Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mivel lehetne segíteni a...

Mivel lehetne segíteni a hajléktalanoknak?

Figyelt kérdés

Tegnap voltam vacsorázni egy jó nevű helyen, és környéken, amikor pedig kijöttem, akkor láttam, hogy a környéken ott ültek szomorúan (és valószínűleg éhesen) hajléktalanok buszmegállóban, parkban.


Elég groteszk látvány azt látni, hogy valaki sok pénzért vacsorázik tőlük alig 20 méterre zárt, meleg helyen, ők meg ott ülnek éhesen.


Mivel lehetne rajtuk segíteni?


2018. okt. 15. 14:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Sok hajléktalannak elsősorban alkoholelvonóra lenne szüksége, mert sokuk az miatt került az utcára. Utána olcsó lakhatás és munka, na meg segítség, hogy kell beosztani a pénzt, hogy lehet egyről a kettőre lépni.
2018. okt. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%

Rendbe rakni őket, akinek kell elvonó, és felöltöztetni őket, rendbe szedni, és munkára vinni. Szerintem Magyarországon van olyan ami úgymond munkavégzéshez szoktató, és visszailleszkedő embereknek való. Akár úgy is mint a börtönöknél eleinte.

A probléma ott van, hogy senki nem törődik velük. Pedig simán vissza lehetne hozni őket a társadalomba.

2018. okt. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
85%
Ez egy életforma, nehéz bármit tenni. Volt rá példa, adni akartam zsemlét meg szalámit, elküldött a p.ba. Ismerek olyan családot ahol megpróbáltak mindent, még kis lakást is vettek, hátha összekapja magát. Nem fizette a rezsit, kosz volt, lelakták 2 év alatt. Akkora adósságot halmozott fel, épp ki tudták fizetni-miután eladták a feje fölül. Nem dolgoznak, nincs életcél, nem éreznek felelősséget, csak a mának élnek. Lehet így bármit is tenni? Van értelme?
2018. okt. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Van, akin már sehogy, akin lehet, azt meg előttem leírták. Inkább megelőzni kéne, hogy emberek oda kerüljenek. Időben felkészíteni, felvilágosítani a fiatalokat, gyerekeket, alkohol, drog, anyagiak beosztása és tervezése... stb. Oda kéne figyelni jobban a problémás családokra is, ahol a gyerekek már eleve rossz mintában nőnek fel.
2018. okt. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

:/


Olvastam olyat az előbb, hogy lehet nekik kis szükségcsomagokat készíteni és adni, amikben a követlezőket ajálnják nekik:


mazsola, sajt, keksz, víz, rágó, fogkefe, fogkrém, zokni, nedves törlőkendő, borotva, borotvahab, izzadásgátló, szappan, testápoló, ajakbalzsam

2018. okt. 15. 18:32
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

5 Nekik nem erre a vackokra van szükségük, hanem, hogy emberként álljanak hozzájuk, és úgy is viselkedjenek velük. Az állam azért van, hogy kutya kötelessége az embereket segíteni. Mert még egy király is bármikor lehet az ő helyzetükben.


Lásd Nabukodonozor-t

2018. okt. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A mai állam majd hülye lesz segíteni bárkin is mikor azt a pénzt zsebre is tehetik... Amúgy meg egyszerű: be kéne tiltani mindenféle alkoholt, dohányterméket és kábítószert, akkor sokan nem süllyednének le idáig.
2018. okt. 15. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Fizesd az italszámlájukat, más nem érdekli őket.


8 óra szálló

8 óra pihenés

8 óra italozás...

2018. okt. 22. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!