Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy állhatnék bosszút olyan...

Hogy állhatnék bosszút olyan dohányboltoson aki gusztustalan módon kizavart a boltból, holott 26 évesen mentem be egy üveg narancsléért?

Figyelt kérdés
Sajnos nem volt nálam személyi amit a képébe vághattam volna.
2018. szept. 8. 00:00
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
32%
Zárás után pillanatragasztó,vagy fogpiszka a kulcslyukba
2018. szept. 8. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
16%

Karcold meg a kocsiján az összes részt. Ne csak egyet kelljen javíttatnia.


Egyébként az ilyen embereket megveri majd az élet.

2018. szept. 8. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
94%
Legközelebb bemész személyivel, és megkérdezed, van-e narancslé, milyen kiszerelésben kapható, és mennyibe kerül. Utána megköszönöd a tájékoztatást, és kimész.
2018. szept. 8. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem nagyon tudsz. Esetleg visszamehetnél egyszer a személyiddel venni valamit, utána kioszthatnád a stílusa miatt. Én is jártam már hasonlóan, bunkó módon ki akart zavarni a még nálam is fiatalabbnak tűnő eladó (veled egy korú vagyok) , mutattam a személyim és kikértem magamnak a lekezelő viselkedését. Meg is jegyeztem, hogy ide többet nem jövök, mert nem szeretem az ilyen primitív eladókat. Aztán ott mentegetőzött, hogy hát ő nem tudhatta, meg a szabály az szabály, de mondtam is neki, hogy itt a stílussal volt a baj, nem a kéréssel. Lehet, hogy pitiáner dolog volt beszólnom neki, de megkönnyebbültem. Esetleg te is megpróbálhatnád ezt.
2018. szept. 8. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Holnap bemész hozzá, kezedben a személyivel, és megmondod neki, hogy nézze csak, megvagy 18, tegnap nem volt szép tőle, hogy kizavart. Zavarba jön majd. Ha meg majd még nekiáll feljebb, akkor legfeljebb nem mész vissza többet.

Nem vagyok bosszúpárti, szerintem ez a max, ha mindenképp jól esne valahogy visszavágni...

2018. szept. 8. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
76%

Gondolj bele az ő helyzetébe: a tökük tele van azzal, hogy az ellenőrök nagy lakli fickókat beküldenek, akik egy hét múlva lesznek 18 évesek, velük vetetnek italt, cigit, a fickó azt hazudja, hogy nincs nála személyi, de rég elmúlt 18 éves. A boltos jóhiszeműen kiszolgálja, utána meg jól megszívatják az ellenőrök.

Úgyhogy ha fiatal vagy és nincs nálad személyi, akkor nemcsak hogy nem szolgálnak ki, de rögtön az átverős ellenőrt látják benned - emiatt az indulat bennük.

Amúgy minek mentél be, ha nem volt nálad személyi? Gondolom nem ötvenéves vagy. Ki akartad provokálni, hogy vitatkozhass vele?

Ami meg a narancslét illeti: én is szoktam venni. Érdekes módon, sosem kellett ehhez dohányboltba mennem. Azt gondolnám, oda az megy, aki dohányt vesz. Alkoholos italért sem értem, minek, hisz élelmiszerboltban ugyanúgy kapható.

2018. szept. 8. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
55%
Vagy mondjuk mi lenne, ha úgy viselkednél, ahány éves vagy?
2018. szept. 8. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
65%

Ne haragudj, nincs igazad. Az eladónak van igaza. Ha nem tudod bebizonyítani feketén-fehéren, hogy betöltötted a 18-at, akkor nem kötelessége kiszolgálni téged. De egyébként ha tudod magadról, hogy a korodhoz képest fiatalabbnak nézel ki, akkor miért mentél be személyi nélkül egy dohányboltba? Én például már egyenesen előre bekészítem a kezembe a személyimet ha ilyen helyekre megyek, hogy ne menjen el a keresésével az idő, mert 23 évesen még tőlem is szokták kérni. Elméletileg egy 90 éves öregasszonytól is joga van elkérni a személyit, hogy van-e már 18 éves, és ha nem tudja bebizonyítani, hogy betöltötte a 18-at, mert nincs nála személyi, akkor még őt sem kötelessége kiszolgálni, és jogilag még ebben a helyzetben is az eladónak lenne igaza. (Most hagyjuk, hogy ez mennyire valószerű, de jól szemlélteti a te esetedet.)


Szóval nem akarlak bántani, de szerintem most nincs igazad.

2018. szept. 8. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
84%
26 évesen felnőhetnél már! Nem a képébe kell vágni a személyit, hanem megmutatni, a jogszabályt betartva. Lehet, hogy te tudod, hogy hány éves vagy, ő viszont nem, honnan tudná, és ha 18 alattit beenged, súlyos büntetés éri. Ha elkérte a személyidet, akkor felmerült benne, hogy nem vagy annyi. Ez nem személyes sértés! Nem rólad szól a helyzet! Nem kifejezetten veled akart aljas módon gonoszkodni! Ideje a dolgokra úgy ránézni, hogy mások nézőpontja is beleférjen a tied mellé!
2018. szept. 8. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
78%
Emiatt bosszútállni szánalmas....
2018. szept. 8. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!