Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » "Illik" felkeresni egy anyát...

"Illik" felkeresni egy anyát akinek meghalt a gyereke?

Figyelt kérdés

30 éve halt meg a felnőtt gyereke, nem ismerjük egymást, a néni egyedül van, rokonai sincsenek.

Szeretnék vele beszélgetni, jó lenne ha mesélne a fiáról.

Szerintetek, ez illetlenség vagy hogy venné ki magát?

Örülne, hogy van kivel beszélgetnie és van aki emlékszik még a fiára? Vagy bunkóság lenne ez? Lehet rosszul érintené?

Mindenki válasza érdekel, de elsősorban olyané, aki szintén elveszítette a gyerekét.


2018. júl. 25. 21:55
 1/8 anonim ***** válasza:
62%
abszolút nem illik.
2018. júl. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
68%
Nem illik, főleg azt nem, hogy te hozd fel a témát.
2018. júl. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%

Ha a felkeresésed célja kifejezetten tudatni az anyával, hogy van, akinek az emlékeiben még megmaradt a fia, és vannak, akik gondolnak még rá, szerintem nem illetlenség, biztosan jól esne az ember lelkének egy ilyen.

Arra figyelj, hogy ne a fia halálára, hanem annak emlékére helyezd a hangsúlyt, és légy tiszteletteljes. :))

2018. júl. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
72%
Az öregek szófosásban szenvednek, vadidegeneknek mesélik kényszeresen az élettörténetüket, szóval nem értem, mi lenne a gond ezzel. Csak azt nem értem, hogy ha nem is ismered, akkor miért akarsz vele beszélni? Ha konkrét kérésed van (pl. X okból akarsz sztorikat hallani a fiáról) akkor megindoklod neki és miért ne beszélhetnél vele. 30 éve halt meg, ennyi idő alatt azért fel lehet dolgozni az ilyesmit.
2018. júl. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem írj egy levelet neki, megírod, ki vagy és miért szeretnéd meglátogatni. Ha szívesen fogad, akkor menj el bátran. Ha elzárkózik, ne erőltesd, sokszor nagyon bizalmatlanok az egyedül élő idsek.
2018. júl. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kérdés, hogy te ismerted a fiát vagy sem? Mert ha vadidegen vagy akkor elég bunkósság. Ha ismerted a fiát akkor a közös emlékekről lehet beszélgetni.
2018. júl. 26. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
45%

Én kibxnálak a házamból, ha 30 év után megjelennél, hogy "meséljek már a gyerekemről".


Ha ennyi ideig nem volt fontos hallanod róla, akkor száll le a családról!

2018. júl. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

azért ez eléggé függ a körülményektől. te ki vagy, és ki volt neked a fia?

az elég pofátlanság lenne, ha becsengetnél hozzá, hogy szeretnél a 30 éve meghalt fiáról beszélni. óvatosan kéne megközelíteni a témát, és akkor kiderül, hogy akar-e róla beszélni.

2018. júl. 30. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!