Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az önfejlesztő könyvek valóban...

Az önfejlesztő könyvek valóban segithetnek az emberen?

Figyelt kérdés
2018. dec. 9. 13:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hasznosak lehetnek, de önmagukban kevesek. Gyakorolni is kell, nem csak olvasni.
2018. dec. 9. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
11%

Igen!


De csak ha te írod, akkor sokat keresel vele, ezzel segítesz magadon.

2018. dec. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ismeretet betekintést felvilágosítást adnak, a siker csak a módszerek életben történő gyakorlásával érhetők el . Elméletben semmi sem működik mint gyakorlat háttérismeretek nélkül sem .
2018. dec. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor, ha a leírtakat a gyakorlatban is kipróbálja.
2018. dec. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, de ahogy fentebb többen is írják, nem csak átfutsz rajtuk és kipipálod, hogy "hisz én elolvastam, mégsem történt semmi változás", hanem magadévá kell tenni az olvasottakat, a gyakorlatba átültetni, illetve nagyfokú ön-őszinteséget kíván az, hogy a változás végbemenjen.

Sok sikert és sok, magaddal eltöltött értékes percet kívánok! Menni fog, csak kezdd el!

2018. dec. 9. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

2-est kivève mindenkinek megy a zöld.

Teljesen jòl írjàk.

Kiegèszìtem,hogy mastermind csoportot èrdemes alakìtani hasonlò èrdeklődèsű emberekkel,ès együtt gyakorolni.

2018. dec. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Igen, a könyvekben írt tanácsok működnek, viszont van egy tényező, amivel nem szoktunk számolni az elején. Ez a tényező nem más mint saját magunk.

Amikor egy ilyen könyvet olvasol az az ember értelmezi a leírtakat aki most vagy. Magáról az önfejlesztésről, a pozitív gondolkodásról, célokról, felelőségről.

Egy kezdő önfejlesztőn azt látod, például, hogy bármi történik nevetgél. Ennek az az oka hogy ő olvasott a felelősségről a felelősség vállalásról. Olvasott arról is hogy ha mást okolna, hibáztatna, mondja azt hogy „én vagyok a felelős” és azt is olvasta hogy lehet hogy a történésért nem, de a reakcióját ő maga választja meg. Olvasott a pozitív gondolkodásról is és arról is, hogy persze hogy nem történik mindig jó dolog, de attól pozitív ahogy reagál rá. Ezért nevetgél felelősség vállalás helyett.

Az eddigi életszemléletének és a két dolognak az ötvözete lesz az, hogy valaki bármit elront nevet mint egy gyerek, mélyen meggyőződve arról, hogy ő éppen felelőséget vállal. Ráadásul sokan a „pozitív” gondolkodás miatt el sem tudják képzelni hogy hibáznak. Ezért nehezen vállalnak felelőséget a hibáikért csak nevetnek rajta.

Ha megnézel egy kezdő önfejlesztőt, olyan mint egy önkéntes gondolat rendőr. Mert attól érzi magát pozitívnak, ha kiigazít másokat amikor negatívnak véli őket. Ez nem a pozitív gondolkodás, de ő ettől érzi magát pozitívnak. Senki nem mondja a kezdő önfejlesztőknek, hogy nevetgéljenek felelősség vállalás helyett vagy azt, hogy állandóan igazítsanak ki másokat.

Az emberek nagyon gyors változást akarnak az önfejlesztést egy helyzetnek tekintve, szinte percek vagy napok alatt kialakul az eddigi életszemléletük miatt félre értett tananyagokból egy olyan „tudás” amit minden egyes önfejlesztő módszer, mondat hallatán igazolni vélnek.

Ezt az önigazolást akkor éred tetten, amikor valaki elmondja egy másik ember 10-20 évének vagy életének, küzdelmének élettapasztalatának eszenciáját, amit az egy egy vagy két soros szövegként fogalmazott meg és ezt hallod valakitől : „Milyen, igaz !” Azt hiszi érti, azt hiszi a híres ember azt mondja jó utón jársz csak így tovább. Ehelyett persze a híres ember ezt akarná mondani, hát öcsém-húgom ez az út amin mész 20 év kerülő. Nem motiválni akar, hogy menj tovább a rossz úton. Egy eszközt egy térképet akar adni a jó úthoz.

Abszolult kedvencem ez a mondat : „A kemény munka mindig kifizetődik.” Vajon 100-ból, hány ember gondolja azt hogy ez arról szól, hogy ne add fel ha kudarc ér, előbb utóbb úgy is megtérül az erőfeszítésed ? Szerintem legalább 99 ember hiszi azt hogy ez megint a kitartásról szóló motivációs mondatocska. 5 percnyi hatóanyaggal rendelkező nem adom fel bogyó.


Nem erről szól, egy bajnok 20 évnyi küzdelméről szól és ebben bizony benne van az is, hogy az az ember aki ezt mondja egy olimpiai negyedik helyezést élete kudarcának hitt. nélkül a „kudarc” nélkül azonban nem lenne az a bajnok akit úgy hívunk Iron Lady. Ez pedig nem motiváció. Nagyjából arról szól az egész, hogy már kifizették a kemény munkád eredményét és ezzel kéne kezdened valamit,, ám mindaddig amíg kudarcnak érezve zokogva lehúzod a klotyón, hiába várod a fizetséged. – Bocs a megfogalmazásért, de másként nem megy át. vagy ez vagy 20 évnyi pofára esés. Ezek az emberek nem azt mondják amit mások hallani akarnak, mások értik azt belőle amit hallani akarnak.

Hasznosak az ilyen könyvek, de ahhoz hogy értsd meg kell tanulnod a saját munkád a saját erőfeszítéseid eredményét értékelni. Akkor is ha nem a várt eredményt kapod, mert ebből tud az ember tanulni, a rózsaszín önigazoló felhőből nem. Mert ez az alapja annak hogy tenni tudjál.


Bocsi, hogy egy kicsit szokatlan, de szerintem nagyon itt az ideje, hogy valaki ezeket leírja. Még pedig azért mert én is voltam kezdő önfejlesztő és nagyon jól jött volna ha valaki nekem ezeket az elején elmondja vagy leírja.

2019. febr. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!