Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak egy dolgot mondjatok...

6747298 kérdése:

Csak egy dolgot mondjatok hogy miért éljek?!

Figyelt kérdés
Nem akarom részletezni de anyám kiskoromban egyáltalán nem foglalkozott velem és nem volt meg az az alap anyai szeretet ami kellett volna. Egész életemben apámmal éltem. Suliban csomószor bántanak és tudm hogy ez csak rosszabb lesz. Járok pszihológushoz de azt se tudom minek.(nem részletezem a többit mert az egy év lenne) Tervezem felvágni az ereim úgysincs mit veszteni. Mindenben csak a szat látom, anyám nem akar velem mutatkozni bekell valjam én se, rühellem mind a 2-t. 2 testvérem sincs itt és mindenki átbasz. Mondjatok 1 okot legalább (ami nem szülő és nem saját magam) amiért ne vágjam fel.

2018. aug. 2. 13:30
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Ja meg a másik. Most olvastam el a kérdés kifejtését, miután az előző kommentemet elküldtem. Ha felvágod, akkor lehet, hogy egy sajgó sebbel fogsz ébredni az intenzívosztályon. Az emberek néha önzők, és hát pl el akarják dönteni helyetted a dolgokat, hogy " márpedig ittmaradsz köztünk és szenvedsz", hiába te úgy döntöttél önszántadból, hogy eldobod; és mégha ez egyértelmű is lenne pl, hogy te csináltad magadnak önszántadból. Na és szóval egy sajgó sebbel ébrednél, és akkor még meg is kéne várnod, amíg felépülsz, és addig meg le lennél gyengülve. Nem tartom érdemesnek mással sem próbálkozni. Szóval semmilyen módszerrel. Meg én tényleg azt hallottam, és számomra logikus is, hogy ha valaki önkezével vet véget saját; akkor nagyon hamar visszaszületik, mert az összes ember éppen le van születve, akivel éppen ebben az életben dolga van; és hallottam olyat, hogy van, hogy pl 300 évig sincs lehetőség újra testetölteni, hogy megadjuk egymásnak, amivel tartozunk; tehát amit ígértünk, megbeszéltünk születésünk előtt. és még nehezebb dolga lesz.
2018. aug. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
54%
Jaj ne szomorkodj már,inkább dugjunk!
2018. aug. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
75%

Mert nem akarsz meghalni, különben nem kérdésnél ellenérveket.

El fog múlni ez az állapot.

Nem lesz mindig rossz.

2018. aug. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:
100%

Mert a mostani problémáid 10 év múlva elenyészőek lesznek :). Ahelyett hogy azon gondolkozol hogy megöld e magad vagy sem, szerezz barátokat magadnak (csak ha elmész egy nyári táborba rengeteg új barátod lehet) olvass könyveket vagy találd meg a jó tulajdonságaidat, hogy meggyőzd magad arról hogy egy ilyen embernek nem szabad meghalnia. :) Minden emberi élet egy ajándek ne foszdd meg magad a sajátodtól!Anyukáddal ne foglalkozz ha eleg idős leszel elköltözöl és felé se kell nézned többé. Sok ember betegen és fogyatékosan születik, nekik milyen érzés lenne hogy egy teljesen egészseges ember fel akarja vagni az ereit, ők pedig nap mint nap küzdenek a problémáikkal. Ezd jegyezd meg legalább az ő kedvükért ne tedd.

Egyébkent a legjobb barátnőm régebben depressziós volt, őt a zene húzta ki belőle :)

Nagyon szep életet kívanok neked :))

2018. aug. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha megnyugtat, az ezen az oldalon (pár)kapcsolati, életvezetési, pszichológiai stb. témákban kérdezők 90%-ával nem foglalkoztak gyerekkorukban és nem kapták meg az alap szeretetet. Ezen felül jó részüket még bántalmazták is otthon, csak hogy teljes legyen a kép.

Az ok, amiért érdemes életben maradni az az, hogy nagy valószínűséggel még nem próbáltál ki minden megoldást, amivel kikerülhetnél a helyzetből. Én személy szerint arra utazok, hogy ne adjak fel valamit azelőtt, hogy az összes létező megoldást végigpróbáltam. Számomra rettenetesen kellemetlen lenne, ha pont akkor jut eszembe a jó megoldás, amikor már épp a saját véremben úszok.

Egyébként én egyszer egy családi balhé közepén valahogy robotpilótára váltottam és elszöktem otthonról. Tisztára ki voltam borulva és egy telefonfülkéből random felhívtam egy szeretetszolgálatot vagy mit, ahol azt mondták, hogy menjek oda, s bár nem a családi erőszak elől menekülő diákok voltak a profiljuk, hanem hajléktalan étkeztetés, azért belátták, hogy mi van és adtak szállást, meg beszéltek a szüleimmel és megkérték őket, hogy ne keressenek. Úgyhogy náluk voltam negyed évig, onnan jártam iskolába és komolyan mondom, hogy életem legjobb döntése volt, még ha teljesen automatikusan történt is.

ÉS nem azért volt a legjobb, mert megszabadultam egy időre ezektől a hülyéktől, akik levonhatták a kellő konzekvenciákat arról, hogy milyen emberek, hanem azért, mert megtapasztaltam azt, hogy amikor azt hiszed, hogy a szakadékba lépsz, mert csak vakon lépsz előre, mindig alattad van a trambulin. Ezt azóta is sokszor tapasztalom, mert azóta - ennek hatására - olykor tudatosan léptem úgy a semmibe, hogy na nézzük meg mi lesz. Mindig volt ott valami és mindig sokkal jobb lett aztán, akármennyire is reménytelennek és kilátástalannak tetszett az előző állapot. Valahogy mintha akkor jönne csak a "jutalom", amikor lépsz. Szóval amíg nem próbáltál ki mindent, legfőképpen azokat az irányokat, amik "lehetetlenek", addig ez egy eléggé teoretikus kérdés. ;)

2018. aug. 3. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
38%
Indok- Hogy tovább szenvedj. :D Más ok nincs sajnos.. De találj egyet!
2018. szept. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
100%
Szia. Mivsn veled mostanság jobban vagy már? Remélem igen.
2019. máj. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!