, hogy ha nem egy konkrét ember van pl. mögötted a képen, hanem 4-5, vagy mégtöbb, (szóval sok) akkor az "tömegnek" minősül, és nem kell kitakarni az arcukat, hiszen az ott elhaladó járókelők gyakorlatilag úgy "funkcionálnak", mint "környezet"...


Akkor kell kitakarni, ha kimondottan egy vagy két ember van, akik nem járultak hozzá / nem tudnak róla, hogy elkészült az a kép. De ez sem teljesen indokolt - mert nem lát el közfeladatot. (pl. rendőrök arcát mindig akarni kell munkavégzés / intézkedés közben, viszont amikor épp "nem lát el feladatot", abban az esetben nem.)


remélem, tudtam segíteni... Ez egy elég összetett - és a rá vonatkozó szabályok terén elég képlékeny problémakör.

2018. jún. 13. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Mindegyik hasznos volt. Azt fogom tenni, hogy akik pont a fényképező felé néznek, azoknak az arcát kitakarom. Akik a háttérben sétálnak össze-vissza, azokat úgy hagyom.
2018. jún. 13. 12:44
 7/13 anonim ***** válasza:
78%
Én azt csinálnám, hogy mindenkinek az arcát elhomályosítanám, aki csak pont véletlenül arra bóklászott, belenézett a kamerába és rákerült a képre, és úgy posztolnám - nyilván, ha maradt még értelme a képnek. Ha nem, akkor kukáznám.
2018. jún. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, az enyémet, nem, ha rajta lennék.
2018. jún. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

ha nem kiemelve, egyesével fotózol idegeneket, nem róluk szól a kép, csak rajta vannak, pláne ha sokan vannak, akkor az tömegkép, ilyenhez törvény szerint nem kell az engedélyük és eltakarni sem kell az arcukat, ha a kép nem sérti a méltóságukat.

viszont ha a strandon (mint ahogy plázákban is szokás) kint van hogy fotózni tilos, akkor a strand engedélye nélkül nem is fotózhatsz.


itt megtalálod a hogforrásokat is:

[link]

2018. jún. 14. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
*jogforrást akartam írni, csak a teló jól “kijavította”...
2018. jún. 14. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!