Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha betiltják a nejlonzacskót,...

Ha betiltják a nejlonzacskót, akkor a boltban sem lehet majd kapni azt a letekerős típusút sem?

Figyelt kérdés

Én nem értem ezt a zacskó-betiltást. Vagy hogy mire vonatkozik ez majd pontosan és mire nem.

Akkor mibe fogjuk elrakni a fagyasztóba az ételeket? Meg ha visszük az ételes dobozt a bőröndben, azt mibe rakjuk bele, hogy ha kifolyik az étel, ne a ruhára folyjon? (Normális dobozokat szoktunk venni, így is előfordult "baleset"). Mibe rakom bele utazáskor a szennyes ruhát, amiből nem jön ki a "szaguk"? :/

Szóval annyit hallom ezt a zacskóbetiltást a rádióban, én teljesen rá vagyok már parázva, hogy el akarnak venni valamit az emberektől, ami teljesen a mindennapok (hasznos) része.

Az nyilván nem hasznos, ha vki minden nap vesz 3 tök új nejlonszatyrot a boltban, otthon meg kidobja, de na, értitek... Ezeket lehet használni sokmindenre. Légmentesen lezárhatók a dolgok, vízhatlan, stb.

Akkor most majd be kell tárazni előre 40 évre szatyorból meg zacskóból, mert később már nem lesz?! :( Vagy külföldről kell majd rendelni? Vagy az is tilos lesz, majd úgy kell becsempészni, mint a drogot, meg zacskó-dealerektől fogjuk megvenni? :'D


2018. okt. 5. 22:53
 1/6 anonim ***** válasza:
90%

Ezeket mind meg lehet oldani onzaros tasakkal.

A tiltás gondolom aremelest jelent, mint regen a tesco ingyen osztogatta a szatyrot, most meg 40ft. A peksutemenyt meg nem muanyag hanem papirzacskoba rakod. Otthonra ugyanugy tudsz venni, csak valoszinu dragabban

2018. okt. 5. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi!

Az onzaros tasak nem rossz, de draga, meg ga egyszer belefolyik a porkoltzaft, az mar tobbet sose lesz olyan, mint újkorában:/

2018. okt. 5. 23:54
 3/6 anonim ***** válasza:
91%
Rengeteg szemét lesz tőle, felesleges hulladekok lesznek a szemettelepen, de vannak megoldasok
2018. okt. 5. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyelőre (2019-től) csak a termékdíj értékét növelik a vékonyabb falú/könnyű műanayagzacskók (és más termékek) esetében.

Hosszú távon viszont valóban bizonyos típusú műanyagtermékek, köztük a letekerős zacskók teljeskörű betiltása a terv; vannak alapanyagok, amelyeket már 2019-től nem szabad majd felhasználni.

És a zacskódealeres felvetés ugyan bizonyos értelemben jogos (több afrikai országban, ahol bevezettek ilyen jellegű tiltásokat valóban megjelentek a zacskók a feketepiacon), de kevéssé valószínű, hogy ez a forgatókönyv meg is fog valósulni. Már most léteznek egyelőre nem túl elterjedt alternatívái ezeknek a termékeknek, mint pl. az impregnált textil vagy a növényalapú polimerek (persze ezekkel is vannak bajok, ezek kapcsán is felmerülnek aggályok, de na).

2018. okt. 6. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
70%

"Akkor mibe fogjuk elrakni a fagyasztóba az ételeket?"


A fagyasztóban nem csak műanyag zacskóban lehet fagyasztani, de üvegben, fémdobozban, papírba, alumínium fóliába csomagolva is. Vannak gyümölcsök és zöldségek, amiket még csomagolni sem szükséges a fagyasztás előtt.


"Meg ha visszük az ételes dobozt a bőröndben, azt mibe rakjuk bele, hogy ha kifolyik az étel, ne a ruhára folyjon? (Normális dobozokat szoktunk venni, így is előfordult "baleset")."


Biztos tudsz olyat venni, ami nem folyik ki. Én is itthonról hordom az ételt minden nap és vannak olyan ételhordó dobozaim, amikben ha levest viszek és fejre áll a hátizsákomban, akkor sem folyik ki belőle soha egy csepp sem.


"Mibe rakom bele utazáskor a szennyes ruhát, amiből nem jön ki a "szaguk"?"


Semmibe. Ha annyira zavar a szaga, akkor viszel magaddal mosószert és kimosod helyben. Amúgy meg ha táskában, bőrödben becipzárazva hozod haza a használt ruhát, abból azért nem szabadna, hogy kiérződjön a szaguk.


Amúgy is az egyszer használatos, eldobható zacskókat akarják megszüntetni, de ez nem azt jelenti, hogy illegális lesz a használatuk, és a háztartástokból elviszik az összeset. Biztos vagyok benne, hogy jelenleg is van legalább 50 darab kis zacskó belegyűrve egy nagy zacskóba nálatok, mint ahogy a magyar háztartások 99%-ában ez így van. Ha szükséged lesz a jövőben egy zacskóra, azok közül használhatsz egyet nyugodtan. Majd vigyázol rá, hogy ne szakadjon el és akkor évtizedekig kihúzhatod pár tucat szatyorral.

2018. okt. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nincs sok műanyag zacskónk, mert azt használjuk szemetes zsák helyett (tényleg, az se lesz?!), de akkor majd gyűjtöm... Meg hát ha belefolyik valami, vagy belerakok vmi olyat, aminek nincs jó szaga (merthogy eleve azért rakom bele), akkor az a zacskó már kuka... Nekem egyáltalán nem szimpatikusak ezek az alternatív megoldások, remélem, meg lehet majd találni a módját, hogy legyen zacsek.
2018. okt. 6. 16:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!