Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Megsértek valakit azzal, ha...

Megsértek valakit azzal, ha megkínál valamiből, és nem fogadom el?

Figyelt kérdés
Például megkínál valaki ha felbont egy chips-et vagy akármi mást. Megkínálnak belőle, de nem fogadom el, nem veszek. Ezzel megsértem a másikat? Szerintetek kínos?
2018. szept. 11. 21:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Akit ezzel megsértesz az meg is érdemli.
2018. szept. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy is, en van hogy csak udvariassagbol kerdezem meg a korulottem levoket, kernek-e valamibol es titkon orulok neki, ha nem 😇😂
2018. szept. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Szerintem nem.
2018. szept. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
56%
Azzal nem, de ha direkt neked készít valami kaját és azt nem fogadod el, azzal igen.
2018. szept. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, ha egyszerűen mondasz egy "Köszönöm, de nem kérek"-et, akkor egyáltalán nem udvariatlan vagy kínos a dolog.
2018. szept. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nem, semmit nem kell enned, amit nem akarsz vagy egyesenes nem jó neked.

Normális ember ezen nem sértődik meg, de a kínálás sokszor csak udvariasság és direkt jó, ha nem szedi szét a társaság a kínáló egyszem chipsét...

Rokoni traktánál már jobban elvárják, hogy egyen az ember, de ekkor is simán kihagyható, én sem eszem olyat, amit nem akarok, csak éppen maximálisan rugalmas vagyok a ritka rokoni látogatásokkor, nem akkor vagyok a legkeményebb diétámban, amibe a répa is necces a cukortartalma miatt, nemhogy a meggyes pite...

2018. szept. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
90%

Én sokszor csak udvariasságból kínálok meg másokat, de közben csúnyán nézek rájuk, hogy ne merjenek venni belőle, hogy több jusson nekem😂


De egyébként nem, egyáltalán nem sérted meg vele, udvariasan megmondod hogy nem kérsz és ennyi

2018. szept. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Dehogy.Egy csipszen nem múlik semmi.Ha megkínálnak,nem szorítanak pisztolyt a fejedhez.☺
2018. szept. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
dehogyis...havertól megkérdeztem kér-e egy hideg sört és szerencsére nem kért így megittam én :-)
2018. szept. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"Azzal nem, de ha direkt neked készít valami kaját és azt nem fogadod el, azzal igen."


Dehogy, még azzal sem! Ugyanis olyat, ami nem esik jól, akkor értelmes ember nem eszik, és ezen megsértödni hagyfokú ostobaság.

Pl. ha én nem szeretem az édességeket, akkor nekem hiába süt valaki tortát, nem eszem belöle, mert tudom, hogy utána nem érzem magam jól.


Ha elöre kérem, hogy valami konkrét ételt készítsen, akkor

elvileg érthetö lenne, hogy nem örül, ha mégsem kérem, de megsértödni ilyenen csak nagyon buta ember fog.

2018. szept. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!