Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Hogyan oldjam...

Mit csináljak? Hogyan oldjam meg a problémát?

Figyelt kérdés

Már régebben kóros szorongást és enyhébb pánik betegséget diagnosztizáltak nállam. Azok kedvéért akik nem tudják mi ez, lényegében éventen 4-5x van egy "kamu" szívroham szerűségem, amikor összeesek, izzadok és azt hiszem meghalok.


A kóros szorongás meg kb olyan, hogy ahogy ki lépek az utcára kényelmetlenűl érzem magamat. Ha másohoz kell szolnom erősen elkezd dobogni a szívem és néha remegek. Nehezebben lélegzek, kicsit úgy érzem mintha meg akarnék fulladni.


Mindent megteszek, hogy normális legyek. Kicsit nehezen, de ezzel a háttérrel egyetemre járok.


Mindig amikor közösségben vagyok furcsának néznek, mert én vagyok a csendes ember a sarokban, akiről senki sem érti, hogy mért nem beszélget másokkal stb...


Most kezdtem el egyetemre járni. Néha váltok 1-2 szót másokkal, de többnyire egyedül vagyok. Bejárok az órákra, gyakorlatokra, laborokra a szünetekben meg elfoglalom magamat.


Nem élvezem a magányt, de elviselem. Meg már ez is nagy kimozdulás a komfortzónámból, szóval már a nagyobb társaságokba járás is nagy lépés.


Azt viszont nem bírom ha basztatnak vagy rajtam röhögnek, mert lényegében emiatt alakult ki a mentális betegségem.


Kb 3-4 fiú eldöntötte, hogy én biztos meleg lehetek, mert halk és kicsit magasabb a hangom, meg szerintük őket bámulok.


A hangom a szorongásomból ered, mivel jóval kevesebb emberi interakcióm van így kevésbé használt a hangom plusz minden egyes szóváltásban nagy félelmekkel kell szembe néznem.


Ma meg mögöttük ültem, teljesen véletlenűl meg azt hiszem én mentem be előtt a terembe és ők ültek le elém utána szóval ... mindegy ...


Egész órán azt kellett hallgatnom, hogy hogyan bámulok a lábukat, meg pillanatokra rájuk nézek stb... amit nem csináltam


Meg azon veszekedtek, hogy melyik tetszik nekem, meg egész végig szójátékokkal utalgattak meleg tevékenységekre stb...


Nyílván nem vagyok meleg, meg ha nomális lennék le sem sz-rnám, mert mindegy mások mit gondolnak, de az én esetemben az ilyen basztatások eléggé lefoglalják a gondolataimat és öngyilkossági tendenciákat okoznak.


Meg nem akarom részletezni, de előző nap is engem basztattak elég egyértelmű dolgokkal. Amire már nem tudom azt mondani, hogy "Áhhh biztos másról beszélnek"


Nem akarok tanárnak vagy akármilyen felettünk álló személynek szólni, mert tapasztalatból csak rosszabb lesz. Nem akarok hozzájuk oda menni, hogy mekkora parasztok meg elmagyarázni, hogy milyen durván szorongok, mert akkor emiatt fogok szorongani, meg szerintem nem is lennék képes rá az mostani állapotom súlyosága miatt.


Elkerülni őket nem tudom ... most sem én ültem be mögéjük, ők ültek be elém.


Az a baj, hogy az ilyen esetekkel napokra elronjták a kedvemet, lefoglalják a gondolatmenetemet és semmire sem tudok koncentrálni, mert van bennem egy erős félelem. Meg a fentebb említett öngyilkosság gondolata is erősebb ilyenkor.


Meg értem őket, mert egy átlag emberhez képest furcsán viselkedem ők meg unatkoznak így nem nehéz eljátszani ilyen gondolatokkal meg másokat kibeszélni.


Szóval itt nem az a bajom, hogy melegnek néznek. Akkor is ugyan ilyen vagy még kényelmetlenebbűl érezném magamat ha egy csapat lány csinálná ezt velem.



2018. szept. 19. 17:59
 1/4 anonim válasza:

Milyen szakra jársz, sokan vagytok? Csak mert valahogy csak el tudnál távolodni, nem? Legalább előadásokon.

Már az is nagy lépés, hogy több ember közé kerültél, biztos lesz valaki, akinek a személyisége/hobbijai közel állnak a tiédhez, és összebarátkoztok. Megértem a problémádat, persze csak részben, mert nekem talán ennyire még nem súlyos, illetve én direkt kerültem is egy időben az ismerkedést, mégis, akarva-akaratlanul megtaláltak a mostani barátaim. Például szemináriumon volt, hogy elkérte tőlem valaki az anyagot, aztán később már egyre többet beszélgettünk stb.

Semmiképpen se érezd magad kevesebbnek vagy rosszabbnak, mint a többiek. A felszínes, buta emberek nevetnek ki téged és ők nem is érdemlik meg, hogy egyáltalán figyelemre méltasd őket. Nincs esetleg valamilyen szakkoli vagy közösség, ami érdekelne, vagy ez még korai lenne? Szerintem ott is tudnál barátokat szerezni, nem mellesleg ezek nagyon hasznos dolgok, nemcsak tanulmányi szempontból, de jó érzés egy közösséghez tartozni.

A hangom nekem is ilyen érdekes egyébként, annyiból jobb, hogy én lány vagyok és így nem zavaró annyira. Főként telefonálni nem szeretek emiatt.

Ja, és normális vagy. Vannak, akik szeretnek egyedül lenni, nincs azzal semmi baj. Időnként szükség van persze a kommunikációra, ez elkerülhetetlen. És szerintem ne aggódj, most kezdted még csak az egyetemet, én biztos vagyok benne, hogy lesznek barátaid.

2018. szept. 19. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Rutinos pánikos vagyok, szóval nekem nem kell magyarázni, hogy mi a szorongás. A helyedben egyszer (de csak egyszer!)odaállnék a fiúk elé, és elmondanám, hogy nem vagyok meleg, "csak" szorongok, azért viselkedek ilyen furcsán. Plusz megkérném őket, hogy ne piszkáljanak többet. És most jön a fontos rész!!! EZUTÁN magasról leszarnám, hogy ki mit mond rólam! SEMMIT nem számít a véleményük!! SEMMIT! Azt csak zárójelben jegyzem meg, hogy az se számítana, ha tényleg meleg lennél. Én is heteró vagyok, de vannak búza barátaim és tök jó fejek.
2018. szept. 19. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ezek a fiúk akkora seggarcok hogy én konkrétan megfejelném mindet. Kb. 4 éve elkezdtem egy nehéz egyetemet és fél évig csináltam mert a vizsgás szorongás teljesen felemésztett, meg igazából közben is a fél év alatt. Főleg az utazások miatt és amitt hogy senkivel nem tartottam a kapcsolatot bent. Nem nagyon beszéltem, senkivel nem beszéltem meg a problémámat. Már másképp csinálnám, elmondanám hogy mi miért van és hogy ha lehet ne gondoljanak rosszat rólam, nincs velük bajom.


5 éve üldöz a pánikbetegség és próbálom tágítani a világomat amennyire lehet. A bezártság érzés miatti félelmet nagyon nehezen tudom ,, kitörölni " pl. nagyobb plázákban vagy akár buszon. Aki nem volt a gödör fenekén az soha nem fogja megérteni hogy milyen ez az egész.


Azt tudom tanácsolni hogy vállald fel ezt a dolgot annál akit szimpinek tartasz és beszélgetsz vele. Csak jobb lehet hidd el. Szociális szorongás sokszor ennek az alapja. Merj odamenni emberekhez, és ne érdekeljen hogy ki mit gondol, hogy esetleg nem érdekled őket. Ne hagyd, normális ember vagy értékes gondolatokkal a leírásod alapján is. Sok embernek ugyanúgy vannak problémái magukkal. Próbáld meg a laza énedet hozni, úgy viselkedni ahogy belül szeretnél és ne a megfelelések által lekorlátozott éned legyen.

2018. szept. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, az kimaradt hogy 23/F
2018. szept. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!