Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan változtathatnék ezen a...

Hogyan változtathatnék ezen a dolgon?

Figyelt kérdés

Nem nagyon tudok beszélgetni az emberekkel. A munkahelyen is csak akkor beszélek amikor kérdeznek. Bár volt olyan, hogy egy munkatárssal beszéltem én kérdezgettem őt de ő nem kérdezett vissza. Szeretnék kicsit nyitottabb lenni de nem tudom hol kezdjem el? Olyan rossz így a munkahelyen, hogy egész nap szótlanul vagyok még a többi kolléga egymással beszélget. Itthon sem beszél velem apám. Félénk, önbizalomhiányos nő vagyok. Anyukám meghalt kiskoromban lehet emiatt lettem ilyen.


27/N


2018. dec. 10. 22:06
 1/5 anonim ***** válasza:
71%
Inkább úgy mondanám, hogy nehezen szavazol bizalmat valakinek. Lehet, hogy korábban párszor rászolgáltak erre. Nem is kell az embernek mindenki felé nyitottnak lennie, mert csak visszaélnek vele.
2018. dec. 10. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Talán szociális fóbia? Kellemetlen, ha több ember elé ki kell állnod, vagy új emberekkel ismerkedned?

Én magamon úgy vettem észre, hogy valamilyen mértékben ez lehet nekem (is). És amit írsz, ez is ismerős. Régen zongoraórán kb. a két halk köszönés volt amit mondtam, és ennyi. Az iskolában is, csak ha kérdeztek, akkor beszéltem.

(Persze akiket régebb óta ismertem, és szorosabb volt a kapcsolat, azoknak meg tudtam nyílni)


Szerintem olvass utána, és jobban észreveszed, hogy a leirtakból Rád mi jellemző.

2018. dec. 10. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem,(de ez csak egy ötlet),ami nekem segített leküzdeni a félénkségemet(teljesen nem múlt el,viszont az évek során nagyon sokat fejlődtem) ,hogy kitűztem magamnak apróbb célokat. Pl. Egyik napra,hogy 10 percet beszélgettem valakivel,aztán fokozatosan több emberrel és apránként egyre többet. Próbálj meg elhívni valakit esetleg egy ebédre. Tudom ez nagyon nehéz lesz,de biztos vagyok benne ,hogy ügyes leszel!

Sok sikert és ne ess kétségbe,hogyha hirtelen nem megy. Mert lehet egy év múlva,de ha próbálkozol és nem adod fel akkor menni fog!

A többiek talán azért keresik kevebbet a társaságod,mert már megszokták,hogy nem nagyon keresed a társaságuk.

Pl. (Volt egy lány a gimis osztályomban,aki 3 évig alig beszélt aztán hirtelen próbálkozott,ez mindenkiből meglepődést és idegenkedést váltott ki ilyenek a legtöbb ember sajna,hogyha valakit elkönyvelnek maguknak ,hogy ő ilyen és ilyen akkor nehezen változik a véleményük.) Adj nekik időd és próbálkozz olyannál,akin látod,hogy megértőbbnek bizonyul. Kicsit kusza lett,de remélem tudtam valamit segíteni.

2018. dec. 10. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én is önbizalom hiányos vagyok,ugyan így vagyok a munkahelyemen, átérzem a helyzeted, ezen nagyon szeretnék változtatni, nem sok mindent tudok javasloni, légy bátor akard a beszélgetést, ne félj semmitől csak spontán kezdj el beszélgetni valamiről aztán ha úgy látod hogy érdekli a partneredet és ő is kérdez valamit akkor érdeklődj nálat tovább, ha azt veszed le hogy nem érdeklődik akkor amint tudod fejezd be vele a beszélgetést.

Sok sikert és kitartást :-)

21F

2018. dec. 10. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Csoportdimanikai tréning, önnismereti tréning, vagy ha érdekel, akkor egy coach tréningen ez nagyon is jól fejleszthető ez a folyamat. Drukkolok:).
2018. dec. 10. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!