Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Felnőttkorban az embernek már...

Felnőttkorban az embernek már nincs is szabadideje?

Figyelt kérdés

A rohanásról, munka után a teendők ütemes végzéséről, "időbeosztásról", soha se lazításról szól?



Például a munkahelyemen különböző életszakaszban, -helyzetben vagy hogy mondjam levő emberek vagyunk, de közös jellemző a szabadidő csaknem teljes hiánya.


2018. dec. 19. 10:54
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
19%
csak ti nem veszitek észre a szabadidőt, van csak nem jól használjátok fel
2018. dec. 19. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
23%
Hat nem nagyon. Foleg hogy most mar itt az uj torveny hogy heti 6 munkanap legyen mindenkinek ez meg ront a helyzeten.
2018. dec. 19. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Sokmindentől függ. Van, aki csak 6 órában dolgozik. Van, aki a háztartásvezetésben teszi lejjebb a lécet. Amíg nincs gyerek, addig sokkal könnyebb szabadidőt csinálni. Sajnos sok családban a feleségnek nincs szabadideje, csak a férjnek.


Az, hogy ezek közül mi a reális neked, függ attól, hogy mi a végzettséged, mennyire válogathatsz a munkahelyek között, és hogy kikkel élsz együtt, mennyire hárul rád a teljes háztartás. Meg azon, hogy te magad mennyire tudod átgondolni a magaddal szembeni elvárásaidat, és azt mondani, hogy bár szép dolog naponta/hetente/havonta porszívózni/főzni/ablakot tisztítani/port törölni/ágyneműt cserélni, meg valamilyen szinten hasznos is, fontosabb, hogy napi fél-egy órát tudj egy könyvet olvasni, vagy valamiben magadat fejleszteni.


Ha olyan szinten akarsz élni, mint 50 vagy pláne 100 évvel ezelőtt éltek, akkor nagyon keveset kell dolgoznod és egy csomó szabadidőd lesz. Ha a ma szokásos szinten akarsz, akkor már jobban oda kell tenned magad.

2018. dec. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem arra van idő,amire szánjuk.Aki pl szeret olvasni, az 12 óra munka mellett is megtalálja azt az időt,amikor tud haladni a könyvével.

AKi szeret utazni, az ha más nem hosszúhétvégéken meg szabikon megoldja.

Mindenre lehet szakítani időt, de nyilván nem ideális,hogy ennyi időt töltünk a munkahelyünkön.

Én a 8 órát is sokallom, szerintem bőven elég lenne napi 6 óra munka.Hatékonyabb is szerintem és több idő lenne más dolgokra.

2018. dec. 19. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Attól is függ, van-e családod, és mekkorák a gyerekek. Nekem minden reggelemből nagyjából 30 perc, a hétköznap délutánjaimból 2-3 óra megy el arra, hogy a gyerekkel foglalkozom.

Emellett minden egyes nap feleségemmel közösen járunk boltba (megosztjuk a feladatokat), ez is napi fél óra, és az otthoni teendők is elvesznek naponta 20-30 percet minimum, és akkor még jóformán semmit nem csináltam otthon. Este pedig illik időben lefeküdni, hogy másnap képes legyen koncentrálni az ember...

2018. dec. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Egyedülálló vagyok, rám marad a háztartás és eléggé kosz van.


Egy fiatalnak munka+tanulás+háztartás, később már párkapcsolatban munka+háztartás+esküvő/közös élet szervezése + esetleg tanulás, aztán, ha jön a gyerek, az összes időt elviszi, ahogy másokon látom és reálisan elképzelem.


Talán amikor az összes gyerkőc kamasz, akkor lesz az embernek ideje is (a kamaszért aggódás mellett).



Mostmár szabin vagyok, 8-kor keltem és igazából akkor ültem le először, amikor ezt a kérdést kiírtam.


Miért, egyébként hogyan éltek 50-100 éve és milyen életért kell most teperni?

2018. dec. 19. 11:25
 7/22 A kérdező kommentje:
# Hát ez az, és ezt zsúfold bele abba a 4,5 órába, amit otthon és ébren töltesz.
2018. dec. 19. 11:27
 8/22 anonim ***** válasza:
70%

Attól függ..De ahogy látom, legtöbbeknek sajnos tényleg nincs.Magam példájából kiindulva:

Lányomnak 8 óra a munkaideje, néha nagyobb a nyüzsgés, akkor van meló, máskor meg unalom van órákig.Ő olyankor tud olvasni, netezni, filmet nézni a munkahelyen.Mert neki olyan a munkaköre.Párja biztonsági őr, ő is tud játszani a munkahelyén sokat, tehát vannak munkakörök, ahol a hobbidal is foglalkozhatsz akkor is, ha nem vagy otthon, ez így jó.Nekik még nincs gyerekük, a háztartást elsősorban én vezetem, de lányom sokszor besegít.Nekem sajnos olyan amunkaköröm és olyan is lesz valószínűleg, ahol folyamatosan teljesíteni kell, mert fizikai és itt állandóan produkálni kell valamit, akkor is ha nincs munka :/ Tehát agyilag, fizikailag zombiként, lefárasztva jövök haza, miközben én csak otthon tudnék foglalkozni ahobbijaimmal és kikapcsolódni, de ezektől jelentős időt elvon a még pluszban nyakamon lévő háztartás.Így alakás sokszor úszik, de pihenni valamikor muszáj.

Nem az emberek csinálnak rosszul valamit, abból ered abaj, hogy legtöbb munkakörben 1 ember végzi 3 munkáját.Sokszor 10-12 órákban.Lassan semmi élete nem marad az embernek.Hogy fér emellé még egy kapcsolat, vagy család?Én szerencsés vagyok, mert nagyrészt háztartásbeliként neveltem fel a gyermekem, de munkamellett most nem tudom, hogy lennék képes...

2018. dec. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon? Nincs.
2018. dec. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Munkaalapú társadalomra szavaztak az emberek áprilisban 2/3-dal. Tessék, itt van a munkaalapú társadalmatok.
2018. dec. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!