Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mi történik a súlyos értelmi...

Mi történik a súlyos értelmi és mozgásszervi fogyatékossággal született gyerekekkel?

Figyelt kérdés
Többnyire hazaviszik őket a szüleik, vagy otthonokban hagyják őket?
2014. febr. 16. 11:56
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Súlyos értelmi fogyatékosság alatt azt értem, hogy soha nem fog megtanulni beszélni és egész életében kb egy hat hónapos gyerek szintjén lesz.
2014. febr. 16. 11:57
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
többségében hazaviszik őket (gyógypedagógus vagyok), aztán az egyik szülő soha többet nem dolgozik... :(
2014. febr. 16. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
És mi történik a gyerekkel, ha egy szülő azt mondja hogy ő ezt nem vállalja?
2014. febr. 16. 12:56
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem vannak olyan ismerőseim, ahol a 2. gyerkőc oxigénhiánnyal született, és közben agyvérzést is kapott. Nem is tudtak róla (vagy lehet, hogy csak nekik nem mondták), amíg mozgásfejlődésben nem volt lemaradás. Akkor kiderült, hogy sorvad az agya, és próbálták ugyan fejleszteni, de gyakorlatilag mint egy pár hónapos, magatehetetlenül élte le az életét, 20 éves volt, amikor meghalt.

Otthon volt, egészen addig, amíg tehették, született kistesó is, amikor ő oviba ment, akkor ment vissza az anyuka is dolgozni, 10 év körüli volt ekkor a sérült gyerek. Ekkor adták be intézetbe, és hétvégére vitték mindig haza.


Borzasztó teher, belegondolni is szörnyű :(

2014. febr. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
szerintem is, azert is kerdezem. Lattam ilyen embereket futolag, mar felnottek, de egyik sem beszelt, jarni sem tudtak, pelenkazni etetni kellett oket, es egy-ket kivetellel gyakorlatilag azt sem fogtak fel mi tortenik korulottuk. Azota nyomaszt a gondolat, hogy milyen eletuk lehet, illetve a csaladjuk hogy kezeli a temat.
2014. febr. 16. 13:19
 6/13 A kérdező kommentje:
egy mozgasserult gyerek akinek a tudata ep maradt, az mas, azt el tudom fogadni, de azt hogy valaki olyan mertekben serult mentalisan szuleteskor, hogy egesz eletet ugy eli le hogy nem kommunikal a kornyezetevel, nem beszel, nem csinal semmit csak ugy van, az azert durva. Nem lakik "bent" senki, vagy legalabbis nem ugy tunt nekem. De persze ezt sem tudhatjuk.
2014. febr. 16. 13:22
 7/13 anonim ***** válasza:
Attól még a gyerekük és a többség haza viszi. Árvaházba ítélni, tudva, hogy soha nem kerül ki onnan hisz ki fogadná örökbe sem jobb tudat egy szülőnek.
2014. febr. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
egy olyan gyereknel, aki erzekeli (meg ha korlatozottan is) a kornyezetet, reagal a szulei jelenletere, ez ertheto lepes. de azoknal a serulteknel, akik semmi reakciot nem adnak, csak neha razzak magukat, meg utogetik a fejuket, vegul is nekik nem mindegy hogy hol vannak? csak az a lenyeg, hogy minden nap tisztaba legyenek teve es az alap szuksegleteik (etetes, itatas, hideg ellen feloltoztetes) biztositva legyenek. Nekik miert akkora drama az otthon? Masreszt, nem igazabol az a kegyetlenseg hogy eletre vannak itelve? az egyetlen dolog amit csinalnak a vegetativ funkciokon kivul, hogy neha szemkontaktust letesitenek, de van amelyik meg ezt sem csinalja. ez milyen kegyetlen elet?
2014. febr. 16. 16:22
 9/13 anonim ***** válasza:
A kisgyerekeknek is tökmindegy hol vannak, ami nem tudja az nem fáj. Az ember maga miatt neveli a gyerekét nem azért mert a gyereknek jó, az egy alap.
2014. febr. 16. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 piroska és a farkas ***** válasza:
Azt hiszem, még a legsúlyosabb esetben sem mondhatjuk, hogy " nem lakik bent senki"... mert van olyan, hogy Lélek. mondom ezt úgy, hogy életem utóbbi 9 évét súlyosan, halomozottan sérült gyerekek fejlesztésével töltöttem, pedagógusként. Voltak köztük olyanok, akikért eleinte mindent megtettek a szülők, hátha majd fejlődik, aztán belátták, hogy van egy határ, és azóta rendszeresen látogatják őket. De olyan is van, akire ránézni sem akartak többé, ahogy kiderült, h súlyosan sérült, és azóta sem akarnak. Nehéz és szomorú dolog ez, rengeteg " Miért?" - tel.
2014. febr. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!