Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan bocsássak meg nekik?...

Hogyan bocsássak meg nekik? Többi lent .

Figyelt kérdés

Nos . 19 éves srác vagyok , nem túl szerencsés sorsó de ez most elhagyható . Kiskorom óta folyamatosan megaláztak , kiközösítettek , bántalmaztak emiatt nagyon zárkózott lettem . Általános iskolában ugyanez volt a helyzet , női kigúnyolások stb stb . Nőgyülölő lettem teljesen , teljesen magam alatt voltam és mégtöbben és mégjobban belém rúgtak . Középsuliban volt egy haverom , jóban voltunk meg minden . Összejöttem egy lánnyal , aki aztán össze jött a haverommal , és teljesen magamba zuhantam megint . Ez fél éve volt , azóta nem láttam őket viszont annyi gyűlölet van már bennem hogy állandóan azon fantáziálok hogy megölöm őket . Bárhogy próbálom megközelíteni a dolgokat , folyton erre lyukadok ki . Mint ha egy hang ezt súgná hogy végezzek velük :( Nem helyeselem a gyilkolást sőt undorítónak tartom , de egyre jobban csak úgy érzem hogy ez lenne a legjobb ahhoz hogy szabadjára engedjem a bennem lévő gonoszt . De! A másik opció hogy megbocsáltok nekik , azonban nem megy :(

. Sokszor elképzelem hogy lesz majd családom , gyerekeim stb de újra és újra eszembe jutnak azok ahogy megaláztak és szintén arra lyukadok ki hogy ölnöm kell és megbékélhetek magammal örökre . Sokszor csak úgy érzem hogy nekem ez lesz a végzetem , én erre születtem és véghez kell vinnem . Nekem.a boldogság nem jár ... Sőt már le is mondtam róla teljesen . Mit tegyek ? Köszönöm annak aki végig olvassa :)


2018. aug. 19. 17:36
 1/10 anonim ***** válasza:
Azzal, hogy ennyire haragszok rájuk igazából csak magadnak ártasz. Ha nem is bocsátasz meg nekik, legalább lépj tovább! Kezdd el építeni az életedet! Az ilyen emberek nem érdemlik meg, hogy rájuk parazold az idődet, és a gondolataidat. Önmagad érdekében zárd le a múltat, ne ölj meg senkit - mert ezért nem érdemelnek halált -, és lépj tovább!
2018. aug. 19. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

*haragszol

Elnézést, félreírtam.

2018. aug. 19. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igen tudom hogy nem jó hogy ennyire dühös vagyok rájuk de mindig eszembe jutnak és mint ha egy másik ember lennék olyankor :( Nem akarom megölni őket mert akkor vége is az életemnek , és ennyit nem ér az egész . De folyton eszembe jut . Köszönöm a válaszod ment a zöld pacsi :)
2018. aug. 19. 17:50
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
keress fel egy szakembert, ő majd segít. az első amit szerintem helyre kéne tenned, hogy vajon miért aláztak meg, gúnyoltak ki és közösítettek ki. ez az első jel szokott lenni, hogy valami nincs rendben veled. a közösség elég jó visszajelzéseket ad. önbizalomhiány? családi körülményeid milyenek?
2018. aug. 19. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
A családi körülményeim átlagosak , jók . De sajnos nem bízom bennük , nekik ilyen dolgokat sosem mondanék el ...
2018. aug. 19. 17:55
 6/10 anonim ***** válasza:
akkor mégsem lehet annyira jó, ha nem bízol bennük. nem arra célzok, hogy nincs pénzetek. inkább olyasmire célzok, h a szüleid esetleg megaláznak, manipulálnak érzelmileg, kritizálnak folyamatosan, vagy hasonló. esetleg minden bajért téged tesznek felelőssé. ezek mind olyan tényezők, amik miatt a gyereknek az önértékelése romolhat, ami később beilleszkedési nehézségekhez és rosszabb esetben személyiségzavarhoz vezethet. persze ez csak az én nézőpontom, lehet, h teljesen mellélövök.
2018. aug. 19. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem aláztak meg soha csak úgy érzem.hogy nem bízhatok meg bennük , mert egyszer visszaélnének vele :/
2018. aug. 19. 18:18
 8/10 anonim ***** válasza:
hát akkor nem tudom. tényleg egy pszichológushoz kéne menned, akinek ez a szakmája és tényleg ért hozzá. kicsit drágák, de hidd el, megéri. nekem a személyes tapasztalataim jók velük és tényleg segítenek.
2018. aug. 19. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én is iskolai megalázások áldozata vagyok, de soha nem akartam megölni senkit. Megértem a benned felgyülemlett elkeseredést, frusztrációt, de az általad említett út nem megoldás. Én abban hiszek, hogy nincs eleve elrendeltetés, mindenki befolyással tud lenni a "sorsára", persze nem mindenki indul azonos csomagokkal. Valakinek egy élet munkája az, amibe valaki csak beleszületik. Számomra elkeserítő lenne, ha a szabad akarat csak egy illuzió és az egész élet már egy előre filmre vett és megrendezett színdarab lenne. Mindenkinek van választása, csak nagyon akarni és tenni kell azért, hogy jobbra forduljanak a dolgok. Júdásnak se az volt a sorsa, hogy elárulja Krisztust, választott, de rosszul. Neked megvan a lehetőséged, hogy a legjobbat kihozd magadból, 19 évesen 1000 lehetőség áll előtted, szakadj ki a bosszú, az elkeseredés és a gyűlölet csapdájából és tegyél érte, hogy jobb életed legyen.
2018. aug. 19. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Menj el pszichológushoz.

Nem zaklattak iskolában, hanem személyiségzavarom van, és ebben az óriási, kontrollálhatatlan dühben, az önsajnáltató picsogásban amit levágsz, meg abban, hogy nem bízol senkiben mert hátha visszaélnek vele, teljesen magamra ismertem :/ Tényleg nézesd meg magad. Jobb életed lesz, ha kezelik.

2018. aug. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!