Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Levelet kaptam ami adóvisszaté...

Levelet kaptam ami adóvisszatérítés ígér, de a linkre kattintva kéri az adataimat név személyigazolvány szám számlaszám stb, szerintem csalás, miért kapnék visszatértést augusztusban?

Figyelt kérdés

onlineszàmla

Értesítés: Adóvisszatérítés (Ref: 10338522125)


Helló ,


Kapcsolatba lépünk veled hogy tájékoztassuk Önt az adóvisszatérítésről az Ön nevében.

Ezért követnie kell az alábbi utasításokat a visszatérítés igényléséhez.


Utasítás :


1. Kattintson az alábbi linkre.

2. Töltse fel az információkat.

3. Ellenőrizze adóvisszatérítési összegét.

4. Erősítse meg adatait.


➡️ Állítsa be most.



Köszönjük az időt, a visszatérítésnek 3 munkanapon belül meg kell érkeznie.


Nemzeti Adó-és Vámhivatal.



2018. aug. 30. 13:57
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
0%

Én is kaptam tegnap ilyen e-mailt. Miért kell leszólni a kérdezőt? Első olvasásra teljesen megtévesztő, hiszen nav. gov-os e-mail címről jött.

És az adóbevallásos időszakban is küldtek e-mailt, így hirtelen hiheti azt az ember,hogy ez sem kamu.

Itt viszont ne adj meg semmilyen adatot magadról!!

2018. aug. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
78%

Nem hinném, hogy a NAV egyébként is így kommunikálna. Érdekes mód nekem az összes NAV-os interakcióm az Ügyfélkapun keresztül történik.

Mindamellett annyira magyartalan ez a levél, hogy ilyet még a NAV sem tudna összehozni segítség nélkül.

Komolyan naivak az emberek.

2018. aug. 30. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
78%
Így igaz, a NAV ügyfélkapun keresztül kommunikál. Az email címedre maximum egy értesítőt kapsz, hogy az adóhivatal levelet küldött. Ha nincs ügyfélkapud, akkor postai úton leveleznek.
2018. aug. 30. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
70%
A nav soha sem emailben kommunikál, hanem ügyfélkapun, ha az nincs, akkor levélben. Ennyi, ezt jegyezd meg mindenkorra és nem tudnak átvenni. Ahogy a Telekom se küld számlát emailben, hanem ők is levelezek, vagy applikáción keresztül üzennek.
2018. aug. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
68%

#11 "Én is kaptam tegnap ilyen e-mailt. Miért kell leszólni a kérdezőt? Első olvasásra teljesen megtévesztő, hiszen nav. gov-os e-mail címről jött."


Jujj...

Először is a NAV nem küld e-mailt soha senkinek, tehát itt már fel kellene, hogy tűnjön, hogy kamu az egész.

De ha ezzel nem is vagy tisztában, akkor az e-mail elolvasása nyilvánvalóvá kellene, hogy tegye a számodra, hogy nem a NAV-tól jött! Mégis mióta kezdődik úgy egy hivatalos levél, hogy "helló"?! Utána meg rossz helyesírással, valamint a tegezés és magázás keverékével folytatódik az e-mail. Majd még egy nyíl alakú emoji (!) is található a levélben! Már csak a dollárjeles meg a kacsintós szmájlik hiányoznak belőle, hogy teljes legyen a kép!

Most őszintén, aki annyira buta, hogy beugrik egy ilyen szintű e-mailnek, az meg is érdemli, hogy visszaéljenek az adataival!

2018. aug. 30. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

#15: Csak leírtam a tapasztalatom. Vagy bármi sértőt, bántót írtam? Ezért vagyok nulla százalékra lepontozva? Szánalom ami itt megy :D

Igen elsőre megtévesztő, de nem dőltem be neki, a kukában landolt, nem szokásom kiadni semmilyen adatot magamról.

Értesítéseket meg tényleg kaptam az adóbevallásos időszakban, és az adott e-mailben ami volt link,meg lehetett nyitni és az ügyfélkapuhoz irányított. Semmi valótlant nem állítottam itt. De mennyi rosszindulatú ember van. Hihetetlen :)

A kérdező is csupán feltett egy kérdést, amire lehetne minden rosszindulat nélkül válaszolni.

2018. aug. 30. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!