Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit jelent a raklo cigány szó?

Mit jelent a raklo cigány szó?

Figyelt kérdés
Neten fiú a jelentése, de a környéken majdnem összebunyóztak miatta az cigók. Mert az egyik raklonak nevezte a másikat. Ment a Mónika show, aki mondta a másikra az gyorsan arrébb sétált, utána a másik meg utána ordibált, hogy "gyere ide itt legyen nagy pofád! Ki a raklo? Azt hallottam rólad nagy gyerek erre fele, nagy gyere ide!". Aki meg oda szólt neki, meg szemlesütve próbált elsomfordálni. Aztán valamit még mondott, és vissza ment még is. Itt kezdődött el a veszekedés, a raklozó gyerek végén mondta, hogy "te vagy" utána kérdezte a tag "ezt honnan szeded" srác válasza annyi volt "hallottam hogy voltál bent, és nem rég szabadultál" Párbeszédet nem tudtam tovább hallgatni, mert mennünk kellett.
2018. jún. 23. 09:36
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
*nagy gyerek vagy erre fele
2018. jún. 23. 09:39
 2/12 anonim ***** válasza:
87%
Ezeknek azt mondja valaki, hogy "szép jó napot" abból is verekedést provokálnának ki amennyire primitív egy idióta bagázs
2018. jún. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
84%
Bűnöző vagy büntetett előéletű férfi
2018. jún. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
30%
A magyarokra mondjuk hogy raklo, de ez sértő mert parasztot jelent. Ugye a cigányok "paraszt"-ként utalnak a magyarokra. A lányok a raklik. Ez olyan mintha téged egy másik magyar lecigányozna.
2018. jún. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
15%

4

NEM sértő. Azért használják, mert a cigányok vándor kisiparosok voltak (kanalas, vályogvető, fazekas stb.) a magyarok pedig letelepedett parasztok, azaz földművelők.



Ezért olvadt össze a magyarral. Semmi sértés nincs abban, ha valaki paraszt.


Ennyit jelent. Azért sértés egymásra használva, mert ha neked azt mondanák, hogy hazaáruló, nemmmagyar vagy idegenszívű, neked sem esne jól.

2018. jún. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
28%

5# Cigány vagyok (nem véletlenül írtam többesszám első személyben ha nek lett volna egyértelmű) , légyszives ne nekem akard már megmagyarázni.

De hogy szádba rágjam: negatív értelemben vett paraszt.

2018. jún. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
67%
Sértő. Azt jelenti büdös magyar.
2018. jún. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
6. Negatív értelemben még soha nem használtuk.
2018. jún. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
8.: Pedig ezt általában negatívként használják. A kérdező storyjában is negatívként szerepel.
2018. jún. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem baj had tudja jobban :D
2018. jún. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!