Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen neves szójátékokat tudtok?

Milyen neves szójátékokat tudtok?

Figyelt kérdés
olyanra gondolok, hogy valaki a keresztneve miatt kap vicces, szokatlan becenevet. mondjuk hasonlít a neve egy másik szóra vagy anagramma vagy római számokkal kiad valamit, ilyesmi. köszi előre is a válaszokat! :)

2018. aug. 13. 17:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én a Martinokat szoktam Mártonnak hívni.
2018. aug. 15. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szópóker, úgy kell játszani, mint a színözönt.

Négybetűs szóra kell gondolni, és akkor a többi ember mondogat a feladványos embernek szavakat; és megmondja a feladványos, hogy hány betű van ami benne van, csak nem jó helyen, és hány betű van, ami benne is van és jó helyen is van.

Vagy pedig

3 betűs/3 hangos szavakat mondogatnak az emberek ,és mindig egyetlen betűt/hangot megváltoztatnak rajta

Ja és előre is meg menet közben is meg lehet beszélni, hogy pl a szán az most 3 hangnak, vagy inkább 4 betűnek számít; tehát pl az ész az 3 szó; a szán meg 3 betű, ez menet közben is szerintem kitalálható, meg váltogatható. Tehát hogy a duplamássalhangzó az egy vagy két betűnek számítson; szerintem mi egyszer variáltuk.

2018. aug. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
*Ja meg még volt az akasztófás játék; és oda mindenféle dolgot fel lehet adni, meg pl a szerencsekerék c kvízt kiadták társasjáték formájában is, de ilyen előre elkészített táblák vannak hozzá, és én egyszer láttam valahol ezt a játékot, nem tdom, mennyi ilyen tábla van; viszont a tábláknak mindkét oldalán van feladvány, és még utólag is, ha eszébe jut valami feladvány az embernek, szerintem házilag ő is tud ilyen táblákat gyártani. Ja és viszont arra nem emlékszem, hogy élveztem-e:) De amúgy jó gondolat ez is; tehát tök klassz, hogy ilyet kitaláltak:)
2018. aug. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
*Ja meg még a találós kérdések is jók pl
2018. aug. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
én inkább konkrét nevekhez köthető vicces becenevekre gondoltam, pl amit az első válaszoló írt. de azért köszi a választ! :))
2018. aug. 16. 08:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!