Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ki érti ezt? Vagy azért nem...

Ki érti ezt? Vagy azért nem értem mert nem m. o-n lakom már?

Figyelt kérdés

A mostani fiatalok és az ő "szleng"-juk.


Amikor egy képre még ha csak egy fuszál van a képen akkor már arra azokat írjak, hogy " nagyon fullos, 💯"


Meg miért kell 'cépem' ,és 'cejetlek'-ezni? Vagyis úgy beszélni mint egy ovodàs?


Meg Dikkkk -elni? Meg ilyenek..



Huh?????? Valaki eltudná magyarázni? Köszi.



2018. júl. 7. 13:48
 1/6 anonim ***** válasza:
51%
Egyaltalan nem ertem. Vagy azert nem ertem mert nincsenek kozossegi oldalaim?
2018. júl. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Todboy ***** válasza:
66%

A dikkezést az a réteg alkalmazza aki kezd asszimilálódni a cigányok legalsóbb szféráihoz.

A nagyon fullos kifejezéssel a facebookszexuális, ecsethajú(már nem tudom, hogy most mi a trend), benső értékek nélküli csoportok dobálóznak. Ez a kifejezés csak egy pozitív megerősítésnek álcázott tartalmatlan köpet. Nem tartalmaz magában valós elismerést. Kötelező jelleggel odaköpik, hogy legközelebb az ő képük alá is gyűljön a nyál. Ők már nem a tartalmat és a minőséget részesítik előnyben, a fő számukra a mennyiség. Nem számít, hogy mit írnak a képek alá, a lényeg, hogy sokan tegyék.

A cejetlekkel még nem találkoztam írásban. Illetve szóban a cicafiúk és lányok szokták alkalmazni, főként cukiskodásból, de talán iróniával is vegyülhet más körökben. A cejetlekezés mintegy a pár évvel ezelőtt megjelenő kicsinyítő képzős szóalkotás (puszcsi, szarcsi) folytatása lehet.

2018. júl. 7. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
84%

Nem kell eljátszani, hogy Te ezt nem érted, mert külföldön nincs ilyen.


A német tinip*csák nyomják a leghülyébb szlengeket.

Az amerikai fiatal miért írja le, hogy a$$, ilyen formában?

Bae, s egyéb kiejtésből eredő szlengeket is százával tudnék sorolni.

Vagy, ahogy sokunk poénosan használja a "dikk" igét (ami egyébként évekkel ezelőtt volt divat), pont úgy használnak az amerikaiak spanyol szavakat.

2018. júl. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
67%
Minden országban van ilyen, de ez leginkább a tinikre jellemző. Tini koromban volt 1-2 haverom, akik állandóan így beszéltek. Most 23 vagyok és nincs egyetlen egy 20 éven aluli barátom se, ezért nem is hallok ilyen beszédet. Ez nem a "mostani fiatalok". A te tini korodban is volt bőven ilyen, csak nem veszed észre.
2018. júl. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
57%

Az értelmes válaszom:


Új szavak mindig keletkeznek, a nyelvhasználati szokások folyamatosan változnak és a fiatalok mindig máshogy beszélnek, mint az idősebbek. Így volt 500 éve és így van ma is, az egész világon.


A nem túl értelmes, ellenben kissé bunkó válaszom:


Kötözködünk, kötözködünk? Ám legyen.

Miért kell idézőjelbe írni a szleng szót?

Miért kell angol idézőjelet használni?

Miért nem kell kitenni összetett mondatban a vesszőket?

Miért kell rövid o-val írni az óvodást?

Miért kell ilyen sok kérdőjelet használni, amikor 3 darab a szabályos? El tudnád magyarázni? köszi.

2018. júl. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
:D igen, ez azért van mert Te már nem Magyarországon élsz... biztos ezért van, hogy a cigány szlenget nem érted... de én se.
2018. júl. 9. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!