Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Lehetséges semmire sem gondolni?

Lehetséges semmire sem gondolni?

Figyelt kérdés

Úgy értem hogy mikor az ember feszült ideges akkor azt mondják neki,hogy ne gondoljon semmire de lehetséges ez? Lehetséges az hogy semmire ne gondoljunk?

Gondolom álmunkban is gondolkodunk. Vagy mégis hogy van ez?

Várom a válaszolók véleményét a témáról!

Köszi!



2018. nov. 18. 20:16
1 2
 1/11 anonim válasza:
Szerintem olyan nincs, hogy semmi. Vagyis a semmi is valami. Na de amúgy tényleg nincs ilyen szerintem. Még ha bambulok is, jár az agyam. Vagy ha a falon mászó legyet nézem, akkor is árra gondolok, hogy ott van.
2018. nov. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nem az. :D Azt mondják neked ne gondolj a fagyira. Érezd az illatát, lásd hogy milyen színű, stb.


Mire gondolsz? Hát persze hogy a fránya fagyira.


Főleg ha ideges vagy, akkor meg duplán. Viszont megpróbálhatod elterelni a figyelmedet azzal hogy mást csinálsz, beszélgetsz valakivel, elvonulsz, bármi.


Álmunkban ha úgy tetszik akkor gondolkozunk, de inkább a tudatalattink jön felszínre. Azok a dolgok amiket napközben elfojtunk félrerakunk. Agyunk így próbálja feldolgozni az általános (vagy nem épp általános) eseményeket. ;)

2018. nov. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Semmire sem gondolni sztem nem lehet, kivéve valami mesterséges állapotban (túl sok alkohol, altatás, ilyenek..)
2018. nov. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
Te figyelj Mello! Hogy lehet hogy engem elküldesz a fenébe, itt meg jófej vagy? 😁
2018. nov. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 nemaRendőrség ***** válasza:
Nem olyan nehéz semmire gondolni. Meditáció alatt gyakran előfordul, persze néha félbeszakítja egy egy gondolat
2018. nov. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Hogyne lenne lehetséges, illetve.... majdnem.

Ezt igazából meditációnak hívják.

Nagyon sok videó fent van róla youtube-n, de megpróbálom nagy körökben elmondani. A lényeg hogy megpróbálj egy csendes helyre leülni/ feküdni ha van rá lehetőség és minél kényelmesebben elhelyezkedni.

Ha nagyon sokan vannak körülötted és hangoskodnak, akkor dugj be egy fülest és hallgass nem túl hangosan nyugtató zenét meditációhoz (ilyen zenék is vannak fent youtube-n) bár e nélkül is kilehet zárni a külvilágot, csak sokkal jobban oda kel figyelni. Veszel egy nagy levegőt és elmondod magadnak magadba hogy én most kiürítem a fejemet és lenyugszom. Szépen elkezded figyelni a légzésed és mondani magadban hogy beszív és kifúj. Főleg az elején, illetve ha még nem vagy gyakorlott ebben, akkor lehet hogy az elején még nagyon sok gondolat jön, de ne foglalkozz ezekkel csak épp annyira hogy az agyadnak elmond hogy oké van ez a gondolat, de most nem foglalkozom vele, csak majd később. Ezt úgy tudod megtenni hogy nagyon-nagyon figyelsz a légzésedre és arra, hogy ha jön valami gondolat akkor megállsz egy pillanatra és pl: eszedbe jut hogy xy-nak át kell adj egy üzenetet és nem gondolkozol rajta semmit hogy mikor és hol, csak elfogadod hogy jött ez a gondolat és szépen elengeded és figyeled a légzésed tovább. Egyre kevesebb gondolat jön az első pár percben, még végül semennyi nem marad és teljesen nyugodt békés energikus állapotban leszel. Ha már elértél odáig hogy nincsenek gondolataid, akkor ne hagyd abba azonnal, inkább hagyd hogy ebben a modban pihenhessen egy kicsit az agyad. A kezdőknél én a 8-10 perc meditációt ajánlom, bár 5-6-7. alkalom után már 5 perc is elég lehet hogy gyorsabban ellazulj és még pihenni is tudjon az agyad. (azt elfelejtettem hogy ezt csukott szemmel kellene csinálni.)

Én amikor nagyon fáradt vagyok már szellemileg az iskolában, akkor szoktam ezt csinálni az óra utolsó 5-6 percében. Lehajtom a fejem a padra és becsukom a szemem és elkezdem ezt. Mikor kicsöngetnek és kinyitom a szemem majdnem hogy úgy érzem magam, mintha egy jó kiadós alvás után lennék boldogan és energiával teli.

Megéri kipróbálni, bár ha otthon teszed, akkor azt is akár ajánlom hogy egy videó keretein belül hajtsd végre, hogy megértsd miről is van szó. Ezek általában 20 percesek és nagyon durván feltöltenek és nagyon nagynak érzed ezek után az agyi kapacitásod. Ezekben a videókban (csak hallgatni kell, én fülessel ajánlom fekve) egy hang elmondja hogy mire figyelj közben és segít koncentrálni neked.

Ez például egy nagyon jó kis "videó". https://www.youtube.com/watch?v=-gDclEtUe_g

Tudod mit! Kedvet kaptam én is egy kis meditációhoz, szóval én is elkezdem, kezd csak el te is :D

2018. nov. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
ma 20:43 úgy hogy itt más a téma, nem pedig az hogy meglegyintettek egy hisztis nőt és védjük orrbaszájba!
2018. nov. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 User-Agent ***** válasza:
Nem lehetséges, kivéve, ha agyhalott vagy. Nem azt mondom hogy legyél, csak egy példa.
2018. nov. 18. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nálam sokáig bevállt szokás volt, hogy amikor valami zavar, nem találom a megoldást, stb., akkor munka után elmegyek buszozni vagy villamosozni, és csak bambulok, és érdekes módon ha be is villan az adott problémakör, valahogy más szemszögből látom azt, és összejön valamiféle megoldás is, így nyugisabb leszek.
2018. nov. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Minden nap meditálok, sokat segít, rendesen fel tud üdíteni.

Ellazulok 100-tól visszafelé számolva 0-ig, az egyes számokat vizualizálom magam előtt és koncentrálok rájuk. Aztán elképzelek egy fekete gömböt, aminek a felületére kivetítem a felmerülő gondolatokat. Amint megjelenik rajta valami, rögtön letörlöm róla képzeletben. Igyekszem minél tisztábban tartani a gömböt. Egyre ritkábbak lesznek a gondolatok, végül elfogynak, akkor elengedem a gömbre való koncentrációt is. Ekkor teljesen üressé válik a tudatom, kegyetlen jó érzés, csak ajánlani tudom.

2018. nov. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!