Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha nem tudok...

Mit tegyek ha nem tudok elmenni az érettségi utáni eredményhirdetésre? SOS!

Figyelt kérdés

Tavaly érettségiztem de ez az idén is kell érettségiznem, 1 tantárgyból,mert sajnos nem sikerült.

A baj hogy nem tudok ott lenni az érettségi záróértekezletén és az eredmények átvételén,mert akkor már nem leszek itthon nyaralás miatt.

Mit tegyek?

Nagyon fontos lenne!!


2018. jún. 20. 12:43
 1/5 anonim ***** válasza:
1%

Hm, én tolnám a nyaralást. Az életedről van szó, enélkül nem tudsz továbblépni.


Ha mindenképp a nyaralást választod, akkor meg valaki megüzeni.

2018. jún. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, kétségtelenül jobb az "ott lenni" opció, mint a "nem ott lenni". Van egy formális része a dolognak, meg aztán persze az is jó érzés tud lenni, amikor az eredményhirdetésen elhangzik a neved egy magas pontszám kíséretében. Nagyon kellemes tud lenni. Ez tény és való.


Viszont attól, hogy nem tudsz jelen lenni, attól ugyanúgy el fog hangozni egy eredmény a neved mellett, és az nem lesz se jobb, se rosszabb, attól függetlenül, hogy ott vagy-e, vagy nem. Én is azt tudom mondani, hogy megkérhetnél valakit arra, hogy majd mondja el, hogy mi lett az eredmény. (Az első válaszolónál egyébként nekem nagyon tetszett az, hogy "ez az életed". :D Persze. Ha neadjaIsten nem sikerülne, akkor már haza se gyere a nyaralásról, ennyi volt az életed, kész vége ennyi volt.)

2018. jún. 20. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Semmi nem történik, ha nem vagy ott, de a biztonság kedvéért szólj előre. (pl kórházban is lehetnél) A bizonyítványt meg majd kiküldik postán.


Én a diplomaosztón nem voltam ott, mert nem kaptam értesítést, hogy mikor lesz. Másnap láttam az újságban, hogy volt, tök ciki volt.

2018. jún. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Hívd fel őket, mármint a sulit és mondd el, hogy sajnos nem tudsz elmenni az eredményhirdetésre, ezért meg szeretnéd kérdezni, hogy mikor tudnád majd átvenni a bizit/tanúsítványt.


Én ezt csinálnám, szerintem ez a legegyszerűbb és akkor legalább meg tudjátok beszélni. Az érettségin már úgyis túl vagy, sikerült, nem múlik rajta semmi, már csak annyi a lényeg, hogy a papírt is megkapd. Szerintem egyébként sem történik semmi olyasmi a záróértekezleten vagy az eredményhirdetésen, amiről annyira hiányozna az ember. A záróértekezleten mond pár szót az igazgató, az elnök és utána az eredményhirdetésen kiosztják a bizonyítványokat, ami mellé a "friss" érettségizők kapnak alaptörvényt és esetleg valamilyen jutalom könyvet. Nálunk még eredményt sem mondtak, csak azoknak a nevét sorolták fel, akik kitűnőek lettek, de a konkrét százalékokat mindenki csak akkor tudta meg, mikor már a kezében tartotta a bizonyítványt és fellapozta.

2018. jún. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a segítséget, szép délután :-)
2018. jún. 20. 17:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!