Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi történhet hogyha egy...

Mi történhet hogyha egy embert rajtakaptak hogy "ellop" egy boltban lévő gurigás tekercses nejlonzacskót, amin van kb.60 darab nejlonzacskó?

Figyelt kérdés
Kamera felvétel történt róla, hogy a kosárba került (ahogy mindenki szokta hogy ne kelljen zacskóért mászkálni (de sajnos ott is maradt mert elfelejtettük kirakni) ) Amikor fizettünk minden, akkor félrehívott a biztonságiőr (nő) hogy "adjuk elő amit elloptunk" (mindannyian értelmes fejjel bámultunk rá hogy mi van? ) Elővettük a zacskót amint megláttuk hogy ott maradt, és odaadtuk neki. Írt erről az esetről egy papírt, hogy "lopás" történt és hogy "elloptunk" egy háromnegyed gurigát (azt mondta hogy alapból 5000 db van rajta, azon nagyjából volt 60 db). Ráírt egy árat, mert ők sem tudták megmondani, hogy mennyibe is kerül, mivel eliekben az a vevőknek van kirakva, hogy tudjanak mibe pakolni, és azért nem kell fizetni! (ennek utánakérdeztünk) mi várható ilyenkor?

#bolt #lopás #nylonzacskó #tekercses nejlonzacskó
2017. máj. 10. 08:55
 1/9 anonim ***** válasza:

A régi tőrvény szerint 2 év párt fogó meg probára bcsáltás

de a mai törvények szerin egyből le ültetik az embert legyen az lopás garázdaság betörés leütésesrablás STB ezért mindenért már le ültetik az embert :D .

2017. máj. 10. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%

Az, hogy nem kell erte fizetni, meg nem jogosit fel arra, hogy hazavidd.

Ahogy mindenki szokta!? Hat en nem szoktam, max ha tudom hogy kell tobb, akkor leveszek rola 3-4-5 zacskot, de a tekercset ott hagyom.

Amugy nem ertem ezt a szokast! Egyesek felkapjak a guriga zacsit valahonnan, hogy nekik kenyelmes legyen a bevarsarlas? Mas meg szaladgaljon keresni? Lehet hogy pont az ilyen bunko mentalitas miatt kell annyit keresni a zacskot. Nem elfogyott, es b...tak potolni, hanem valamelyik k. vevo kisajatitotta.

Nem tudom mi varhato ilyenkor, de remekem kegkozelebb 2x meggondolod, hogy mennyire akarsz kenyelmeskedni masok karara...

2017. máj. 10. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a kioktatást, de én nem azt kértem, hanem hogy mi történhet ilyenkor... Eleve itt van egy helyen (nem mondok sokat) 20 tekercs, onnan volt elvéve 1 db. (amin a legkevesebb volt) én nem értem hogy 60 db zacskóért (mit érdekel legyen 100) mit rinyálnak, amikor pontosan tudom hogy a tekercses nejlonzacskón lévő 1 db zacskó ára 1,52 ft (100=152ft)
2017. máj. 10. 09:20
 4/9 anonim ***** válasza:
52%

A lopás az lopás (kivéve, ha milliárdos tételben a közvagyonból történik). Ne magadat sajnáltasd, mert nagyon visszatetsző, ahogy még te vagy felháborodva, hogy te csak keveset loptál. Szánalmas, vagy inkább szomorú.


Mellesleg a bíróság előtt is jobban jársz ha megbánást tanúsítasdz és elnézést kérsz, mint ha dühöngeni kezdesz, hogy milyen keveset loptál.

2017. máj. 10. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
hát én inkább már sírok a röhögéstől lassan hogy hova tart ez a hülyeség :D 152 ft-ért bíróság na jó hagyatok :D az a biztosúrnak látszó nő is elmehet a.... nem hogy azt kapná el akit kéne mint hogy zacskóért, na majd a fejére húzom ha meglátom, vagy mindent zacskó nélkül vásárolok azzal az indokkal, hogy nehogy lopjak :D sírok
2017. máj. 10. 10:03
 6/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, de ez már a hülyeségez közel jár :D
2017. máj. 10. 10:03
 7/9 anonim ***** válasza:
2 év börtönbüntetést is kaphatsz.
2017. máj. 10. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Sz@rd le.

Elmondom az én esetem.

Miskolcon lakom, de egy munka miatt Veszprémbe mentem.

A délutáni szabadidőmben pedig az OBI vagy mi ott volt a közelben és betértem. Nézegettem a szerszámokat, volt egy fogó ami tetszett, kábel blankoláshoz való. Mivel már korábban vettem selejtes példányt, ezt szerettem volna kipróbálni. Szétnéztem, sehol senki. A kábeleknél lenyisszantottam az egyik kilógó véget és megblankoltam. Ez kb 1 cm hosszúságban értendő. Erre a hátam mögül előpattant egy ruhásszekrény méretű fekete szerkós figura, "megvagy" felkiáltással kikapta a kezemből és azt mondta hogy menjek vele az irodába. Ott egy másik ilyen tag is volt, akinek elmondta hogy én éppen "loptam", és fel kell jelentsenek, hacsak meg nem térítem a "kárt".

Mondom semmi gond, azt az egy centi kábelt kifizetem.

Akkor erősködtek hogy ám az tekercsbe van és így már nem lehet eladni. Mondom hogy az any@d pics@ját, ott a cimke hogy métere 60 forint. Akkor jött be a kerek 200-as kidobtam az asztalra hogy akkor még visszamennék és lenyiszálok egy-két métert ha már úgyis kifizetem. De ez meg nekik nem tetszett, mindenáron jegyzőkönyvet akartak, adjam meg az adataim. Mondtam hogy semmi köze hozzá.

Akkor rendőrt hív. Hívjon, de én azt nem várom meg, mert nem az én dolgom. És elindultam kifelé. Rettentő izgatottak lettek, hiszen valóban nem tarthatott vissza, mert gyakorlatilag nem loptam el semmit, de azért az sem tetszett nekik hogy lelépek. Addig sürgölődtek körülöttem, míg az áruház előtt megérkezett a rendőrkocsi. Igazoltattak, közben ezek elmondták hogy mi a tényállás. A rendőrök szeméből folyt a könny a röhögéstől mire a végére értek, mert ezek úgy adták elő a sztorit, mintha egy csapat rablót fogtak volna, elpanaszolták azt is hogy nem akartam megtéríteni az okozott kárt sem, és legalább garázdaságért vigyenek be a rendőrök. De nem vittek.

Amikor a kollégáknak elmeséltem, ők is fetrengtek a röhögéstől, hogy ilyen barmokat is csak én tudok kifogni.


Szóval nálad ha minden rosszul sül el, max szabálysértési értékre elkövetett lopás miatt vesznek elő. Ha egyáltalán lesz belőle valami. Mert ha a kosárból elraktad, akkor lopás. Ha a kosárban volt és nem vetted magadhoz hanem ott maradt, akkor semmi. Mehet a sóhivatalba.

Szóval ha még nem volt ügyed, akkor egy megrovás max, amit kaphatsz, egy írásos "ejnye fiam" tulajdonosa lehetsz. Legrosszabb esetben is pár ezres szabálysértési bírság.

De szerintem leginkább semmi.

2017. máj. 11. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Utolsó köszi a válaszod :D imádlak :D én is jöt röhögtem mikor olvastam :D
2017. máj. 11. 06:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!