Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Huszonéves fiatalok: ti hogy...

Huszonéves fiatalok: ti hogy tudtok a mai helyzetben saját lakáshoz jutni?

Figyelt kérdés
Tudtok venni/vennétek lakást a mai iszonyat magas ingatlanárakon? Hogy költöztök így el otthonról, vagy családbővítés céljából hogy cserélitek le a kisebb lakásotokat egy nagyobbra?
2018. szept. 25. 20:26
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
88%
Nem veszek és nem bérelek. Itthon sokkal egyszerűbb és sokkal olcsóbb a szüleimmel közösen fizetni mindent. Így 128 ezer nettóból havonta marad alap hangon 70-80 ezer. Albiban még el kellene menni munka után koldulni, saját lakás meg esélytelen. Nyomorogni meg nem fogok csak azért, mert a társadalom elvárná. De a pozitívum, hogy a nagyobb szabású terveim lassan, de biztosan testet öltenek és akkor megindulhat a saját életem.
2018. szept. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
30%

Normál esetben nem huszonévesen van valakinek saját lakása.

Elköltözni meg úgy szokás, hogy elöször kiveszel egy szobát vagy egyszobás lakást, közben spórolsz és idövel vagy belevágsz saját lakás vételébe, vagy - ahogy sokkal egyszerübb és rugalmasabb megoldás - ha szükség szerinti méretü lakást bérelsz.

Így a család bövülése, késöbb csökkenése sem gond, mert egyszerüen csak másik lakást bérelsz, ami megfelel az adott zsükségleteknek.

2018. szept. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
100%

sehogy. Albérlet, akit nem tud a családja támogatni, annak 2 lehetősége van: mamahotel, albi.

Én utóbbiban lakom, érettségizés után 1 hónappal albérletbe mentem, előtte is kollégiumban éltem. Szóval egy idő után meg lehet szokni, és ha van stabil helyed, meg stabil párkapcsolatod, akár baba is jöhet.

Rengetegen vannak gyerekkel albiba, többen mint gondolnád.

2018. szept. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 anonim ***** válasza:
100%
Egy húszon évest se tudok így hirtelen a környezetemben akinek saját lakása lenne. Akinek véletlen van valahogy, annak nem ő kereste meg az árát.
2018. szept. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 anonim válasza:
93%
Albérletben élek 5 hónapja egyedül. Ha belegondolok, 10 éven belül még biztosan nem lesz saját tulajdonú lakásom. Hitelt elvből nem veszek fel, mert bár igaz, hogy jelenleg a semmire adom ki az albit, mert a végén nem lesz az enyém a lakás, de az még rosszabb lehetne, ha felvennék 6-7 milla hitelt, hogy vegyek egy lakást, aztán közben megszűnne az állásom. Miből fizetném tovább a törlesztő részletet? Így még legalább nem veszik el az eddig befizetett összeg olyan téren, ha el kéne hagynom az albit valamiért, mert másikat bármikor találok. Vagyis elveszne, de legalább laktam valahol, míg a saját lakást meg buknám, ha elveszíteném az állásomat, utána nem lakhatnék benne. Érted? Szóval inkább fizetek még pár évig egy olcsó, de jó albit, minthogy nyakamra vegyek egy hitelt, aztán ne adj Isten bebukom. Majd akkor veszek fel hitelt, ha betonbiztos állásom lesz, illetve, ha összeházasodnék valakivel, és közösen cipeljük a terheket. 30F
2018. szept. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 anonim ***** válasza:
90%

21 éves vagyok, saját családi házam van de tény, hogy nem én kerestem meg az árát. Én csak hálás lehetek.

De a mai világban egyedül ez majdnem lehetetlen ennyi idősen, főleg itthon.

2018. szept. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 anonim ***** válasza:
86%

Mar inkabb 30 de meg hatra van egy lakasvasarlasom.

Videki hazamat 2 evi kulfoldi melobol vettem 20as eveim elején.

Megyeszekhelyen munkahelyemen kapok alberlettamogatast, igy a varosban lakom egy ideje.

De bővült a csalad, meg jo lenne a varosban is maradni, igy varok hogy jovahagyjak heteken/honapokon belul a torvenyt miszerint az alberlettamogatast igenybevehetem hitelfizetesre is, akkor batrabban vennek nagyobb lakast, vagy inkább hazat.

2018. szept. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonim ***** válasza:
95%

Egymagam nem tudnék venni, 26 éves vagyok. Én eddig egyetemen tanultam, utána dolgoztam 1 évet minimálbérért, albérletben laktam mindvégig, így félre raktam egy kis pénzt. Plusz szüleim mikor megszülettünk, nyitottak nekünk számlát, így van már 1,5 millióm. A páromnak is körülbelül ennyije van.

Most ideiglenesen a szüleimhez költöztünk, mert elköltöztünk a másik városból. Bátyámnak vettek pár éve egy garzon lakást, ott laknak a felségével, most építkeznek, ha kész van, akkor átköltöznek oda, mi meg megkapjuk azt a lakást. És így mellette lehet szépen gyüjtögetni. Most többet keresek, mint eddig, meg a párom is, pár év múlva tudnánk venni lakást, de ugye így már lesz egy, úgyhogy saját házra gyüjtünk majd. Azt még nem tudjuk, hogy felújítunk-e egyet, vagy teljesen újat építünk (azért az jóval drágább), az még a jövő zenéje és 5-6 évig még biztosan nincs is ilyesfajta terv-

2018. szept. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim ***** válasza:
78%

Lemondásokkal csak, ha egyébként nincs lehetőség külföldi munkára, az én esetemben pedig itthon vagyok kénytelen ügyeskedni a pénzzel.

Szülők segítenek, 19 éves koromtól dolgozom bejelentve, a jövedelem nagy részét elrakom 200-210e ft-ból havi szinten olyan 160-170e ft-ot, ezt próbálom is tartani, pár éve még csak 140-et tudtam fixen kigazdálkodni, igaz hogy nőttek az árak is valamelyest, de tekintve hogy felénk az ingatlanok 17-től indulnak felfelé amik akár azonnal költözhetőek csak egy festés szükséges meg berendezés, így az árak itt nem növekednek úgy mint Debrecen környékén vagy a Pest megyében.


Nehéz így mert a fiatalságom nagy része már elment emiatt, az elkövetkező 4-5 évet meg valahogy lehúzom így, autó csere jobbra korszerűbbre, esélytelen, pedig lenne miből, piszkálnak is ezért a családban, de nem engedek az elképzelésemből.

Egyedül spórolgatok, viszont egy hasonló gondolkodású csajjal feleződnének a terhek, de erre nem számíthatok, amikor a mai világban egy huszonévesnek a legfontosabb csak az hogy félévente a legújabb mobillal mászkáljon, vagy hol nyaraljon majd, közbe még haza sem ért az előző útjáról.

26F

2018. szept. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 anonim ***** válasza:
82%

#7 vagyok.

Kimaradt, es biztos lesznek ertetlenkedesek a hiteles törvény miatt.

Erdelyben lakom, de itt is hasonlo a helyzet a munkaval, lakasarakkal es huszoneves mamahotelesekkel.

2018. szept. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!