Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az embereknek mi a bajuk a...

Az embereknek mi a bajuk a gyerekkorukkal?

Figyelt kérdés
Ha nem kifejezetten rosszak a körülmények (de ez felnőtt korban is előfordulhat), akkor csak annyi a gond, hogy minden gyerek felnőtt akar lenni.
2018. nov. 21. 08:41
 1/3 anonim ***** válasza:
56%

Azt kell kitalálni miért akarnak felnőttek lenni. Lehet hogy azért mert gyerekként azt érzik hogy minden felnőtt beleszól az életébe. Megszabják hogy iskolába járjon, stb. Persze ha nem elég óvatos a gyerek akkor felnőve is beleeshet abba a csapdába hogy mások szabják meg életét. Például bankok rabszolgája lesz hitel miatt, stb.

Valahol olvastam is hogy már gyerekkorban sikertelenségre és kudarcra nevelik az embereket azzal hogy beleszólnak életükbe, mert megszokják hogy másoknak engedelmeskednek és felnőttként is áldozatok lesznek. Mert gyerekként megszokják hogy nincs saját szabad akaratuk. Ebben lehet valami. Tán pont ez a baja az embereknek a gyerekkorukkal, érzik hogy elrontják őket.

2018. nov. 21. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Gyerekként azért akartam felnőtt lenni, mert "ők azt csinálnak, amit akarnak".
2018. nov. 21. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Én is, milyen menő és azt csinálnak, amit akarnak.

Közben ez nem igaz.

2018. nov. 21. 11:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!