Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan fejleszthetném a...

Hogyan fejleszthetném a hosszútávú memóriám?

Figyelt kérdés
Utálom, mikor kérdeznek 1-1 dologgal kapcsolatosan, nekem meg fogalmam sincs róla, mert mindent elfelejtek, míg mások szó szerint képesek idézni filmekből, én abból sem tudnék, amit minimum tízszer megnéztem már.
2017. jan. 15. 15:48
 1/2 anonim ***** válasza:

A legjobb módszer erre a koncentráció és tudatfejlesztés -meditáció lényegében: bizonyított hogy nagyon egézséges

minden nap egy 10 percet mondjuk, nem kell benne megszakadni

illetve próbáld mindig felidézni nap végén az aznapi eseményeket, mit ettél, milyen ruha volt rajtad mit csináltál, mit mondtál stb. még az álmokkal is megpróbálhatod eljátszani ugyanezt.


egyébként a rövidtávút is lehet még fejleszteni:

amióta csinálom sokkal könnyebben tanulok

mások egész hétvégén egy tézére tanulnak, én meg az azt megelőző este megtanulom és jobban is sikerül.


ha van kérdésed esetleg, nyugodtan írj és kitalálok még valamit!

2017. jan. 15. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

"én abból sem tudnék, amit minimum tízszer megnéztem már."

Lehet nem fókuszálsz eléggé. Én elég pontosan vissza tudok idézni látottakat, de amikor fáradt vagyok és nem figyelek eléggé akkor iskolában egy óra után semmire nem emlékszek.

2017. jan. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!