Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha valakinek borzalmas az...

Ha valakinek borzalmas az élete és magányában itt kér segítséget, még miért őt bántják?

Figyelt kérdés
2018. aug. 5. 19:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Mert mások is sérültek akik itt vannak, és azt hiszik attól lesz nekik jobb, ha másokat maguk alattinak gondolhatnak. Ergo a gyenge jellemű ember ha azt akarja érezni, hogy ő jobb, a negatív útat választva kritizál másokat.

Csak ez zsákutca. Így nem érezheti magát jobban, mert önmagán kívül ezt senki nem igazolja nekik vissza, ezért újra és újra ezt teszi, ami egyben egy lélek romboló tevékenység, és úgy süllyed mélyebbre, hogy foggalma sem lesz később, miért érzi magát egyre kevesebbnek, rossz kedvűbbnek... hát pedig egyszerű a válasz. A pozitív erzést az utálkozás miatt kiűzi magából, aki pedig csak negatív érzésekkel táplálja önmagát, borítékolható a belebukás veszélye.

Csupán ezért.

Magyarul: ők is ugyanúgy szenvednek mint te, csak baromi rosszul tudják ezt kezelni (minthogy nem gyakorolnak önismeretet = hazudnak maguknak).

2018. aug. 5. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Tisztelet a kivételnek. Mert sokan jófejek azért még itt is ;)
2018. aug. 5. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Az is lehet hogy megelégelték azt hogy rengeteg ember csak panaszkodni jár ide, és bármi építő jellegű dolgot mondanál neki, ő csak nyavalyog tovább és nem tesz semmit azért hogy számára jobb legyen. Illetve azt is hozzá tenném hogy attól hogy egy válasz nem tetszik nem feltétlen jelenti azt hogy támadnak téged. Sajnos az aki nem képes önkritikát gyakorolni, az nem is érdemli meg hogy jó élete legyen. (Nem rád gondoltam kérdező)
2018. aug. 5. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Ja, értem, hogy nem rám gondoltál. :)



Csak egyrészt szerintem fogalmuk sincs még, hogy a kérdező tesz-e magáért, már a támadás jön. Másrészt fogalmuk sincs, mi a gondja, mielőtt támadnának, lehet, hogy egy komolyabb gyászfolyamat pl.

2018. aug. 5. 19:53
 5/16 anonim ***** válasza:

Lehet azért, amit már előttem leírtak, vagy:

sokan hajlamosak továbbgondolni a leírtakat és olyasmit belelátni, hogy "az adott illető csak panaszkodik neten, de saját életéért semmit nem tesz".

Van amikor ez a helyzet (amikor valaki a nemtudom hányadik önostorozó kérdést írja ki), de olyan is van, amikor a leírtak alapján "tudni vélnek" dolgokat akik nem ismerik a kérdés kiíróját, esetleg szövegértelmezési problémájuk van.

2018. aug. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Empátia teljes hiánya / másokon élik ki a saját nyomorukat.
2018. aug. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Szerintem is azért támadhatnak mert nagyon megszaporodtak az ilyen jellegű kérdések...

És jómagam is tapasztaltam hogy ha próbálok segíteni még én vagyok lehülyézve.Úgyhogy egyre ritkábban válaszolok az ilyen kérdésekre.De sosem támadóan.Akik bántólag lépnek fel, vagy a "ló" másik oldalán vannak(egoisták,jó életük van,törtetőek,fogalmuk sincs az ilyen jellegű problémákról)

vagy félnek valamitől és Yoda mestert követve a félelem dühöt szül, a düh meg gyűlöletet... Vagy így valahogy.Ne vedd magadra.

2018. aug. 5. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Az egyén ismeri a saját életét teljes mértékben. Azt majdnem mindig egyoldalúan mutatják be ("Én mit tettem, de a másik hibás volt, én egyáltalán nem"). Azok, akik segíteni próbálnak nem feltétlen direkt bunkók (persze van ilyen is), hanem mert így próbálják ténykedésre kényszeríteni(?), gondolkodásra bírni a másikat.

Szóval szerintem nem feltétlen búnkóság az a bunkóság...

2018. aug. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Van itt olyan(ssaa), meg se szólal, csak pontos. És lefelé. Már 2x visszaszólt amikor kérdőre vontam, miért pontozott le valaki. Írt is, hogy azért mert............ Viszont olyan százalék nem volt, tehát egyértelmű hogy sunyi.

Most egy ilyennel mit lehet kezdeni??

2018. aug. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Vedd le a neved. Nem pontoz le, ha nem tudja, hogy te vagy az.
2018. aug. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!