Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan motiválhatnám magam a...

Hogyan motiválhatnám magam a tanulásra?

Figyelt kérdés
Mindig is utáltam tanulni, most itt ez a kupac könyv ránézek és elmegy a kedvem, 11.-es tananyag. Hogy vegyem rá magam a tanulásra?
2018. jún. 22. 11:24
 1/1 anonim ***** válasza:

11-es tananyag :D Azt volt még a szép élet


Igyekezz változtatni a hozzállásodon. Tanulni egy tökjó dolog. Minden új dolog, amit megtanulsz, hozzátesz ahhoz, hogy jobb legyél mint tegnap voltál és egyszer legyen belőled valami. Olyasmikkel ne foglalkozz, hogy "fogom-e ezt valaha használni" meg ilyenek. Tudni dolgokat jó dolog, és kész.

A tudás (vagyis ugye a tanulás) vonzó dolog, a műveltség jobb és érdekesebb emberré tesz. A tanulás megadhatja egyfajta növekvés vagy gyarapodás érzését az embernek, ami nagyon jó érzés.


Az sem utolsó szempont, hogyha nem tanulsz, akkor aztán életed végéig a gyárban robotolhatsz, ami hidd el nekem, igazán szar dolog. Voltam már ott, csináltam sokáig, nem véletlenül mentem vissza az iskolába.

2018. jún. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!