Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Melyik magyar név megfelelője...

I can help kérdése:

Melyik magyar név megfelelője a "Lucia"?

Figyelt kérdés

2018. júl. 15. 22:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
? Van ilyen magyar név. Lúciának írják.
2018. júl. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
55%
Luca
2018. júl. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
55%
Ja, a Luca.
2018. júl. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
36%
Ez egy magyar név. Nincs megfelelője.
2018. júl. 15. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
76%
Egyik kollégámat pont Luciának hívják, mi Lucázni szoktuk őt, vagy Lucizni
2018. júl. 15. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezt olyan olaszosan cs-vel, Lúcsiá-ként ejtenéd ki?

Olyan formában nem létezik sajna :(


Wiki szerint:

Lúcia

Luca

Lucilla

formák anyakönyvezhetők.

2018. júl. 15. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
78%
Unokanővérem Lúciaként van anyakönyveztetve, de mindenki Lúcsiának hívja/ejti. Mondjuk szebben is hangzik mint a csúnya magyarosított "Lúcia".
2018. júl. 16. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi!!! :)
2018. júl. 16. 08:18
 9/11 anonim ***** válasza:
39%

Komolyan, nem válaszolok soha többet senkinek. (Bocs, kérdező, hogy nálad akadok ki.)

A válaszom, hogy a Lucia magyar megfelelője a Luca nem 67%-ban hasznos, kedves lepontozók, hanem 100%-ban.

Most másolok, de utána is lehet nézni:

"A Luca[1] latin eredetű női név, Lúcia régi magyar alakváltozata"

Tehát még egyszer: hiába anyakönyveztethető Magyarországon a Lúcia is, de a "magyarított" változata a Luca. És a kérdező ezt kérdezte.

2018. júl. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy még nincs olyan,de nekem speckó nagyon tetszene úgy, hogy Lusziána:) Egy külföldi sorozatban volt, ott amúgy Luciana, gondolom; de ilyen két rövid á-val mondtak Lusziána -t. Mámoros szerelem asszem a címe a sorinak. Amúgy még lehet pl ilyeneket "kikombózni", hogy Lüszi, Lüszienn, Lüszien. :) Ja és még a legkorábbi verziójában az Áll az alkunak játszott egy csaj, akinek Lúcsia a kislánya:) Én már egyik verzión se rökönyödnék meg; jók ezek. Ja de amúgy cs-vel nekem pl nem tetszik. Akkor Lucia, Luncinda, meg ilyenek, de cs-vel ne. Olyan kellemetlen számomra kimondani. Amúgy a Luca se annyira tetszik; mert azt meg túl kislányosnak találom, viszont pl a Lukrécia meg talán nem olyan szépen kezdődik, szal ja. Szal az se tetszik, meg amúgy a Lüszi se tetszik nekem. De a Lucia, Lúcia, Lucilla ezek szépek. Meg a Lucinda is, amit előbb kombóztam ki, de valahol külföldön biztos létezik ez a név is; meg pl szerintem a Lusziána tök szép lenne.:)
2018. júl. 17. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!