Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az egyik ismerősöm 100 Ft-ból...

Az egyik ismerősöm 100 Ft-ból balhét csinál. Miért ilyen?

Figyelt kérdés
A múltkor kértem tőle egy százast kölcsön, másnap már jött számonkérni hogy hol van a pénze. "hoztad?" Persze oda adtam neki, és amúgy is megadtam volna de fordított esetben biztos hogy nem kértem volna vissza sem de rákérdezni sem kérdeztem volna főleg nem 1 nappal rá. Miért ilyen?Egyébként nem szegény megengedhetne magának ezt-azt de nagyon ritkán költ bármire is. Az étteremben elfogyasztott kávé/ üdítő szerinte kidobott pénz. A strandon a lángos "otthon egy kiló lisztből sütök húszat az meg 150 Ft" és ehhez hasonló szövegei vannak.
2018. júl. 9. 18:34
 1/8 anonim ***** válasza:
41%

Valószínűleg azért van pénze, mert nem szórja.

Biztosan volt már rossz tapasztalata, hogy kölcsön kértek tőle. Nem az összeg nagysága, hanem az elv volt fontos neki.

2018. júl. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
54%
Igazából így lehet spórolni, de a 100 ft-ból én se csináltam volna ügyet.
2018. júl. 9. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
85%
Ilyen egy eredeti fillérb*szó paraszt. :D
2018. júl. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A múltkor volt egy kísértetiesen hasonló kérdés itt, csak nem ebben a kategóriában, hanem azt hiszem az Emberek-Emberi tulajdonságoknál. Akkor is le voltam döbbenve, hogy lehet valaki ennyire kicsinyes, hogy már másnap kéri vissza a 100-ast.

Ezek szerint nem egyedi eset. Magamtól is visszaadnám, ha már kölcsönkértem, nem kellene mondogatni. Előfordult velem is, hogy nem volt apróm, inni akartam egy kávét, kértem kölcsön pont egy 100-ast, tőlem meg nem akarták elfogadni, amikor vittem másnap. Meghívtam egy kávéra, így egálban voltunk.

Abszurd, milyen kicsinyes emberek vannak. Oké, hogy tartozik az ember, de hogy másnap már szóvá tegye és kéri vissza, az nekem fura.

2018. júl. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha valaki ennyire fukar az sose lesz boldog. Miért lenne hülyeség beülni valahova kávézni üditözni?? Legalább kimozdul meg haverokal van. Meg miért sajnálja lángosra a pénzt a strandon?? Oké otthon is lehet lángost sütni de én nem akarok hazamenni és még melózni is vele, ezért simán megéri megvenni mert legalább jól érezzük magunkat. Bolond aki ennyire fukar és igy gondolkodik.
2018. júl. 9. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
meg az emberek éltalában még egy csövesnek is adnak egy százast az utcán ha ugy van szoval elég pofátlan hogy követelte.
2018. júl. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyenre mondják, hogy sóher. Nincs értelme azon agyalnod, hogy miért.
2018. júl. 9. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100 Ft sem "semmi". Egy nappal utána eléggé tahóság már tartani a markát, de nem tartom tahóságnak azt, ha visszakéri.
2018. júl. 10. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!