Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tehetnék ha a legjobb...

Mit tehetnék ha a legjobb barátomnak problémája van és elutasít mindenfajta segítséget?

Figyelt kérdés

Van egy barátom,32 éves,van rendes végzettsége és nem dolgozik!

Igaz próbálkozott eleinte elhelyezkedni de akkor is csak kelletlenül,nekem kellett önbizalmat öntenem belé hogy egyáltalán megpróbálja.Nem járt sikerrel és utána feladta

Azt állítja van valami lelki betegsége ami valahogy leblokkolja valahányszor elhatároz valamit.Lehet rossz kategóriát választottam de hozzá kell tegyem hogy amúgy teljesen normális,csak magába húzódó,már semmivel se tudom kirángatni ebből az állapotból,maximum kis ideig.Azt mondta hogy senki sem segíthet és semmi.És ez dühít mert nem volt mindig ilyen.Mindig jókedvű volt,nem kifejezett társasági ember de nagyon jó társaság,bármiről lehetett vele beszélni.


Szeretnék neki segíteni de nem tudom hogyan.


2018. aug. 9. 01:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez ilyen dolog... csak akkor tudsz segíteni másnak, ha azt ő is akarja. Szóval ebben a helyzetben annyit tehetsz, hogy megmondod neki, a felajánlásod a későbbiekben is él, és bármikor felkereshet, ha úgy gondolja szüksége van rád.
2018. aug. 9. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értem.Hát azért köszönöm.
2018. aug. 9. 01:48
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha közelebbi kapcsolatban vagy vele, akkor egy beszélgetés során el kellene vele beszélgetni arról, hogy ő hogyan gondolja, mitől van ez a leblokkolás, mert ennek oka, eredete van. Azt is érdemes lenne vele vizionálni, hogy milyen lesz szerinte az élete 5-10-15 év múlva.

Nem lehet igaz, hogy nincs a leblokkolás mögött valami igazi-, vagy általa problémának vélt gond.


Utána fontos lenne elbeszélgetni arról, hogy pszichológus, mentálhigiénés személy, vagy más, erre alkalmas személy segítségét felkeresni.

2018. aug. 9. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Azt mondta hogy a lelki betegsége miattt van ez és amikor rákérdeztem arra is,azt mondta,hogy mielőtt elkezdődött volna, semmi jele nem volt,jól érezte magát,minden rendben volt.Igaz azt is mondta hogy hogy előtte másfél hónappal, májius 1-én fejgörcsei voltak.Ő festett régebben hobbiból és éppen akkor is egy képen dolgozott de nem sikerült jól, aztán ideges lett és újra nekikezdett és az sikerült de utána meg jöttek ezek a fejgörcsök meg valami lehúzó erőt is tapasztalt.Azt mondta azért mert erőszakkal vette rá magát másodjára hogy megfesse a képet.De ezt nem igazán értem,egyetpen kép hogyan teheti tönkre az egész életét?
2018. aug. 9. 18:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!