Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha egy árcédulán 2900Ft vagy...

Ha egy árcédulán 2900Ft vagy 3000Ft szerepel, melyiket veszed meg inkább? Fontos számodra hogy 2-es legyen a kezdőszám?

Figyelt kérdés
Lehet sokan már elgondolkoztak ezen,mert ugye sokszor úgy vannak az árak kitalálva hogy 990,9990 Ft,hogy kecsegtetőbb legyen az áru értéke.Ha jól belegondolsz,és vásárláskor nézed az árat,melyik a szimpatikusabb a 990 Ft például vagy az 1000Ft ami kerek összeg ? A kerek összeget szereted inkább,és feleslegesnek tartod ezt a trükközést,vagy automatikusan az után nyúlsz,ami 10-100 Ft-tal kevesebb ?
2018. júl. 23. 11:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Feleslegesnek tartom az ilyesmi trükközést.
2018. júl. 23. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Azt veszem meg, amelyik jobban megfelelö, ez nem árkülönbség.Ilyennel csan primitív embereket lehet átverni!
2018. júl. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
89%
990-ért is egy 1000-est adok, aztán a 10 forintot amit visszakapok behányom valahová, zsebbe, táska mélyére ahonnan nagyjából soha többé nem kerül elő.
2018. júl. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
a kerek árazásút, mivel üdítene ha egyszer mindenki kinőné ezt a betegséget..
2018. júl. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a 990 forint is 1000 forintnak minősül, azonnal kerekítek s ha mással vagyok, így is hivatkozom rá. Nem is értem teljesen, másnak is miért ekkora különbség.

Nyilván azt veszem meg, amelyik jobban tetszik, praktikusabb, valamilyen szempontból jobb. Árban nincs különbség számomra, az nem segít.

Ha egyformák, akkor kerül minimális előnybe az olcsóbb.

2018. júl. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Főleg azért is a kerek számot venném, mert az 1-es kisebb szám, mint a 9-es, amiből kettőt is látok! 1000vs990

A manipuláció nem csak a szám össz értékében van, hanem a jóérzésben, hogy csak 'egy' ezrest, vagy "9 SZÁZ 90" forintot költöttem?

2018. júl. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Valahogy én is úgy vagyok vele,hogy utálom a 990Ft-os árat,ha pl. van 1 eladó és van 5 terméke,sokkal jobb ha azt látom hogy az egyik 1000,a másik 1500,a harmadik 2000 Ft mondjuk.És mi a helyzet akkor ha 2800Ft van rá kiírva,és nem 3000? Az már 200Ft-tal kevesebb.Az már sokkal szimpatikusabb valakinek ?
2018. júl. 23. 11:49
 8/17 anonim ***** válasza:

Ha eppen nincs penzed a 120forintos elorecsomagolt parizsi utan 1zsomlere, akkor erdemes a 90forintosat valasztani, lehet nyersz vele 2zsomlet.

Egy ideje viszont inkabb a minosegre megfelelot.

2018. júl. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
75%

Ha megkérdezed az embereket, 10-ből 10 azt mondja, ez rá nem hat. Viszont ez nem is a tudatos gondolkodásunkra van befolyással, hanem a tudatalattinkra, amit nem kontrollálhatunk! Lehet, hogy megmosolygod a 990 Ft-t, hogy "pfehh, szép próbálkozás kapitalizmus, engem nem versz át", de mellette pedig felfigyeltél a termékre az ára miatt, még ha át is gondolod a furfangját. Ugyanaz, mint a virító akció címkék, vagy kereskedelmi tévécsatornákon a reklámok közötti pár tizedmásodperces saját csatorna reklám, a szexualitással való figyelemfelhívás, és még millió ilyen manipuláló eszköz, amik az esetek nagy részében már nem is tudatosulnak számunkra (vagy egyáltalán nem is tudunk róluk), viszont igenis befolyásolják a döntéshozatali ítélőképességünket, nem kis mértékben.

Úgy csapnak be ezekkel a kis trükkökkel, hogy közben azt hisszük, miénk a teljes irányítás :(

2018. júl. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Erről az jut eszembe,mikor látok egy webshopot,és szinte minden termékhez oda van írva piros betűvel hogy akció,most csak ennyi meg ennyi,aztán közben az akciós ár tulajdonképpen az eredeti,amiért alapban el akarta adni a terméket.Az igaz,még ha tudom is,figyelemfelkeltő a 990Ft tudat alatt.Ez a "még egy ezresbe se kerül" gondolat.
2018. júl. 23. 12:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!