Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti belemennétek egy ilyen alkuba?

Ti belemennétek egy ilyen alkuba?

Figyelt kérdés

Egy kollégiumi társaság (aminek tagja lennél) megbeszéli, hogy egy fix személy megy le mindig boltba, ha inni akarnak, cserébe minden pia után 100 forintot kap.

Teszem azt, akarnak venn egy vodkát meg 5 sört, akkor 600 forintot kapsz. Vagy számotokra ez amolyan "csicskás" szerep lenne?


2018. nov. 24. 15:51
 1/8 anonim ***** válasza:
82%
Ez pont nem csicska, ez inkább egyfajta üzleti ajánlat, ha úgy tetszik. Azt már neked kell mérlegelni, hogy mibe kerül neked a piák beszerzése (milyen messze van az üzlet, hány emeletet kell lecaplatni értük, stb), és hogy ez megéri-e az alkalmankénti pár száz forintot.
2018. nov. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
mondjuk egy 230 Ft-os sörért 100 Ft borravalót adni... :DDDD hát ha valaki elfogadja, az nem csicskáztatás, de az gáz lenne, ha éjjel 1-kor azért kelti fel vki, mert lusta elmenni piáért és inni akar és a legközelebbi éjjel-nappal nyitva tartó bolt fél óra gyaloglásra van :D
2018. nov. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
89%
Nekem ez csicska szerep lenne, alamizsnáért. Ne menj bele, ez megalázó.
2018. nov. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Szerintem, ha valaki túl tudja tenni magát azon, hogy egyszer-kétszer ugráltatják és a társaság többi tagja nem nézi ezért le, hanem inkább hálás, akkor megéri. Egy az, hogy aki lemegy a piákért, ő is ugyanúgy ihat a többiekkel, tehát valakinek ígyis-úgyis le kell mennie. Ezekután pedig akármennyi is az a pénz (vagy alamizsna, ha ez valakinek azt jelenti), a nullánál több.

Tételezzük fel heti 2x isznak, 5 sör meg egy vodka nem sok, lehet ennél több is bőven. Heti 1000-1500 forint bejön neki szinte a semmiért. :)


Egyébként nem vagyok ilyen helyzetben, csak érdekelt mások véleménye erről.

2018. nov. 24. 16:06
 5/8 nemaRendőrség ***** válasza:
100%
Nem is értem, nálunk ez fel sem merül. Menjetek együtt, ökör iszik magában. A társaság miatt vannak ott az emberek
2018. nov. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
76%

Heti 1000-1500 forint bejön neki szinte a semmiért. :)

Semmiert? Dehogy, hisz ot csicskaztatjak.

Meg ha napi egy ezres lenne se vallalnam.

2018. nov. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
200 forint és oké. Úgyis mennék boltba
2018. nov. 24. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Tényleg elég csicska dolog, ennyi erővel koldulhatna is. Nem a pénz miatt, hanem maga a helyzet kellemetlen.
2018. nov. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!