Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Amit a siketnéma emberek...

Amit a siketnéma emberek használnak jelnyelvet lehet ugy is használni hogy csak az abécét tanulom meg és egyesével mondom a betűket vagymuszáj megtanulni az egyéb szavakat is pl hogy táncolni vagy utca?

Figyelt kérdés

2018. aug. 6. 23:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én nem értek hozzá de valószínűleg azért vannak ezek a szavakat jelölő mozdulatok hogy ne fél napba teljen mire lebetűzí amit szeretne :)
2018. aug. 6. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy-két szó erejéig persze használhatod, de elég ha kipróbálod milyen hosszú időbe telik mire egy több szótagú szót elmutogatsz. Arra hogy megértesd magad jó lehet, de rendes kommunikációra már kevésbé
2018. aug. 6. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
jogos
2018. aug. 6. 23:27
 4/7 A kérdező kommentje:

köszönööm

:)))

2018. aug. 6. 23:28
 5/7 anonim ***** válasza:
85%

Hmm mi általánosban nálunk diákok között elterjedt ilyen mutogatós jelnyelve, arra, hogy majd dolgozat írás közben segítünk egymásnak de nem lett belőle semmi, mert csak betűket használtunk és úgy sokáig tartott elmutogatni egy egy szót 😂 azt nem tudom mennyi köze van az eredeti jelnyelvhez, de én mai napig tudom a betűket és anno szerettem is így dumálgatni még ha az idő igényes is volt :D szóban sose szerettem beszélgetni..


24F

2018. aug. 6. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Mi iskolai táborban találtunk ki magunknak "mutogatós abc"-t, hogy barátnők tudjunk egymással beszélgetni este is, és a többiek ne értsék. Lényegéban 3 évig folyamatosan használatban volt, 25 év távlatából még mindig tudom az egészet.

A jelnyelvhet semmi köze nem volt, de jó buli. És nyilván hosszadalmas.


Szóval igen, ha azt használod is megértik, de képtelen követni az élő szó gyorsaságát.

2018. aug. 7. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Koszi :)))
2018. aug. 11. 22:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!