Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan lehet ezt helyre hozni?

Hogyan lehet ezt helyre hozni?

Figyelt kérdés

Az ismerőseim kb. 1 éve csináltak egy chat csoportot messengeren. Ez a csoport egy értelmi fogyatékos lányra öszpontosul. Nem súlyosan az, de persze nem tudja magáról. A többiek hülye kérdéseket szoktak neki feltenni meg stb. Tehát gúnyolják. Én mindig mondtam nekik, hogy ez nem szép dolog, hagyják abba. Nyilván nem hallgattak rám. Én az idő elteltével próbáltam visszafogottan írni, mert sajnos írtam... Néha belőlem is kiszaladt/kiszalad pár baromság, de próbálom úgy kezelni, mintha nem lenne sérült. Már 1x kiléptem a csoportból egy huzamosabb időre különböző okokból, de ez a lány akarta, hogy visszavegyenek, így meg is tették. Viszont most lehet az önzőség is szól belőlem, de én nem akarom ezt folytatni, mert vallásos vagyok, és nem így kellene viselkednem. Ha kilépek visszavesznek. Ha nem adok jelet, akkot szegény lányt bántom meg, mert Ő nagyon szeret minket és barátjának tart, ahogy én is próbálom annak tartani.

Nem tudom mi tévő legyek. :(



2018. okt. 31. 00:32
 1/3 anonim válasza:
Szerintem lépj ki a csoportból végelegesen, valahol csak le lehet tiltani ezt az egészet. A lánnyal pedig a csoporton kívül is tudsz barátságot ápolni, mondd meg neki, hogy sajnos a csoportban lévőkkel nem értettél egyet, így kénytelen voltál kilépni, viszont nagyon szívesen beszélgetsz vele külön:)
2018. okt. 31. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Amikor nem voltam benne, akkor is beszélgettünk külön. Engem csak az zavar, hogy akkor is folytatódna a gúnyolódás, ha nem lennék ott. És úgy érzem, hogyha tartom vele a kapcsolatot, én is, mintha rossz ember módjára, viccből beszélnék vele, pedig nem szeretnék.
2018. okt. 31. 14:55
 3/3 anonim válasza:
100%
Akkor valahogy kedvesen mondd el neki, hogy sajnos a többi ember nem feltétlen barátként tekint rá, így lehet jobb lenne neki is, ha kilépne a csoportból. :(
2018. okt. 31. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!