Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a létjogosultsága a motivác...

Mi a létjogosultsága a motivációs trénereknek?

Figyelt kérdés

Ezek az emberek általában a legalapabb és legáltalánosabb dolgokat rágják az mások szájába úgy mintha ezek innovatív ismeretlen dolgok lennének az embereknek.


A legtöbbjük úgy lett sikeres, hogy elég embernek eltudták a saját meglátásaikat a sikerről vagy mások ötleteinek a tovább adásával. Egy ilyen ember hogy lehet hiteles milliók szemében?


Akik nem saját szabályaik betartásával, hanem annak árusításával lettek sikeresek.


Nekem az az alap ötletem, hogy az emberek azért imádják ezeket az előadókat, mert úgy érzik, hogy azzal, hogy őket hallgatják tesznek valamit a jövőjükért. Az emberek szeretik a "busy worok"öt. Magyarul olyan folyamatokat, amik sokáig elfoglalják őket, kis fejlődéssel, de azt az érzetet adja, hogy valamit ténylegesen tesznek.


Akármikor benyögnek egy mondatot, hogy "A határainkat feszegetni kell", "Győzzük le a félelmeinket " stb.. mindenki úgy bólogat, mintha ezek nem lennének alap dolgok.


A következő egy elég szubjektív vélemény lesz, mert csak a saját ismeretségi körömről tudok beszélni, szóval akinek nem inge ne vegye magára.


Az őket követők sokszor elitistáknak érzik magukat, akik "tesznek" valamit az önfejlődésük érdekében és lenézik azokat, akik hülyeségnek tartják ezeket az előadásokat.


Van 5-6 ismerősöm, akik ebbe a kategóriába tartoznak és nekik annyiban kimerül az önfejlesztés, hogy elmennek pár előadásra, megveszik mondjuk Szabó Péter könyvét és elbízzák magukat, hogy ők mennyivel a többiek előtt vannak mert tudában vannak azoknak a elit tikoknak (más névvel köhelyeknek) amik segítségével 5-10 éven belül meggazdagonak, de valójában nem sokat tesznek érte.


A szemükben meg én vagyok a beszűkült látkörú, mert én nem parazlom ilyenkre az időmet és ténylegesen fejlesztem magamat. Az az naponta legalább 10, de ha van időm 20 pomodoro cikluson túl megyek. Fejlesztem a saját alakalmazásomat, folyamatosan azon gondolkozok hogyan tudnám elindítani a válalkozásomat pedi még el sem kezdtem az egyetemet. Folyamatosan sportolok, könyveket olvasok és nem csak azokat a "feel good" könyveket, amik miatt úgy érzed, hogy tettél valamit az előre jutás érdekében, de lényegében ugyan ott vagy.

Szakmai könyveket pl.: Clean Code, Pragmatic Programmer. stb...


Az emberek mért szereti az ilyen motivációs beszédeket? Főleg olyanok írjanak akiknek a véleménye az enyémtől eltér. Nem akarok vitatkozni, inkább külömböző nézőpontokat meghallgatni, ezért egyetlen egy kommentre sem fogok válaszolni.



2018. jún. 20. 15:01
 1/9 anonim ***** válasza:
80%
Hasznot húzni a megtévesztett emberekből.
2018. jún. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
69%

Ahogy az első írja. Kereset-kínálat. Amíg van olyan hülye aki ezért képes fizetni, addig jól teszik hogy hasznot húznak.


Amúgy 100% igazad van.

2018. jún. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
72%

Nos, tömören összefoglalva igen, az, ami az előttem szólóknak. Hasznot húzni. Így meg ugye pláne kellemes, hogy kevés befektetett munkával / energiával kaszálni sokat. Mert van rá igény... Akkor meg szabad a vásár.


Személyes tapasztalatok alapján még azt tudom hozzátenni, hogy sokan vannak úgy vele, hogy szeretnének fejlődni. Viszont tenni nem akarnak érte, mégiscsak a lustaság meg a megszokás az, ami győzni szokott a fejlődéssel / fejlődni akarással szemben. Nos, akkor nem marad más, mint motivációs tréningekre járni. Hogy meghallgasd, mit kellene csinálnod, majd hazaérve ugyanúgy b..szni fogod csinálni. De ott van az, ugye, hogy "legalább elmentél". Ebből a szempontból pedig leginkább a templomba járáskultúrájával tudom párhuzamba állítani. Hogy lophatsz, csalhatsz, hazudhatsz, de ha elmész a templomba, akkor már minden rendben van, mentesítve vagy a lelki furdalás alól, hiszen ettől jó ember leszel. Na, ez is ilyen... B..szol változtatni, de elmentél a tréningre, ergó már ezzel is tettél valamit a fejlődésed érdekében. (hah... :D) És lelkileg máris jobban érzi magát ebben a tudatban, így már nem egy lusta sz..r az illető.


Itt a mese vége, a póknak sok a térde.

2018. jún. 20. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
70%
Bizonyára feltűnt, hogy a sikeres cégek pszichopátiás módon működnek. Ezeket a cégeket emberek irányítják, emberek hozzák a döntéseket. Csakhogy született pszichopatákból nincs elég az összes ilyen pozíció betöltéséhez, így a különbözetet elküldik trénerhez, aki lefaragja róluk a felesleges lelket és feltölti a helyét egóval. Az ilyen ember már meg van győződve arról, hogy neki jár a több profit még azon az áron is, ha mondjuk a szemetet az óceánba kell önteni érte. Tehát van igény a trénerekre, így van létjogosultságuk is – sajnos. Én megszüntetném/leredukálnám minimálisra a trénerhez járókkal az interakciót, ha eddig még nem tetted meg.
2018. jún. 20. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
62%

Egy részről igazad van,hogy attól,hogy eljár önfejlesztő tréningekre de nem építi be és itt a kulcs attól nem lesz sikeres SOHA.

Azonban ha beépíti és az élete része lesz,és tudalattijába beívódik na akkor lesz jó.

Én is tolom,de mellette a szakmai fejlődést is,és csak a céljaim a legfontosabbak minden és mindenki más csak 3.lagos lehet,én ezt tanutam el.

Hogy önző vagyok-e igen az átlag szemében tuti de nem érdekel.

Én főleg Kevin Trudeaut imádom,ő neki van az a mondása.

Ki az akire hallgatsz?(Who do you listen to?)

Tehát csak azok véleményére akik megcsináltak azt amit akarok.

Pl edzőm is olyan aki 26 évesen nagyon tehetséges a testépítésben,versenyekre jár keni vágja a témát,fejlődök is,szakmailag is csak olyanokra akik degeszre keresik magukat és azokkal rendelkeznek amivel én akarok,és ez látszik.

Így szűröm a nagy MLM-seket is,előadja,hogy ennyi gyémántot anynit nevelt ki aztán meg BKV-zik meg lakik egy lyukban ami albérlet,nője sincsen.

Na pont ezt tanultam meg,hogy az ilyeneket offolni kell,csak akinél tiszta eredmények vannak.

2018. jún. 20. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
79%
#4: Gratulálok, remekül ismétled Puzsér gondolatait.
2018. jún. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
#6 Ha a gondolatokra reflektálnál és nem arra, aki mondja őket, tudnék érdemben válaszolni. Így viszont csak megköszönöm a dicséretet.
2018. jún. 21. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
2021. jan. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Jól látod szerintem.

Lényegében ez mlm - ahol a termék maga a módszer, a duma, "életérzés".

Vannak tipikus elemek amikre épül, pl hogy az előadó mindig roppant elegáns, drága óra, stb hiszen ő egy nagyon sikeres ember. Mindegyik nagyon nehéz körülmények közül érkezett, csak ő nagyon hitt ebben és azért lett ilyen sikeres.

Előszeretettel használnak nagy, hangzatos szavakat, pl. előadás=szeminárium, csinálni=alkotni, stb.

A célközönség is eléggé meghatározható.

Olyan jómódú, pénzes kisemberek (nagyrészt kkv-k), akik szeretnének többek lenni de eddig valahogy nem sikerült nekik(nem hittek benne eléggé nyilván).

Kevés önbizalom, alacsony iskolázottság, hiszékenység, vaskos pénztárca.

Azt mondják nekik amit szeretnének hallani, de lényegében az egész egy átbaszás és hogy jól levegyék őket pénzzel.

Aljas dolog, mert pozitívnak tűnik, ezért nehéz elkapni, hogy hol a hiba, de ez hosszabb távon baromi veszélyes!

2021. jan. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!