Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért jó itt trollkodni?

Miért jó itt trollkodni?

Figyelt kérdés
Nem arra gondolok, mikor valaki feltesz egy-egy provokatív kérdést, mert annak bizonyos esetekben még van is helye és jogosultsága. Arra gondolok, mikor egy illető hetek, hónapok, akár évek óta teszi fel ugyanazokat a kérdéseket más megfogalmazásban - pl munkaügyis troll, bombanős, stb. Az ilyen emberek mit éreznek, miért jó ez nekik? Bármennyit is gondolkodom ezen, nem fér a fejembe...

2018. okt. 22. 09:13
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Egyik (naiv) megközelítés, hogy ezek valami szociológiai tanulmányok, amik az emberi viselkedést figyelik meg: kiből mit hoz ki egy-egy ilyen kérdés vagy sorozat. Munka és párkapcsolat tipikusan olyan terület amiben mindenkinek van véleménye, tapasztalata, jó és rossz élményei, és ezekre erősítenek rá a negatív oldalról - mert a rosszra mindig megjegyzést tesznek az emberek, a jóra kevésbé.


A másik véglet, hogy mentálisan valóban beteg emberek itt vezeti le a frusztrációt ilyen formában. Szar a munkahely, de nem mondhatom ki mert féltem az állásom, ezért a neten névtelenül szidom a főnököt és mindenkit körülöttem, de bent fülem-farkam behúzom. Vagy egyszerű gyári munkás vagyok aki nem tud a pénzzel villogni, de az Éjjel-nappal Budapest meg a mű Istagram modellek szintje alatt semmibe nézem a nőket, ők viszont rám sem néznek, úgyhogy a neten hergelem az embereket bosszúból ellenük.


A kettő között én egyfajta segélykiáltásra is tudok gondolni. A bombanős a tipikus incel nice guy, aki csóró és ronda, az elutasítást pedig a nőgyűlöletben dolgozza fel, vagy a munkaügyis egy eleve munkanélküli ember aki már belebolondult a helyzetébe, de azzal nyugtatja magát é "szórakoztat" hogy mindenhol szar dolgozni, így minden napra kitalál egy sztorit hogy miért szar egy munkahely (csókos kolléga, köcsög főnök, harmadik világbeli körülmények, stb.)

2018. okt. 22. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem a munkaügyis biztos nem megkeseredett, ez nála olyan mint másnál a tv nézés, rejtvényfejtés. Annyi kérdést ki írt már, hogy rutinból csinál egy újat, a sémái szerint, evés közbe fél szemmel. Szóval szimpla kikapcsolódás. Szellemileg aktív pihenés, jobb is mint a tv, ahol csak ülsz, és nézel.
2018. okt. 22. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Az ettól is függ, milyen kérdéseket teszel fel.. Vannak itt visszatérő bumerángok (pl. a "bombanős srác", vagy az állandó munkahelyre rinyáló, minden nap új kamukérdéssel provokáló b@romarc), akik jellemzően a saját kis szubjektív, rettenetesen korlátolt és beszűkült világnézetüket próbálják másokra általánosításként ráerőltetni, vagy épp csak rinyálnak, minden segítőkész tanácsra megvan a kész kifogásuk, látszik rajtuk, hogy nem segítséget kérni jöttek (ahhoz túl mélyen van a fejük a sejhajukban), csak a frusztrált, ostoba fröcsögésüket osztják meg a nagyvilággal. Az ilyeneket nem csodálom, hogy lecs.szik, maximum ennyit érdemelnek, bár szerintem célszerűbb lenne válasz nélkül töröltetni a kérdéseiket, tanál akkor eltakarodnának innen.


Érdemes azért átgondolni, hogy ha felvázolsz egy szituációt, aztán 10-ből 10 ember szerint valamiben te vagy a hunyó, akkor valszeg így van - az állításoddal ellentétben senki nem fog össze itt direkt a kérdezők idegesítésére (hacsak nem te vagy a húsos-csontos saga szerzője, bár ott is magának kerestre a bajt a kérdező).

Mindenesetre érdemes ilyenkor elgondolkodni, nem az áll-e fenn, hogy a saját szemedben a gerendát sem veszed észre, az önkritika egy igen hasznos dolog, de nem mindenki képes rá.


Példák nélkül nehéz eldönteni, hogy valóban csak te nem bírod az egyébként jogos kritikát, vagy tényleg valamiért csak betalálnak mindig a trollok - ha az utóbbi, akkor az első két válaszoló leírta, mit kell tenni.

2018. okt. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!