Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » El lehet felejteni helyesen írni?

El lehet felejteni helyesen írni?

Figyelt kérdés
Ha valakinek szinte hibátlan a helyesírása ,de facebookon a gyorsaság érdekében ékezet nélkül írogat akkor elfelejtheti egyszer a helyesírást?
2018. júl. 23. 18:18
 1/4 anonim ***** válasza:
59%

Nem. Amúgy ne a gyorsaságra fogd az igénytelenséget. Fogd a lustaságra, trehányságra.

Tudsz észérvet felhozni, miért is kell gyorsan írni azon a búvalbszott fészbúkon? Amiért megengedettnek tartod a helytelen írást?

2018. júl. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 GombaPorkolt ***** válasza:
100%
Ez nagyban múlik azon, hogy az illtő mennyire gyakran használja a felületet, illetve mennyire igényes a helyesírásra. Ha a "való életben" igényes, akkor nem fog elfelejteni helyesen írni, ha addig is tudott. Ha nem, akkor nyilván gyorsabbnak fogja találn a "helytelenül" írást, és mellé áll, "úgyis megértik, minek pepecseljek?" alapon. Én magam például attól függ, hogy írok, hogy kivel, miről beszélek. Ha a barátaimmal csak hülyéskedünk és gyors üzeneteket váltunk, akkor én is írok központozás, ékezetek (bár van a telefonon autocorrect, úgyhogy ez megoldva), és hasonlók nélkül, de máshol, más helyzetben, pl. ha munkáról érdeklődöm, vagy fontos személlyel/fontos dologról beszélek, vagy értelmes témában hozzászólok (például ahogy ezt itt most teszem), mindig figyelek a helyesírásra és a helyes mondat- és szövegformálásra (fordító vagyok, ezért részben szakmai ártalom is, hogy a helyesírásra minden nyelven extrán odafigyelek). Röviden: ha alapból igényes erre az illető, és nem az egész kommunikációs életét a FB-n éli, akkor nem, nem fog elfelejteni. Ha nem igényes erre, akkor megvan rá az esély.
2018. júl. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igazából csak a legjobb barátnőmnek írok ilyen igénytelenül,de vesszőt akkor is használok csak ékezeteket nem. A többi embernek helyesen írok mindent.
2018. júl. 23. 18:38
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, nem. Neten(illetve, inkább mobilon) én sem mindig ügyelek erre, de kizart, hogy ettől "elfelejtenék" helyesen írni es mondjuk, egy valódi levelben is megfeledkeznék az ékezetekről.
2018. júl. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!