Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van értelme ennek az életnek...

Van értelme ennek az életnek ha semmi jó nincs benne? Próbálok mindent pozítívan látni dolgokat de már kezdek bele fáradni!

Figyelt kérdés
Vannak céljaim , álmaim de úgy érzem hogy sose érem el őket !
2018. dec. 2. 18:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is és sokan mások is érezték vagy érzik így.

Ha teszel érte,tényleg akarod, csinálod előbb utóbb sikerülni fog, először kisebb célokat teljesíts majd ha azok mennek akkor jöhetnek a nagyobbak is.

Még most távolinak tűnik de sikerülni fog, ne itt szomorkodj ha nem tegyél a célodért hogy közelebb légy hozzá, sok sikert :-)

2018. dec. 2. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok vele.. Remélem hamar vége lesz.
2018. dec. 3. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Sokáig úgy voltam, hogy igen, xar az élet, meg igazságtalan, meg még sorolhatnám. Ma már teljesen nem érdekel, úszok az árral addig, amíg élek. De azért közben teszek-cselekszem.
2018. dec. 3. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mielőtt nagy lépéseket tennél a boldogság felé vezető úton, készíts magadnak egy három oszlopból álló listát. A bal oszlopba írd be:


„Nem vagyok boldog”


alá pedig mi az, ami nem tesz boldoggá.


A jobb oszlop tetejére ezt írd:


„Szeretnék boldog lenni!”


A középső oszlopba pedig:


„Ötletek ahhoz hogy a boldogságot elérhessem”


Ezt a táblázatot naponta többször vedd elő, és gondolkodj el a középső oszlopba írandókon.


És akkor a 9 lépés…


1. Ne panaszkodj!


A panaszkodás életünk szerves részévé vált. Ahelyett, hogy azzal töltenéd az időt, hogy másokat vonsz felelősségre, mert esetleg nem megfelelően alakul az életed, vedd kezedbe a sorsodat, és cselekedj! Így már okod sem lesz a további panaszkodásra, ugyanis nem kell másokat hibáztatnod.


Csak reális célokat tűzz ki!


Tulajdonképpen logikus, ugye? Aki elégedetlen az anyagi helyzetével, és változtatni szeretne, azért ne milliós fizetésben gondolkodjon. Ugrásszerűen nem nőhet az anyagi bevétele – hacsak nem nyer a lottón.


3. Gondolkodj pozitívan


A boldog emberek egyik legnagyobb titka, hogy (majdnem) mindig pozitívan szemlélik a világot. Persze, vannak élethelyzetek, amikor minden elromlik, és a katasztrofális káoszhelyzet alakul ki, de utána jönnek jobb idők. És ennek elérése részben a saját kezünkben van.


4. Vegyél vissza a munkamániádból!


Mai világunk annyira teljesítményorientált, hogy szinte éjjel-nappal dolgozhatnánk, akkor sem tudnánk elvégezni feladatainkat. Pedig…


Kell tudni szelektálni! Készíts listát, állíts fel magadnak egy fontossági sorrendet, és határidőt, ellenkező esetben azon kapod magad, hogy éjjel egykor is dolgozol. Iktass be pihenő napokat, órákat, amikor saját magaddal a pároddal, gyerekeiddel, barátaiddal foglalkozol. Ezek elengedhetetlenek ahhoz, hogy boldog legyél!


5. Mozogj többet!


Ezt bizonyára már annyiszor hallottad, hogy talán már unod is. Pedig nemcsak a karcsú testet, hanem a lelki boldogságotis elérheted napi néhány gyakorlattal, de még rendszeres otthoni mozgással (például


porszívózással


). Edzés után ismét fittebb, egészségesebb lesz a tested – és az boldoggá tesz.


6. égy kíváncsi!


Ha soha nem bővíted a látókörödet, és megmaradsz a „vagyok, aki vagyok” állapotban, nem lehetsz boldog. Épp ezért próbálj ki új dolgokat, tanulj egy nyelvet, nyiss mások felé, találj magadnak egy új hobbit – meglátod, egészen kinyílik a világ.


7. Ne foglalkozz azzal, mit gondolnak mások!


Teljesen fölösleges folyton azon aggódnod, hogy vajon mit gondolnak rólad mások. Ne ezen múljon önértékelésed. Téves feltételezés az is, hogy a többiek egyfolytában véleményeznek önmagukban, ők is pont azzal vannak elfoglalva, hogy mit gondolnak róluk.


Amit szerinted ők gondolnak rólad, azt valójában te gondolod magadról. A folytonos rágódás annyira leszívja az energiáidat, hogy esélyed sem lesz a boldogságra.


8. A halogatás szorongáshoz vezet


A halogatás az egyik legközismertebb negatív emberi tulajdonság. És sajnos, nagyon tudunk halogatni… pedig ezzel semmit nem érünk el. Húzzuk az időt, közben nő bennünk a feszültség, és a végén úgyis meg kell tennünk, amihez semmi kedvünk nincs. Ha neked is van néhány „kellemetlen” vagy nehéz feladat, amit a legszívesebben megúsznál, sokkal egyszerűbb, ha veszel egy mély lélegzetet és gyorsan túlesel rajta.


9. Tegyél másokat (is) boldoggá!


Valószínűleg már ezt is rengetegszer hallottad. Nem csoda, hiszen így van rendjén! Aki más embert boldoggá tesz, maga is egy kicsit boldogabb lesz. Gondolj csak bele: ugye milyen jó érzés a szeretteidet, ismerőseidet boldognak, mosolygósnak látni?

2018. dec. 6. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 BadKiwi válasza:
Mintha csak én írtam volna. Én általába ezeken sokat sírok,és veled ellentétbe nincsenek céljaim. Szerintem hamarosan nekem annyi.
2019. jan. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
2-es vagyok) 5-ös ne mondj ilyet.. Ha nem adod fel nem lesz annyi. ;)
2019. jan. 1. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!