Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van az hogy az én...

Miért van az hogy az én memóriám néha szinte megüti a nullát?

Figyelt kérdés
Vannak pillanatok amikor például mondanak nekem egy mondatot és 15 másodperc múlva nem is tudom el ismételni. Így vagyok a tanulással is. Van amikor rengeteget kéne tanulnom de hiába tanulom órákon át nem marad meg.

2018. nov. 22. 07:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Mert nem figyelsz, elkalandozol. Nem a memóriáddal van baj, eleve meg sem jegyezted az elhangzottakat, mert nem arra figyeltél. Én is figyelemzavaros vagyok, átlagban egy 45-60 perces órából kb. fél órát tudok koncentrálni, az utána következő percek elszállnak a levegőbe, mert elkalandozik a gondolatom és akkor már olyan, mintha valahol a távolból beszélnének hozzám amit nem hallok.

Vagy pl. ha bemutatkoznak, és nem jegyeztem meg a nevet. Azért nem jegyeztem meg, mert nem is figyeltem őrá, csak saját magamra.

2018. nov. 22. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Salx Narval ***** válasza:
Nemrég nekiálltam egy könyvnek, csak úgy szórakozásból és kb az ötvenedik oldalnál kapcsoltam, hogy alig emlékszem valamire.:D Máskor olyan alap dolgok esnek ki amit hosszú évek óta tudok,( pl nevek, fontos dátumok, számok, képletek, címek) jóval később, vagy másnap aztán beugrik és fogom a fejem, hogy ezt, hogy felejthettem el. Szerintem ilyen dolgok legtöbbünkkel előfordulnak különösebb ok nélkül, csak hát bosszantó tud lenni. Ha sok a tanulnivalód próbád azzal csökkenteni, hogy címszavakat bemagolsz és alájuk gyűjtöd a hozzájuk tartozó lényeget tömören, amíg ezt csinálod addig is tanulsz. Igyál sok frissítő folyadékot ( citromos vagy natúr forrásvíz, tea ) és egyél néha egy-kocka finom csokit, ha másért nem, azért mert jó.:D
2018. nov. 22. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Az a legrosszabb ebben hogy van amikor nagyon fontos dolgokat elfelejtek pl.: dátumok nevek sokszor van olyan is hogy nem találom a szavakat és fél percen keresztül gondolkozom rajta
2018. nov. 27. 14:31
 4/4 A kérdező kommentje:
Most miután válaszoltam a kérdésemre kapott válaszokra akkor jutott eszembe hogy kb. 4 perccel ezelőtt még egy ehhez hasonló kérdést akartam feltenni gyakori kérdésekre de teljesen kiment a fejemből.
2018. nov. 27. 14:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!