Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ezért kihasználnám más érzelme...

Ezért kihasználnám más érzelmeit, mert inkább még a tanulásra koncentrállok?

Figyelt kérdés
Jövőre végzek, de németből és számtechből előrrhozott érettségit teszek, meg angol nyelvvizsgára is készülök (a német idén lett meg, angolból is szeretnék). Mellette különböző iskolai versenyeken és rendezvényeken veszek részt. Ha hazaérek tanulok, hétvégén szintén sokat tanulok, szombat délutánonként járok el a barátom meccsére. Féléve vagyunk együtt, tudja, hogy sokat tanulok, mondtam neki, hogy ezeket szeretném teljesíteni. Mindig azt mondja megérti, de látom rajta, hogy többet is lehetnék vele. Ahogy akad szabadidőm és ő is ráér akkor együtt vagyunk. Szeretem, érzek iránta valamit, de továbbtanulás céljából sokat kell tanulnom, és mondtam már neki, ha őt zavarja, hogy ennyit tanulok akkor pihentessük ezt a kapcsolatot. Ő nem akar ezért velem szakítani, de a nővére szerint kihasználom. De én nem érzem azt, hogy kihasználnám, hisz lehetőséget adtam neki, ha úgy érzi keveset foglalkozok vele akkor a kapcsolatot szüneteltethetjük. Mivel még csak féléves a kapcsolat és lehet nem tart örökre, nem érzem azt,hogx miatta dobjam a tanulást.
2017. nov. 28. 19:06
 1/3 anonim ***** válasza:

Én a fiú helyében kidobnálak.

Nincs azzal semmi probléma, hogy fontos számodra a tanulás(így van helyén), azonban úgy beszélsz a barátodról, mintha csak a második lenne és úgy vagy vele, hogy "oké, van pasim de ha valami nem tetszik neki, akkor mehet a halál fa--ára"

Nem tudom elviselni az ilyen stílust, ha valakivel együtt vagyok, akkor ő a legfontosabb, nem akarom elveszteni.

Működhetne ez a tanulok és elfogadjuk/bátorítjuk a másikat úgy is, hogy egyenlőek vagytok.

2017. nov. 28. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A barátod is tanul még? Mert akkor például tanulhatnátok együtt is. Egy kapcsolatban tényleg időt kell szánni a másikra. Természetesen fontos a tanulás, pláne ha tovább akarsz tanulni, de nem szabad elhanyagolni a párodat miatta. Tudom milyen érzés, ha csak szünetben kell valaki a párjának, iskolaidőben meg tesz rá magasról, mondván, hogy tanul, mert én is átéltem ugyanezt és egyáltalán nem kellemes. Ha nem fér bele most az idődbe egy kapcsolat, akkor ne erőltesd, mert neked is és a barátodnak is nagyon rossz így. Tudom, hogy nem szeretnéd, hogy ezt érezze, de tényleg olyan érzést kelthet benne, mintha csak játszanál vele.
2017. nov. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Amikor először szóbahoztam a szakítást 2hete azt mondta őt nem zavarja, meg támogat, meg elfogadja, hogy én a tanulásra koncentrállok. Most akkor erőszakoskodjak vele, hogy de már pedig szakítunk? Az még rosszabb. Ő már dolgozik, van néha, hogy amiben tud segít kikérdez, de ha vele vagyok akkor tényleg nem akarok tanulni. Mindennap beszélünk, többnyire messengeren, de esténként szoktunk Skypeolni, ha nem éjszakázik. Nem akarom olyan szerepbe taszítani, hogy jó, eleget tajultam most jöjjön a barátom. Ennél sokkal többre tartom, csak a személyes találkozók a melója miatt, és távolság miatt nem oldható meg hétköznap ezért szombat délutánonként, vasárnap délelőttönként vagyunk együtt.
2017. nov. 28. 20:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!