Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Temetőben X év után tényleg...

Temetőben X év után tényleg kitúrják az ember sírját és tömegsírba dobják, aki nem fizet X év után a sírhelyért?

Figyelt kérdés

Temetőbe menve az összes halott 5-10-15 éve halt meg. Miért nincsenek 20. század eleji sírok vagy azelőttiek?

Tehát arra a halottra, akire már senki nem emlékszik, már senkinek nem éri meg fizetni, annak annyi?



2018. dec. 19. 13:40
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%
Úgy hallottam, hogy minden 20 év után meg kell venni a sírhelyet, ahol a halott van. Ha nincs megvéve, akkor megy a 'közösbe'
2018. dec. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, egy idő után meg kell váltani a sírhelyet.

Egyébként meg nem tudom, melyik temetőről van szó, de ahol eddig én jártam, mindenhol voltak 40-50 éves, vagy régebbi sírok is.

2018. dec. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
20 évente szokás megváltani a sírhelyet. A nagypapám 1975-ben halt meg, akkor a temetéssel váltottunk helyet is, majd 95-ben megváltottuk még 20 évre, 2015-ig. Közben meghalt mamám is, mellé lett temetve, akkor befizettük megint 20 évre. Így most 2035-ig nem nyúl hozzá senki, csak mi, akik gondozzuk.
2018. dec. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Azért ez durva...


Köszi a válaszokat, mindenkinek ment a zöld!

2018. dec. 19. 14:03
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

A koporsós sírhelyeket 25 évente, az urnásokat 10 évente kell megváltani (ha időközben mást is temetnek a sírhelyre, akkor is fizetni kell az új temetéskor, ha a régi megváltása nem lenne esedékes). Ha nem fizetnek, akkor megy egy matrica a sírkőre, hogy esedékes, ha utána sem, akkor felszabadítják a sírhelyet, és ha valaki más megveszi, akkor igen, az előző halott maradványait kiteszik, akármennyire morbid is:(

Persze, kis falvakban más a helyzet. Azok az igazi temetők, nem amik a városban vannak, és csak a pénz számít!

2018. dec. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
94%
Sajnos ez ilyen, az örök nyugalom is csak addig tart amíg fizetve vagy.
2018. dec. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Városban több halott van, faluban nem kell azzal sakkozni, hogy nincs hova temetni az új halottakat, de falun is x időre váltják meg a sírhelyet, persze, ha még van hely a temetőben, nem fogják kitúrni a régieket, nekem is megvan még az anyai nagyapám felőli dédszüleim sírja, de még nem telt meg a temető, és egyre fogy a népesség, mert a fiatalok mennek a munka után városba vagy külföldre.
2018. dec. 19. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
A temető véges terület, nem tudnak akárhány embert beletemetni. Akiknek ki van fizetve a sírhelye, azok ott nyugszanak, akinek már nincs, aki fizesse, azokat kihantolják.
2018. dec. 19. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

A temető kapacitása véges, ezért a sírhelyeket adott időre váltják meg, és azt meg lehet hosszabbítani. Ha lejár a sírhely és nem jelentkezik senki meghosszabbítani, akkor közös sírba kerülnek a földi maradványok.


Falusi temetőkben amúgy rengeteg nagyon régi sír van, akár 1800-as évekbeli is. Ha nincs újra megváltva, de nem is kell az adott hely, akkor gyakran háborítatlanul maradnak még sokáig. A városi temetők meg egy emberöltő alatt megtelnek, úgyhogy itt szerintem sokkal gyakrabban adják ki újra a sírhelyet. Amúgy budapesti temetőben sétálva sem csak 5-10-15 éves sírokat látok, sokkal régebbiek is vannak.

2018. dec. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszi nektek, mindenkinek ment a zöld.
2018. dec. 21. 10:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!