Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Súlyos fogyatékossággal is...

Súlyos fogyatékossággal is lehet teljes életet élni?

Figyelt kérdés

2018. dec. 22. 20:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, mi számít súlyos fogyatékosságnak, és mi számít teljes életnek.

Egyáltalán milyen súlyos fogyatékosság? Testi, szellemi, esetleg mindkettő?

2018. dec. 22. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
74%
Nem.
2018. dec. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

"Attól függ, mi számít súlyos fogyatékosságnak, és mi számít teljes életnek."


Súlyos fogyatékosság, ha valakinek végtaghiánya van, vak, siket, vagy szellemileg le van épülve, esetleg lebénult.

Teljes élet alatt pedig azt értem, amikor az ember úgy érzi, hogy boldog élete van, semmilyen hiányérzete nincs.


Egyáltalán milyen súlyos fogyatékosság? Testi, szellemi, esetleg mindkettő?


Igen, ahogy írod.

Illetve nem csupán a fogyatékosság rá gondolok, hanem a deformáltságra is.

2018. dec. 22. 20:58
 4/11 A kérdező kommentje:
Fogyatékosságra*
2018. dec. 22. 20:58
 5/11 anonim ***** válasza:

Szerintem aki tesz is érte, annak lehet, ugyanúgy, mint az átlag emberek közt is sok van, hogy elfogadja a helyzetét, amilyennek született és befelé fordul, bezárkózik, folyton kesereg, mert nem jó képességű, adottságú.

Sok fogyatékos él teljes életet, sok nem, ez egyéni dolog.

Sok egészséges is nyominak tartja magát x,y dolog miatt, külső miatt, ezért folyton kesereg. Sok fogyatékos pont azért nem akar más lenni, mert nem akar több lenni, amire képes, amit el tudott érni.

2018. dec. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

még nem vagyok teljes siket de be van ígérve..úgy érzem, hogy nem lesznek korlátaim emiatt, szerintem még kapcsolat szinten sem pedig az már a teljes élet felett van..


25F

2018. dec. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szerintem teljeset nem, de megbékélhet vele, és tudhat egy számára elfogadható életet élni, sőt talán boldognak is mondhatja magát, még úgy is.
2018. dec. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Igazából ez a kérdés összetettebb, mint amilyennek látszik.

Végtaghiánnyal vagy tolószékben mondhatni, lehet teljes életet élni, legalábbis én ismerek olyan embereket, akikről elmondható, hogy a hiányosságaik ellenére teljes életet élnek.


Vakon és siketen is nyilván lehetséges, számukra nyilván teljesen más a valóság, máshogy érzékelnek. Ill nyilván az is számít, hogy az adott személy születése óta vak/siket, vagy időközben vállt azzá. Ha igen, milyen körülmények között, mennyi idősen. Idős korban nyilván megint más, mint fiatalon esetleg gyerekként.


A szellemi leépülés megint egy összetett téma.

Mentálisan beteg (skizofrén, bipoláris, disszociatív személyiségzavarral küzd, vagy esetleg súlyos depressziós?)? Kezelhető? Mennyire súlyos?


Vagy pedig szellemileg konkrétan visszamaradott?

Mennyire? Hogyan? Súlyos autista? Down-kóros? Érzékeli a külvilágot, csak nem tud kapcsolatot létesíteni?

Vagy egyáltalán nem érzékel szinte semmit?

Önellátó esetleg részlegesen (tehát tud egyedül enni/inni, öltözni, járni), vagy egyáltalán nem az?


Ez egy nagyon komplex téma egyébként.


A deformáció alatt mit értesz?

Valamilyen betegség?

Esetleg baleset nyomai?

Mennyire súlyos? Milyen területet érint?

2018. dec. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Jár nálunk jogra egy vak srác, kutyával, néha csak bottal. Róla elmondható, hogy teljes életet él. Van egy politológia diplomája, ha jól tudom. Csajozik, bulizik, éttermekbe jár. Igazi jóhumorú srác. Nagyon ritkán szorul csak segítségre.
2018. dec. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Nálam a felsoroltak java nem súlyos fogyatékosság. Egy-egy végtag hiányával teljes hibátlan élete lehet.


Siketet is ismertem, csinált mindent, túrázott, utazott, sok barátja volt, boldog párkapcsolata.


Ha már így született és a szülők jól kezelik az hatalmas előny, megtanulja kezelni a fogyatékosságát és boldog teljes élete lehet.


Aki teljesen korlátolt és mindenben másokra szorul az már más kérdés, kétlem, hogy igazán boldogok. Én nem tartom teljes életnek azt, hogy a legkisebb dologban is segítségre szorul :( Bár ha fel sem fogja a helyzetét és különbséget sem tud tenni az ő kis világa és egy átlag emberé között akkor talán boldog, de senki nem lát a fejébe.

2018. dec. 23. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!