Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért nem szabad elmondani a...

Miért nem szabad elmondani a kisgyerekeknek az igazat?

Figyelt kérdés
olyan dolgokra gondolok hogy honnan jön a baba meg ilyenek
2018. okt. 30. 18:59
1 2
 1/11 anonim válasza:

Miért ne lenne szabad elmondani?

Kisgyermeknevelőként azt gondolom, hogy amit csak lehet el kellene mondani nekik, mert ettől fognak tudni később is megbízni a körülöttük lévő világban és emberekben. Az már más kérdés viszont, hogy hogyan mondjuk el a dolgokat nekik, mert fontos, hogy csak olyan mértékig menjünk bele a dolgok magyarázatába, amit ők a fejlettségükhöz mérten meg tudnak érteni.

2018. okt. 30. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Mert az igazság fáj.
2018. okt. 30. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
de úgy értem hogy a teljes igasságot mert nem szokták elmondani az 5-9 éves gyerekeknek az igasságot a szülők nevelők és ezért kérdezem hogy miért nem szabad
2018. okt. 30. 19:15
 4/11 anonim ***** válasza:
El szabad mondani nekik, csak az ő nyelvükön kell.
2018. okt. 30. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
azon kívűl hogy az igasság fáj
2018. okt. 30. 19:16
 6/11 anonim ***** válasza:
Mert egy 5-9 éves nem biztos, hogy a teljes igazságot meg tudná érteni/fel tudná dolgozni. Én se vagyok a mesék híve (pl. "a gólya hozza', mert nem a gólya hozza), de egy 5 évesnek még nem tarthatsz szexuális felvilágosító órát, mert nem értené, más szavakkal kell elmagyaráznom neki, mint egy 14-17 évesnek tennéd, aki már kezdi kapiskálni a dolgokat, de attól még nem lesz hazugság. Ugyanúgy egy óvodásnak nem fogsz a háború borzalmairól beszélni, amibe belegondolni még felnőtt fejjel is szőrnyű. Nem véletlenül van meg mindennek a maga helye és ideje, és ezért nem a bölcsődében tanulsz biológiát meg történelmet, az egyetemen meg babázol.
2018. okt. 30. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én óvodás koromban már tudtam, hogy a Mikulás nem létezik. :)
2018. okt. 30. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Dikk, ugye nem azt akarjátok mondani hogy nincs is húsvéti nyúl??!!


22F

2018. okt. 30. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
66%

"Én óvodás koromban már tudtam, hogy a Mikulás nem létezik. :)"


NEM LÉTEZIK A MIKULÁS???

2018. okt. 30. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
59%
A Mikulás létezik csak rossz kisgyermek voltál és sose látogatott meg inkább küldött hozzád bantu krampuszokat, hogy megsimogassák a popód XD
2018. okt. 30. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!