Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Meg lehet változtatni gyökeres...

Meg lehet változtatni gyökeresen egy ember személyiségét?

Figyelt kérdés

Próbáltam ezzel kapcsolatban keresni orvosi dolgokat, de még nem sikerült találnom. Esetleg valaki ténylegesen foglalkozott, vagy hallott már ilyesmiről?

Arra gondoltam, hogy szeretne valaki olyanná válni mint a többi ember. Mondjuk adott egy férfi, aki egyszerűen nem olyan mint a többi ember, túlságosan erősek az érzelmei és túlságosan azoktól függ. Nem képes arra, hogy pl. érzelmek nélkül lefeküdjön valakivel, vagy egyáltalán hogy közel engedje magához. Igazából nem tudom jól megfogalmazni. Válhat e valaki olyanná, hogy könnyedén túllépjen akárkin, ne legyen tényleg zsigereiben görcsösen monogám, felszedni egy lányt és aztán ha kell félredobni ne jelentsen problémát, önzőnek lenni ahogy szokták mondani egészséges módon, ne jelentsenek ilyen dolgok semmi különösebbet számára. Hogy ne legyen az emberek szemében gyenge és be tudjon illeszkedni az itteni környezetbe ténylegesen és ne csak látszólag. Erre lehetséges teszem azt valami pszichoterápia szerűség, vagy hasonló? Tudom kicsit hülyeség, de lehet valaki tényleg hallott már hasonlóról, hogy gyakorlatban van ilyen, megváltoztatni egy ember személyiségét.



2018. júl. 4. 11:05
 1/7 anonim ***** válasza:
16%

Igen err szól a 21. Század


Média internet

Fogyasztói társadalom

Pénzgazdálkodás

Tudat alatti manipuláció


Ha nem tudod ki az a soros csak azt hallod éveken keresztül hogy utálni kell akkor utálni os fogod annak ellenére hogy továbbra sem isnered.


Lassan lehet elérni a tudat mosást fiataloknál gyorsabban. Rzért ami káros az mindig a fiatalokra specializálódik...jrlenleg facebook iphone stb.


Az egész 21. Század mely világhazugsággal indult (WTC) erre épül


Ha szeretnétek változtatni tegyetek ellene mert az emberiség ideje fogyatkozik és közeleg Isten kíméletlen ökle mely nem kímél embert s állatot. Ébredjetek


Üdv


Kennedy gyilkosa

2018. júl. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Clairvoyant válasza:
Az ember tud alakítani a személyiségén kitartó munkával, és külső segítséggel (pszichológus). Nyilván fel kell mérni az indokoltságát a dolognak, pl. arra, hogy erősek az adott férfi érzelmei, és ezt nem szeretné, nem az a válasz hogy érzelemmentessé nevelik, hanem felkutatják hogy miért túlságosan erősek azok az érzelmek, és hogy lehet kordában tartani. Az abszolút érzelemmentesség amúgy is agyi működési zavar, amit azért csak úgy nem kap az ember.
2018. júl. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Senki nem mondta, hogy teljes érzelemmentességet kell elérni valakinél. Senki nem mondja, hogy az emberek általában érzelemmentesek. De kevesebbet jelent számukra jóval. Képesek élhető módon kellőképpen önzőek lenni és lelketlenek. Valahol az az egészséges és életrevaló
2018. júl. 4. 11:47
 4/7 anonim ***** válasza:
Van olyan opció, hogy ha az erősebb mindig leüti a gyengét, akkor te nem gyengébbet keresel, hanem hagyod magad agyonütni.
2018. júl. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Clairvoyant válasza:
Egészséges addig a pontig, amíg a lehetőségeidhez képest úgy helyezed magadat előtérbe, hogy a másik ember alapvetően nem sérül. "felszedni egy lányt és félredobni" nem egészen ez a morális kategória, szerintem. Akinek pedig ilyenkor nincs semmilyen jellegű bűntudata, az vagy hazudik, vagy komoly gondokkal küzd fejben. Kinek mi, de ilyenné én nem nagyon szeretnék válni...
2018. júl. 4. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy te milyen környezetben vagy, de eléggé sajnállak, ha tényleg ilyenben, amit leírtál, pláne meg ha te is ilyenné "szeretnél válni".

Amúgy az nem lehetséges, hogy csak te értelmezel mindenkit annyira érzéketlen tuskónak, miközben te valami hiperérzékeny lény vagy? Ha gyengének érzed magad, akkor azon lehet változtatni, de ehhez nem kell érzéketlen senkivé válni, már boccs.

Valamikor nekem is gondot jelentett az, hogy a környezetemhez képest túl érzékeny vagyok, emiatt nem tudtam "boldogulni" az életemben. Változtattam a személyiségemen, de az általad leírt üres lelkű embereket messze elkerülöm.


A kérdés-cím láttán azt hittem, hogy valami pozitív változás felé törekszel, de egyáltalán nem úgy tűnik. Szerintem ha akarnál, akkor siránkozás helyett biztosan találnál kevésbé érzéketlen társaságot, ahelyett, hogy az általad (negatívan) leírt emberek közé akarsz ennyire beilleszkedni.


Őszintén szólva rinyáló baromság az egész, amit idevéstél, gondolom valami kétségbeesett pillanataidban. Hogy akarod azzal rendbe tenni az emberi kapcsolataidat, hogy olyan embereket követsz és utánzol, akik képtelenek kapcsolatok kialakítására? Nem tudom, hogy milyen emberek vesznek körbe téged, de szerinted bármelyiküknek is vannak jól működő kapcsolataik azáltal, hogy bárkit félredobnak? Ettől lesz jobb a magánéletük vagy ettől lesz családjuk? Nem a hibákból kéne kiindulni. Ha ilyent is tesz valaki, az semmilyen pozitív fényt nem vet az életére vagy a jövőjére. Nem kicsit hülyeség....

2018. júl. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Gyökeresen nem. Van egy alap természet. Ezt már kis gyerekeken is látni.
2018. júl. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!