Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miert olyan nagy baj, ha...

Miert olyan nagy baj, ha valaki ongyilkos lesz?

Figyelt kérdés

Miert akarjak rogton lebeszelni? Hogy lesz ez meg jobb is, fel a fejjel, az emberek szeretnek?

Mi van, ha valaki egyre lejjebb es lejjebb csuszik mentalisan, es ha nincsen korulotte senki mert o nem viseli el az embereket, a hazugsagaikat?

Mi van, h a ugy dontok, hogy ebbol eleg, veget akarok vetni neki? Miert ugranak nekem, hogy de biztos van valami pozitivum is az eletemben.

En eletem, en dontesem lesz, senkit se erdekel ugyse.


2018. okt. 30. 19:14
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem probléma. Én szeppukut fogok elkövetni.
2018. okt. 30. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

HA valaki öngyilkos akar lenni, az NEM beszél róla, NEM vitatkozik másokkal, hanem megteszi.

Akinek csak a szája jár, a feltünösködni akar, mást nem.

2018. okt. 30. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ahogy az előző írta. Jópár ismerősöm lett öngyilkos, EGYIK SEM beszélt róla előtte. Csak megtették.
2018. okt. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
51%

Na, kedves kérdező: most képzeld el, hogy van egy aranyos lányod, 14 éves. Neadjisten megteszi. Öngyilkos lesz. Te talalsz rá holtan, ami már önmagában lehet egy lelki trauma. Nyílván szomorú leszel. Azon jár majd az eszed, hogy miért nem tudtad lebeszélni róla/miért nem vetted komolyan a problémáit?


Egyébként a sok idő, pénz, törődés amit ráfordítottál, egy pillanat alatt kárbaveszett...


Egy jó példa arra, hogy miért kell az ilyeneken segíteni, és nem lenézni őket.

Ne mondd azt, hogy: ha ennyire öngyilkos akar lenni, akkor ölje meg magát.

Aki olyan mélyen van már lelkileg, az nem tudja megítélni, hogy miképp cselekszik, így "tudata nélkül" lesz öngyilkos. Ott már nincs meg neki az életösztöne. Mivel csak a negativat latja és mihamarabb véget akar vetni neki.

2018. okt. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én felvágom a hasfalam és szépen elvérzek.
2018. okt. 31. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Utolsó: az lassú kínhalál lesz...
2018. okt. 31. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
18%
A kérdésre: amíg EGY ember is van, akinek fontos vagy, akinek hiányoznál, addig NINCS jogod megtenni. És biztos, hogy van ilyen. Ha kell írj privátban.
2018. okt. 31. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
ma 15:54-es: nagyon tévedsz, mindenkinek JOGA VAN addig élni, ameddig akar vagy nem akar!
2018. okt. 31. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Igen, ez volt a kerdes lenyege! Nincs jogom rendelkezni a sajat eletem felett?

Csak azert mert valakinek fajni fog?


Nem onzoseg valakit arra itelni, hogy egy eletet vegigszenvedjen, csak azert, hogy masoknak ne fajjon?


Egyebkent nem rolam van szo, csak valahogy tobb ilyen filmbe is belefutottam mostanaban.

2018. nov. 1. 15:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!