Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért nem lehetséges egy...

Miért nem lehetséges egy ember cselekedetét előre pontosan megjósolni?

Figyelt kérdés
Olvastam róla de nem értem,hogy pl meg tudják mondani hol lesz 100 év múlva a hold de egy emberről nem tudják kiszámítani hogy mit fog csinálni 5 perc múlva.Ez mivel magyarázható?
2018. aug. 8. 16:25
 1/10 anonim ***** válasza:
Kit szeretnèl megfejteni?
2018. aug. 8. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Ezen én is sokat gondolkodtam... valószínűleg a Holdban van Bluetooth, az emberekben pedig nincs, ezért a Hold cselekvéseit és tulajdonságait, illetve ezeknek változásait pontosan le tudják követni, illetve ebből tudnak következtetni a jövőre. Remélem segítettem :)
2018. aug. 8. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Mert nem determinisztikus.
2018. aug. 8. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ezzel a kérdéssel a pszichohistória foglalkozik, de ezt a tudományágat még később fogja létrehozni Hari Sheldon, amint az az "Alapítvány"-ban olvasható.
2018. aug. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

De, meg tudják mondani.


Prof. Barabási-Albert László munkásságát kell tanulmányoznod.

2018. aug. 8. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Van egy mondat a káosz-elméletben, abban részben meg van a magyarázat rá:

"A káoszelmélet nagy eredménye azonban annak kimutatása, hogy egyszerű, néhány állapotjelzővel leírható determinisztikus rendszerek is mutathatnak összetett, megjósolhatatlan viselkedést."

Tehát ez megmutatkozik az embereknél is, pl.: egy nemvárt esemény miatt kiakad, és a tőle addig elvárható dolgok helyett olyanokat tesz, amit tőle addig egyáltalán nem vártak, nem gondoltak volna.

2018. aug. 8. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Senkit nem akarok megfejteni csak pont olvastam hogy mai tudomány nem tudja megjósolni hogy egy ember hogy dönt.Gondolom túl bonyolult az emberi agy és ezért nem??
2018. aug. 8. 17:42
 8/10 anonim ***** válasza:
Mivel az ember saját maga sem tudja, hogy mi lesz a döntése 2 perc múlva egy adott szituációban, vagy egy rögtönzött eseménynél.
2018. aug. 8. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Túl sok változó van és túl sok ismeretlen közülük. (+ ha mindet ismernénk akkor is kéne valami matematikai képlet amivel előrejelzést tehetünk)
2018. aug. 8. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Mi alapján számítanád ki? Még ha ismernéd is az összes eddigi cselekvését, a környezetre adott reakcióit, tudnál róla mindent, ez akkor sem lenne lehetséges.

Mert igazából még te magad sem tudod biztosan, pontosan mit fogsz csinálni 5 perc múlva. És még csak váratlan esemény sem kell hozzá, ha pontosan tudod mi lesz körülötted 5 perc múlva, akkor is rengeteg faktor alapján változhat a cselekvésed.

Rossz a hasonlat, a Hold egy általunk jól ismert, adott sebességgel haladó, évszázadok óta megfigyelt égitest, míg az egyén, és annak reakciói előre megjósolhatatlanok.

2018. aug. 9. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!