Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az miért van hogy sok ember...

Az miért van hogy sok ember meghal már 60 valahány évesen?

Figyelt kérdés
Ennyit arról hogy 80-90 évig élünk.

2018. júl. 19. 20:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%
Nagyon rossz a magyar egészségügy és nagyon sokan egészségtelen/stresszes életet élnek, ami nagy lapáttal rátesz erre. Sokan saját maguk alatt vágják a fát, mások szimplán kevésbé szerencsések, de azért ki lehet jelenteni, hogy egy rosszul működő egészségügyi rendszerben/társadalomban nem élnek sokáig az emberek.
2018. júl. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%
A rendszerváltást követően átalakult a magyar társadalom, - világ, amit van, aki fel tudott dolgozni, van, aki nem. Ezért is van részben a nagy halálozási arány, részben a sok pszichikai probblémával rendelkező eset.
2018. júl. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Minden 5. ember vagy megissza a magáét, vagy cigizik, ez nagyban befolyásolja az egészséget, illetve szerepe van a genetikának is abban mennyit enged az egészség.
2018. júl. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
79%

Az életcéltalan akaratgyenge pszichésen összezuhant alkesz bagós pronyók dobják fel a talpukat hamar.Ez a Ratkó korszak nyugdíjasainak nagy részére értendő,akik a szockommcsi rendszerből megmaradt mindenféle állami és egyéb "meló"helyek által csutkára ki lettek készülve.

Ezek hozzák még egy ideig ezt az arányt.

Bagó,pia,építkezési segédmunkák elavult ócska gépekkel...

Ez utóbbiról volt egy cikk valahol,az volt a címe:

munkahelyről a halálba...

és egy aszfalttörő nehézipari munkást imitáltak a cikkhez...

Ez gondolom valahogy meg fog oldódni munkavédelemmel,és gépesítéssel,majd utána menő az életkori arány.

2018. júl. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Sok oka van.


Egyrészt egészségtelen életmód, mértéktelen dohányzás, alkoholfogyasztás az is az olcsó, pocsék minőségből. Mozgásszegény életmód, egészségtelen ételek.


Másrészt a munkakörülmények. Egy építőipari fizikai munkás egész nap 100 decibeles zajban nyeli a port és hordja a zsákokat, vasakat. Likészül a szervezetük. Persze alapból ez megspékelve a cigi+olcsó kóla fogyasztással.


Vagy a sok szemét gyorskaja, zsíros kaja. Elhízás esetén sokkal nagyobb az esélye az érrendszeri betegségeknek, infarktusnak, cukorbetegségnek.


Benne vannak az örökölt betegségek is.


Vagy például mikor Pestre kerültem az első 1-2 évem egy váci út melletti kollégiumban volt. Hát konkrétan élvezhetetlenül szmogos volt a levegő ami rányomta a bélyegét az egész napra, kedvetlen, erőtlen, lehangolt voltam. Egyszerűen nem volt meg a levegővételnek az az "élvezete" amit vidéken egy erdő széli házban érez az ember. De mai napig ez van, hogy masszívabb utak mellett konkrétan 10 percet nem tudok beszélni mert kaparni kezdi a torkom a szmogos levegő.


Stresszes élet, idegeskedés, folyamatos hajtás sem tesz jót, agyvérzést simán kapni 1-1 esetben.


Vagy ott van a folyamatos depresszió. Kevés fizetés, túlhajtás, párkapcsolati, magánéleti problémák. Magányos, depressziós ember sokkal hamarabb elhagyja magát. Nekem egyik nagyszülőm, igaz 90+ éves, de azért van relatív jó állapotban mert a család mellette van, kezeli, ellátja, ápolja, "életben tartja". Egyedül már lehet rég feladta volna.


Egészségügy egy katasztrófa. Még egyszerű betegségeket is félre diagnosztizálnak, vagy csak szó szerint szarnak bele. Volt ismerősöm aki orvosról orvosra járt mert folyton rosszul volt, mindent mondtak neki, nagyjából az volt, hogy menjen haza majd elmúlik. Aztán kiderült hogy 2 centis veseköve van. És akkor mit mondjon egy még komolyabb betegséggel valaki?

2018. júl. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Kardos Alexandraa válasza:
Mindez azért történik mert ott és úgy mérgeznek ahol tudnak. A legalapvetőbb dolgok mint a víz, egyre szennyezettebb, egyre több betegséget okozva ezzel, az élelmiszerek is tömve vannak mindeféle műanyaggal. Az "egészségügy", ahol évről évre romlik a helyzet és csak gyógyszerekkel tömnek amelyek által újabb problémák jönnek, holott ahogy a "régi" ember a természetes gyógymódokhoz nyúlt, mi már elkényelmesedtünk ilyen szempontból is. Nyár, akkor szúnyogírtás, ami a szúnyogokat írtja az az emberre is káros, pont a napokban voltam futni, majd jött a permetezős kocsi amiből benyeltem rendesen és az elmúlt 2-3napban azt hittem megpusztulok olyan rosszúl lettem. Ez a rengeteg rákos megbetegedés amit szintén a nem megfelelő környezet végett alakult ki. Túl sokan vagyunk, írtani kell...:) Elkorcsosultak a fiatalok és a felnőttek egyaránt, eltiporják a másikat akiknek ezzel különféle lelki fájdalmakat majd fizikai betegségeket okoznak. Nincsenek vagy nagyon ritkák az igazi, érzelmi alapon létrejövő kapcsolatok... Stresszesen élünk, ahol mindenkit a pénz hajt, így a családra nincs idő, kopnak el az érzések és érzelmek, romlanak a körülmények ebben, az amúgy is nehéz világban. Csúnya világ fog még jönni, és ez még csak a kezdet. 17/l
2018. júl. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 October15 ***** válasza:

Mert ez Magyarország. Sosem volt 90 év a születéskor várható élettartam. Ha erre vágysz születtél volna Japánban. :D

Igazából én nem tudom elképzelni, hogy mit csinálnék 80-90 évesen szóval én kitudok egyezni jóval korábbi halállal is.


26F

2018. júl. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Illetve vannak folyamatosan felbukkanó új betegségek.


Ha globálisan nézzük, akkor az emberiség olyan mint egy túlszaporodott betegség, ami emészti az egész bolygót. A természet pedig egyensúlyra törekszik és igyekszik ritkítani azt ami elszaporodott. Mert valljuk be, szaporodunk.


Brutális belegondolni, hogy 300 éve még "csak" 1 milliárd ember élt. A nagyszüleink korában 2-2,5 milliárd 20-30-as években. A szüleink korában 60-as években 3 milliárd. Az én születésemkor 90-es évek elején volt 5 milliárd. Most meg vagyunk 7,5 milliárdan. Mire gyerekem lesz, meg lesz a 8 milliárd ember. Mire meghalok lesznek 10 milliárdan a világon...

2018. júl. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Amúgy azt azért tegyük hozzá, hogy "bezzeg régen" sokkal kevesebb ideig éltek emberek.
2018. júl. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Ami még eszembe jutott, hogy ki tudja milyen hatások érnek minket.


Nem tudjuk mi van az ételben, mi van a gyógyszerekben, a vitaminokban, a ruhában amit viselünk, a falakban ami körülvesz. Nem tudjuk milyen hatása van a minket körülvevő sugárzásoknak.


Vagy vegyük példának Csernobilt. Titkolták amíg tudták, tagadták, mai napig ellentmondásos adatok vannak. És ez csak egy híres példa. Volt időközben rengeteg vegyi, üzemi, kitudja milyen baleset. Amiknek a hatása akár csak évek, évtizedek alatt jön elő.


Lehet nem is tudunk olyan balesetről, ami majd a gyerekünk születését, életét befolyásolja.

2018. júl. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!