Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nem érti meg, hogy nem szeretn...

Nem érti meg, hogy nem szeretnék a legjobb barátja lenni. Hogyan értessem meg vele anélkül, hogy bunkó lennék?

Figyelt kérdés

Van egy lány, akivel már nagyon régóta ismerjük egymást, együtt nőttünk fel. Tulajdonképpen ez a probléma is már szinte velünk egy idős. Alapvetően nincsen vele semmi bajom, nem utálom, nem haragszom rá stb., sőt néha még tényleg jó is vele beszélgetni, de ennyi. Én többet nem tudnék elképzelni vele, mert egyszerűen nem kedvelem annyira, mások vagyunk és nekem ő túl "sok". Ennek ellenére ő azt szeretné, ha mi nagyon jó barátnők lennénk, akik mindig mindent együtt csinálnak, mindenhová együtt mennek és többet szeretne velem beszélgetni, találkozni. Sőt, most még azt is kitalálta, hogy össze akar velem költözni....


Én sosem akartam őt durván megbántani és eleve abszurdnak tartom azt, hogy oda álljak valaki elé és megmondjam, hogy "mi márpedig nem vagyunk annyira jóban", mert úgy gondolnám, hogy ezt az ember érzi és nem kell a szájába rágni. Viszont az eddigi próbálkozásom nem jött be. Én naivan azt gondoltam, hogy ha majd nem keresem, nem vagyok érdeklődő és nagyobb távolságot tartok, lemondom a találkozókat stb., akkor majd ő is elgondolkozik rajta, hogy talán ezt nem kellene erőltetni. Legalábbis én így tennék, ha azt látnám, hogy nem érdeklem a másikat. Viszont nem ez történik, hanem akkor elkezd állandóan hívogatni, írogatni, üzengetni közös ismerősökkel és még arra is képes, hogy minden szó nélkül beállít hozzánk, hogy "megérkeztem". Sőt, még a szüleinek is szól, hogy ők beszéljenek az én szüleimmel és kb. számonkérik, hogy én mégis miért nem vagyok hajlandó találkozni a lányukkal.... Utána, ha valahol összefutunk, találkozunk és beszélünk, akkor pedig úgy viselkedik mintha nem is történt volna semmi és akkor újra elkezd nyomulni és így tovább...szóval ez egy ördögi kör.


2018. júl. 27. 13:46
 1/2 anonim ***** válasza:
Hát nem irigyellek, ez a lány nem enyhén társfüggő.... addig fogja csinálni, amíg nem talál valakit. Szerintem próbáld meg tényleg megmondani neki, hogy te ezt így nem akarod, mert úgy látszik nem érti meg hogy nem. Ha ezután sem érti meg, akkor ignoráld
2018. júl. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy egy kisvárosban lakunk, ahol mindenki ismer mindenkit és csomó közös ismerősünk, barátunk van és attól tartok, hogy megmondanám neki konkrétan, akkor utána azt hallgatnám mindenkitől, hogy milyen szemét stb. vagyok. A szülei is ilyen típusok, szóval tuti ők is hasonlóképpen reagálnának és ők is elhordanának mindennek.
2018. júl. 27. 14:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!