Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van az hogy kb délután...

Miért van az hogy kb délután 3-4-ig szinte életképtelen vagyok viszont estére felpörgök?

Figyelt kérdés

Mindegy hogy milyen sokat alszok egyszerűen 2-3 óráig képtelen vagyok fizikai vagy szellemi munkát megfelelően elvégezni ki sem kelnék legszivesebben az ágyból fáradt vagyok. 3-4 óra körül kb olyan mintha felébrednék pörgök ezerrel tanulok, edzek. Kb 11-éjfélig tart ez az állapot.

Miért lehet ez? Elég rossz hogy suliba egyáltalán nem tudok felfogni így semmit

17/l



2018. szept. 1. 21:08
 1/4 anonim ***** válasza:
47%

én 18 és 2 között vagyok csúcson

de mondjuk 7 és 11 közt is elmegy

ilyen a bioritmusod,ennyi


25F

2018. szept. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Éjjeli bagoly típus vagy, ennek van angolul egy szép neve, delayed sleep phase syndrome-nak hívják.

Én este 6-kor "ébredek fel", és hajnali négyig tiszta éber vagyok.


Sokat olvastam erről, azt írják, hogy ugye az egy nap = 24 óra dolgot mi emberek szabtuk meg, de a természet, a szervezetünk nem működik óramű szerint. A pacsirta típusok - akik korán kelnek, és korán fekszenek - bioritmusa olyan, hogy nekik egy nap rövidebb, mint 24 óra, a baglyoknak pedig hosszabb a nap, mint 24 óra.


Azt az elméletet is olvastam, hogy ez azért alakulhatott ki, mert régen, mikor ősember korunkban barlangban aludtunk, nem mehetett mindenki egyszerre csicsikálni, mert megevett volna minket minden ragadozó. Mindig kellett valaki, aki őrt ült, míg a többiek aludtak.

2018. szept. 1. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
"Kölyök, tudod mit mondtam a kábítószerről! Mértékkel kell fogyasztani!"
2018. szept. 6. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 feco8888 válasza:
zavart szenved a tested igazából nem tudsz mit csinálni neki, csak akkor ha nagyon komolyan tolnád a vitaminokat
2018. okt. 13. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!