Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Átgondolod mit beszélsz?...

Átgondolod mit beszélsz? Mindenki hibázik, ám nem mindegy mennyit.

Figyelt kérdés
2018. aug. 4. 12:10
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Úgy érted, gondolkodok, mielőtt beszélek? Igen, igyekszem így tenni, és nem az érzelmeimre hallgatva megszólalni, mert abból nem szokott mindig jó kisülni.
2018. aug. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Át, sőt tovább megyek, még ha valakinek nem is tetszik és nagyon meredek az amit mondok, amiről tudok, tudomásom van, utána jártam,megismertem, akkor is megmondom (már ha lehet), mert így a magam részét letudtam. Aztán ha az egyén elgondolkozik rajta vagy sem,mert mesének gondolja, az már nem az én felelőségem.


Ismered a mondást ugye?: Vétkesek közt cinkos aki hallgat.

2018. aug. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

*Aztán ha az egyén elgondolkozik rajta vagy sem,mert mesének gondolja, az már nem az én felelőségem.


A felelősége az embernek ilyen esetben odáig tart, hogy a tudomására jutott dolgot, ha az az egyén életében döntően írányt mutat, szólnia kell, tájékoztatnia kell a másik embert, hogy lehetősége legyen akár egyetlen egyszer is hallania azt amiről tudod, hogy valóság.

2018. aug. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

*tudod, hogy valóság.


Tehát nem hiszed, hanem tudod. Nagy különbség.

2018. aug. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
megvan a gondolat..egy ideje..jól mondod
2018. aug. 4. 12:37
 6/10 anonim ***** válasza:
"Vétkesek közt cinkos aki hallgat." = Vétkesek közt cinkos aki néma.
2018. aug. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Igen. Nagyon fontos nálam. Vagyis inkább a következményekre gondolok, így hazudozás nélkül mondok valamit, de kissé átfogalmazva. Amikor neten beszélgetek, akkor is.
2018. aug. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 he84 ***** válasza:
86%
Én hol átgondolom, hol nem, változó.
2018. aug. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 October15 ***** válasza:
86%
Szituáció függő. Mármint azt nekem senki ne adja elő, hogy minden egyes szava előtt átgondolja, hogy az mit eredményezhet.. vagy ha igen akkor halál nagy élmény lehet vele beszélgetni. :D
2018. aug. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
90%
Előre kigondolom, de nem mindig jön össze a gondolat vs. valódi mondataim.
2018. aug. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!