Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mikor volt jobb élni? A 90-es...

Mikor volt jobb élni? A 90-es években vagy manapság?

Figyelt kérdés
Mit gondoltok? Miért?

2018. aug. 12. 15:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
68%
Akkor még nem volt ilyen mértékben globalizálódva a világ az internet és főleg a facebook által. Valamint az előállított termékek pl.: filmek, PC játékok, ruhák, elektronikai eszközök is sokkal jobb minőséget képviseltek, nem arra mentek rá, hogy 3 havonta kidobjanak valami gagyi szart, amit a címe/neve miatt sokan megnéznek, megvesznek, de aztán el is hajítanak hamar.
2018. aug. 12. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
33%
Szar volt akkor is és most is.
2018. aug. 12. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
69%

sokszor úgy érzem, hogy akkor könnyebben találtam volna barátokat, akkor mintha jobban keresték volna egymást az emberek, pedig vezetékes telefon volt és mobiltelefonon hívni is drága volt...

Most pedig: Facebook Messenger, WhatsApp, Viber, e-mail, HangOuts, Skype, ...

számos (ingyenesen igénybevehető) csatorna és nem jön visszajelzés, nem írnak vissza, nem keresnek...

Egyre gyorsabb tempóban élünk, az információáramlás egyre nagyobb és egyre több...

Messzebb lehet kommunikálni az internet által, ez azt is eredményezi, hogy a közvetlen, offline emberi kapcsolatok elsorvadnak :-(

2018. aug. 12. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem most jobb. A 90-es években, főleg az elején, romokban volt a gazdaság, nagy volt a munkanélküliség, sokak számára kilátástalan volt az élet. Most szemmel láthatóan javult az életszínvonal.
2018. aug. 12. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
45%

Manapság eszméletlenül jól megy a világgazdaság. Talán még soha nem volt ilyen helyzetben az emberiség. Ez pedig azt is magával hozza, hogy a legtöbb helyen fejlődik az életszínvonal, növekszik a várható élettartam.


A munka és az élet egyre biztonságosabb. Az orvostudomány lassan, de fejlődik.

2018. aug. 12. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem mondanám, hogy sokkal jobb lenne az életszínvonal, az én szüleim egyszerű munkások voltak a 90-es években is, aztán 2000-es évek elején tudtunk venni egy akkor csúcsmodernnek számító PC-t, több felsőkategóriás telefont (Nokia, Motorola), egy vadonatúj TV-t, márkás ruhákat...aztán olyan 2008-2010 óta csak a legszükségesebb dolgokra futja nekik is, kb 1-2 éve kezd helyreállni kicsit a helyzet, de nem éri el szerintem a régi színvonalat.
2018. aug. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
73%

A 90-es években jobb volt, mert akkor még nem kellett adót fizetnem, vagy felelősséget vállalnom a tetteimért, és a legnagyobb problémám az volt, hogy a tanító néni túl sok matek házit adott a hétvégére, ezért az agyam automatikusan jobb fényben tünteti fel azt a korszakot, mint a jelent. A 80-as évek még szebbek, hiszen akkor még nem is éltem, és azt fantáziálok róla, amit akarok.


Logikusan nézve viszont most a legjobb élni. Most a legkönnyebb hozzájutni bármihez, amit szemed-szád kíván, ezerféle program van, amire elmehetsz, könnyű kapcsolatban maradni a barátaiddal, stb...

Talán még az emberek is toleránsabbak lettek egy kicsit egymással.

A jelen kor problémái nem a fejlettség miatt vannak, hanem az emberek miatt, márpedig az emberek nyomorultak voltak régen is.

2018. aug. 12. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
54%

🎶🎶mindenki táncolt🎶🎶

🎶🎶és micsoda tánc volt🎶🎶


a jólét nem csak pénzben mérhető

2018. aug. 12. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

A '90-es években nem volt minden mesterséges, mű, nem volt akkora automatizálás.


Mondjuk akkor nagyon kicsi voltam, de 2003-2005 környékén milyen menő volt a nyomógombos telefon és a snake, mennyi emlék maradhatott fenn a csengőhangok nehéz beszerzéséről. Az első fényképezőgépemről - azóta hobbim a fotózás amúgy.

A 90-es években a tamagochi, stb.


Ikonikus dolgok, nem holmi túl könnyen megszerezhető valamik, mint most.


Afelé tartunk, hogy a fotelből se kell felkelnünk, mindent gép fog elvégezni helyettünk és a sárgarépát se fogjuk felismrni. A munkaerőpiacon pedig a nagyon-nagyon okos ÉS törtető emberek kellenek majd, a többivel mi lesz?!


A 90-es években mindezektől még messze voltunk.


Hogy biztonságosabb lenne a világ, azt alapból nem írom alá, de cserében közbiztonság, mint olyan, nincs. Alapból félek hazamenni késő este, de sok faluban sajnos még rosszabb a helyzet. :(



Azt meg miből gondoljátok, hogy nem jön újabb Hitler, Sztálin vagy egyebek? Szerintem fog jönni.

2018. aug. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

"Logikusan nézve viszont most a legjobb élni. Most a legkönnyebb hozzájutni bármihez, amit szemed-szád kíván, ezerféle program van, amire elmehetsz, könnyű kapcsolatban maradni a barátaiddal, stb..."


Pont azért nem értékelünk már semmit, amink van és vagyunk nagyravágyóak, mert mindenhez könnyű, túl könnyű hozzájutni.

Azért nem elégszünk már meg semmilyen programmal, mert sokféle program elérhető.


"Talán még az emberek is toleránsabbak lettek egy kicsit egymással."


A nagy liberalizmusban pedig azt védjük, aki hátráltat minket. Mindenkinek joga van mindenhez, amit akar, csak épp a nyugalomhoz nincs jogunk.

A büdös, együttélni nem is akaró hajléktalanokat védik az utasok a villamoson, aki miatt jelzést veszt a villamost, amellett állnak ki, nagyban a törvények és az igazságszolgáltatás a bűnösket védi. Ha félsz ill éjjel nem alszol társasházban egy lakótárstól, a törvény őt védi, véletlenül se téged.

2018. aug. 12. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!