Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan kaphatnám vissza a...

Hogyan kaphatnám vissza a gyerekkoromat?

Figyelt kérdés

Egyszerűen szörnyű belegondolni hogy milyen rossz felnőttnek lenni.Az egész felnőttség csak a munkáról szól majd a gyerekvállalásról.Utálom ezeket!!

Ezerszer jobb a gyerekkor.Ráadásul egy felnőttnek komolynak kell lenni meg azt is utálom hogy mondogatják hogy felnőtt ember vagy...

A felnőttkor egy rakás szr.



#komolyság #felnőttség #kötelező ilyennek lenni
2018. nov. 14. 15:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
59%
Nem értek veled egyet. Ez a kérdés egy rakás szrrr. Én mindig felnőtt szerettem volna lenni, mert akkor a magam ura vagyok, azt csinálok, amit akarok, azt veszek a pénzemből, amit akarok, oda megyek, ahová akarok. A felnőttkor maga a szabadság. Persze, ehhez tanultam és most annyi pénzem van, amiből megteremtem a boldog életet. A te szavaidból az sugárzik, hogy most mindent alád vágnak és semmi kedved önállóan megteremteni ezeket. Hidd el, pedig jó lesz! :)
2018. nov. 14. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. A válaszomat nem rossz szándékból írtam. Nőj fel, ezt nem lehet megúszni! :)
2018. nov. 14. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

#2

De meg lehet.

Semmi értelme sincs a felnőttkornak.Nem hagyhatnám ki?

2018. nov. 14. 15:52
 4/12 anonim ***** válasza:

Persze, hogy jó volt, hiszen nem mi hoztuk meg az áldozatokat, hanem a szüleink. A felnőttkor is jó lenne, ha más dolgozna helyetted, de te kapnád a fizetést. Nem az eltelt életéveid miatt volt jó :D

Amúgy egyetértek, én is visszasírom, pedig már 28 vagyok. Ez van :/

2018. nov. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nézz meséket.
2018. nov. 14. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A gyerekkor volt szar, mindig megmondták, hogy mit szabad és mit nem, ezenkívül pénzem se volt. A tanulás meg fárasztóbb volt mint a munka.
2018. nov. 14. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

#5

Nézek.

2018. nov. 14. 17:03
 8/12 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Azt írod: "A felnőttkor egy rakás szr." A kérdésed stílusa és tartalma alapján fel kell tennem a kérdést: honnan tudhatnád? Még nem próbáltad.


Megnyugtatlak, nem kell felnőnöd. Úgy látom, nem értékeled és nem kiteljesedés lehetőségét látod benne, akkor meg minek.

2018. nov. 14. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
annyi kokót és alkoholt kell fogyasztanod, hogy szellemileg visszasüllyedj egy gyerek szintjére
2018. nov. 17. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Kérdező, eléggé megértelek.



Nagyszülők neveltek és szigorúak is voltak. Mégis kaptam zsebpénzt, megkaptam, amire szükségem volt, néha eljátszották, hogy nekem kell gyűjtenem rá, majd amikor összegyűlt, mégis kifizették ők, kb teljes egészében. Néha nem kaptam meg valamit rögtön, de ez nevelő célzattal volt és hálás is vagyok.


Feleslegesen nem korlátoztak, pláne 18. életévem környékén és után (akkor már csak Nagymamám volt velem)

Azt csináltam, amit akartam, továbbra is kaptam pénzt, szinte csak a tanulásra volt gondom.



Jelenleg azt csinálom, amit időm, energiám, pénzem enged (kb semmit), szabadidőm szinte semmi, minden felelős döntést nekem kell meghoznom, amin a jövőm, százezer forintok, az elkövetező időszakom stb múlik. Még csak segítségem sincs ebben. A háztartás az én gondom.

Egyáltalán nem érzem magam szabadnak, csak stresszesnek, fásultnak, időhiányosnak, kialvatlannak.

Mióta a haláleset miatt önállósodnom kellett, többszázezer forintom fogyott, pedig spórolok, most épp nadrágvásárlást halogatok, pedig kellene....

Tanulok, de eddig hiába, az erőm meg vészesen fogy.



A gyerekkor sokkal szabadabb.


Én inkább úgy érzem, az hirdeti ezen az oldalon, milyen jó felnőttnek lenni, aki tini és felnőttnek adja ki magát.



26/L

2018. dec. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!